آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۶۴۰

 • کامپیوتر پیشرفته ۳۵ دلاری

  دنیای اقتصاد: اینکه یک کامپیوتر کوچک و بسیار ارزان بتواند عملکرد کامپیوترهای گران‌قیمت را داشته باشد، ایده کامپیوترهای «رسپری‌پای» است. سری کامپیوترهایی که حالا نسخه چهارم آن به‌عنوان پیشرفته‌ترین مدل از خانواده این کامپیوترها با قیمت ۳۵ دلار عرضه شده است. رسپری‌پای یک رایانه بسیار کوچک و ارزان با تمام قابلیت‌های یک رایانه واقعی است که می‌توان از آن در سیستم‌های روباتیک، اتوماسیون، اینترنت اشیاء و... استفاده کرد.
 • سه چهارم اپلیکیشن‌های موبایل ضعف امنیتی دارند

  مهر: سه‌چهارم اپلیکیشن‌های اندروید و «آی‌او‌اس» اطلاعات کاربران را به شیوه‌ای غیر ایمن ذخیره کرده‌اند. ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران اپلیکیشن‌ها به شیوه غیر ایمن به نشت اطلاعاتی مانند پسورد، اطلاعات مالی و شخصی و ارتباطات افراد توسط هکرها می‌شود. تحقیق جدید شرکت Positive Technologies درباره مشکلات امنیتی نشان می‎دهد در ۳۸ درصد اپلیکیشن‌های iOS و ۴۳ درصد اپلیکیشن‌های اندروید ضعف‌های امنیتی با ریسک بالا وجود دارد. همچنین ۷۶ درصد اپلیکیشن‌هایی که در ۲۰۱۸ میلادی روی موبایل‌ها دانلود شدند به‌طور غیر ایمن اطلاعات کاربران را ذخیره کرده‌اند و هکرها می‌توانند به آنها دسترسی یابند. علاوه بر آن در گزارش ذکر شده ۸۹ درصد از ضعف‌های امنیتی موجود در اپلیکیشن‌ها به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات از راه دور را می‌دهد. به عبارت دیگر هکرها لازم نیست به‌طور فیزیکی به موبایل کاربر دسترسی داشته باشند تا بدافزاری روی آن نصب کنند.
 • انجام روزانه ۹۵ میلیون تراکنش شتابی

  مهر: معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در سال ۹۷ روزانه به‌طور متوسط ۹۵ میلیون تراکنش بانکی بر بستر شتاب در کشور انجام شد، آمارهایی از وضعیت بانکداری الکترونیکی ارائه کرد.
 • سنای آمریکا اطلاعات کاربران را قیمت‌گذاری می‎کند

  مهر: دو سناتور آمریکایی لایحه‌ای به مجلس این کشور ارائه کرده‌اند که شرکت‌های بزرگ فناوری را ملزم می‌کند ارزش مالی اطلاعات جمع‌آوری شده از کاربران را مشخص و اعلام کنند. بسیاری از کارشناسان فناوری معتقدند اطلاعات کاربران ارزشمندترین منابع برای شرکت‌های بزرگ اینترنتی به حساب می‌آید. اکنون به نظر می‌رسد سیاست‌مداران تصمیم دارند ارزش رقمی و واقعی این اطلاعات را مشخص کنند.
 • VMware خدمات چندگانه ابری خرید

  همکاران سیستم: شرکت VMware بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مجازی‌سازی در جهان اعلام کرد که در نظر کمپانی Avi Networks که در زمینه توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر فضاهای چندگانه ابری فعالیت می‌کند را خریداری کند. این واگذاری جدید به مجموعه خدمات شبکه‌ای و امنیتی VMware کمک می‌کند تا بتواند سیستم‌های کنترلی عرضه اپلیکیشن‌های مبتنی بر نرم‌افزار خود را تقویت کند. بنابر پیش‌بینی‎ها، VMware در فصل دوم سال مالی جاری خرید شرکت یاد شده را به اتمام برساند. پلت‌فرم خودکار شبکه اپلیکیشن و خدمات امنیتی Avi به سیستم‌های تحلیل داده، پیکربندی مبتنی بر قالب و ادغام با محصولات مدیریتی خودکار مجهز شده است. این پلت‌فرم ابزارهای تحلیلی پیشرفته و قابلیت‌های لازم برای نظارت بر عملکرد، گسترش توانایی در محیط داخلی سازمان، فضاهای چندگانه ابری و انعطاف‌پذیری در مقیاس بالای پردازش داده‌ها را فراهم می‌کند.
 • کاربران اینستاگرامی اهل کدام کشورند؟

  ایسنا: در تازه‌ترین آمارهای منتشر شده ازسوی موسسه تحقیقاتی استاتیستا در ماه آوریل ۲۰۱۹ میلادی، فهرستی از ۱۰ کشور جهان که دارای بیشترین تعداد کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند، منتشر شده است که در آن، نام کاربران ایرانی اینستاگرام که در سال گذشته توانسته بودند رتبه هفتم این لیست را تصاحب کنند، دیگر به چشم نمی‌خورد و توسط کاربران سایر کشورها جایگزین شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر