آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۶۲۸

 • رشد استفاده از رایانش ابری در جهان

  دنیای اقتصاد: قریب به ۷۷ درصد از شرکت‌ها حداقل از یک اپلیکیشن مبتنی بر کلاد یا فضای ابری برای امور خود بهره می‌برند یا دست‌کم، بخشی از زیرساخت‌های پردازشی خود را در فضای ابری مدیریت می‌کنند. برآوردها حاکی از آن است که میزان سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه فضای ابری یا همان کلاد تا سال ۲۰۲۱به ۵۶۵ میلیارد دلار خواهد رسید که این نشان‌دهنده رشد استفاده از این تکنولوژی در جهان است.
 • فایرفاکس پولی می‌شود

  مهر: شرکت موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس می‌گوید قرار است برای اولین بار نسخه‌ای پولی از این مرورگر طراحی و عرضه شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، این نسخه پولی در قالب یک سرویس دارای هزینه اشتراک در درون محیط مرورگر فایرفاکس در دسترس قرار می‌گیرد. از جمله امکانات این خدمات می‌توان به سرویس وی‌پی‌ان و همین‌طور قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات روی یک سرویس کلود اشاره کرد. ارائه این خدمات از ماه اکتبر یعنی اوایل پاییز آغاز می‌شود. همچنین هنوز مشخص نیست که دسترسی به خدمات پولی از طریق یک حق اشتراک صورت می‌گیرد یا برای هر یک از آنها باید حق اشتراک جداگانه خریداری شود. موزیلا ارائه آزمایشی خدمات وی‌پی‌ان را از اکتبر سال گذشته آغاز کرده بود که هنوز تنها در دسترس بعضی از کاربران قرار دارد. هزینه استفاده از این خدمات ۱۰ دلار در ماه بوده است. کارشناسان هدف موزیلا از این اقدام جدید را یافتن منابع درآمدی جدید عنوان کرده‌اند.
 • معاون دبیر کل سازمان ملل: فناوری، توسعه پایدار را شتاب می‌بخشد

  ایسنا: معاون دبیر کل سازمان ملل درباره ایجاد فرصت‌های برابر برای کشورها به منظور بهره‌مندی از فناوری گفت: هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و روباتیک از فناوری‌هایی هستند که به توسعه پایدار شتاب می‌بخشند.
 • بزرگ‌ترین معامله سلزفورس نهایی شد

  آی‌تی ایران: Salesforce اعلام کرد که قرار است شرکت نرم‌افزاری Tableau را به مبلغ ۳/ ۱۵ میلیارد دلار خریداری کند. هدف از این خرید سلزفورس، دسترسی مشتریان این شرکت به اطلاعات داده‌ای ارتقا یافته عنوان شده است.
 • هوآوی دیگر بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل نمی‌شود

  مهر: استراتژیست ارشد هوآوی در یک سخنرانی اعلام کرد این شرکت در سال‌جاری به بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل جهان تبدیل نمی‌شود و برای دستیابی به این جایگاه باید کمی بیشتر منتظر بماند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت چینی هوآوی اعلام کرده در صورت پیش نیامدن شرایط غیرمنتظره تا پایان امسال به بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل جهان تبدیل می‌شد. شائو یانگ، استراتژیست ارشد هوآوی در مصاحبه‌ای گفت این شرکت اکنون باید کمی بیشتر منتظر بماند تا به این جایگاه دست یابد. او در این باره افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها ما در چهارمین سه ماهه ۲۰۱۹ میلادی به بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده موبایل تبدیل می‌شدیم، اما اکنون احساس می‌کنیم این فرآیند کمی طولانی‌تر خواهد بود. البته او به‌طور مستقیم به تحریم‌های تجاری آمریکا اشاره‌ای نکرد. درحال‌حاضر روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ موبایل هوآوی در روز فروخته می‌شود. این درحالی است که دولت آمریکا شرکت هوآوی را در فهرست سیاه تجاری خود قرار داده است.
 • نوکیا؛ پیروز میدان تحریم‌های آمریکایی علیه هوآوی

  ایسنا: تحلیلگران معتقدند که در تحریم‌های کاخ سفید علیه شرکت چینی هوآوی، ورق تسلط بر بازارهای جهانی برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و برقراری شبکهG۵ به سمت و سوی نوکیا بازخواهد گشت. به گزارش «ایسنا» بعد از تشدید نگرانی‌های امنیتی کاخ سفید علیه هوآوی و تلاش دولت ترامپ، ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، کمتر از یک ماه پیش بود که با انتشار فهرست جدیدی از سوی واشنگتن، نام هوآوی در میان نام شرکت‌های ممنوعه برای تجارت قرائت شد و به این ترتیب تمام شرکت‌های آمریکایی و بین‌المللی از هرگونه همکاری و تجارت با این غول تکنولوژی چینی منع شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر