آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۵۸۰

 • اصرار اپل به تحریم ایرانیان

  دنیای اقتصاد: شرکت اپل از اسفند ماه گذشته سختگیری زیادی نسبت به اپلیکیشن‌های کسب‌و‌کارهای ایرانی به خرج داده است. تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های استارت‌آپ‌های خدماتی بزرگ ایران در آن زمان مسدود شدند. حالا و با گذشت کمتر از یک ماه و پس از آنکه این استارت‌آپ‌ها مسیرهای دیگری را برای فعال کردن اپلیکیشن‌ها پیدا کردند باز هم اپل همچنان به دنبال قطع ارتباط آنها با کاربران است.
 • رشد بازار ارتباطات در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: بررسی وضعیت بازار ارتباط‎های موبایلی نشان می‎دهد در ۵ سال گذشته تعداد مشترکان همراه اول ۱۸/ ۳۳ درصد و تعداد مشترکان ایرانسل ۲۱/ ۱۸درصد رشد داشته است.
 • برنامه‌ریزی برای پرتاب ۳ ماهواره ایران

  مهر: وزیر ارتباطات گفت: به رغم فشارهای آمریکا پرتاب ۳ ماهواره در ایران در دستور کار قرار دارد. محمدجواد آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی در ژنو به سر می‌برد به رویترز گفت: به‌رغم فشارهای آمریکا برنامه پرتاب ۳ ماهواره در ایران انجام خواهد شد. وی افزود: موشک‌های توسعه یافته برای کارهای علمی ساخته شده و هیچ گونه کاربرد دیگری ندارد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: برنامه توسعه موشک ماهواره‌بر ایران بر کسی پنهان نیست. وی تاکید کرد: موشک‌هایی که هم‌اکنون در ایران توسعه یافته‌اند برای حمل ماهواره هستند و برای فعالیت‌های موشکی دیگر استفاده نمی‌شوند. جهرمی گفت: ایران در صورت انجام فعالیت‌های موشکی آن را به‌طور شفاف انجام می‌دهد. این فعالیتی مخفی نیست و بخشی از حق ما برای دفاع از خود است.
 • دوره تخصصی مدیریت دیجیتال مارکتینگ

  دنیای اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «مدیریت دیجیتال مارکتینگ» سه شنبه ۲۷ و پنج‌شنبه ۲۹ فروردین به مدت ۱۰ ساعت، از سوی روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد»، تخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ از هر مهارتی واجب تر است؛ زیرا سرعت اطلاع رسانی و تبلیغات در محیط وب چند برابر تبلیغات و بازاریابی محیطی هست. همچنین قدرت تاثیر‌گذاری فضای مجازی بر کاربران و مخاطبان بسیار بیشتر است.
 • قانون‌گذاری اتحادیه اروپا برای استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی

  مهر: اتحادیه اروپا که نگران استفاده لجام‌گسیخته از توانمندی‌های هوش مصنوعی است، قصد دارد برای اخلاقی کردن نحوه کاربرد آن قوانینی وضع کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وردیکت،علت این مساله آن است که دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در آینده قادر به تصمیم‌گیری خواهند بود و بنابراین باید مشخص شود که آیا باید در صورت خطا با آنها مثل یک انسان مستقل برخورد کرد یا مالک آنها مسوول خواهد بود.
 • امارات به مدیران استارت‌آپ‌های خارجی ویزای ۵ ساله می‌دهد

  مهر: امارات به مدیران یا موسسان استارت‌آپ‌های معتبر و خوش‌فکر در سراسر جهان ویزای پنج ساله می‌دهد. این ویزا به شرکای تجاری این استارت‌آپ‌ها و حداکثر به سه مدیراجرایی آنها نیز اعطا می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از‌ ای‌تی‌چی، دولت امارات در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی گسترده‌ای به منظور جذب نخبگان دنیای فناوری به این کشور انجام داده و قصد دارد موسسان و مدیران استارت‌آپ‌های موفق در جهان را به هر شکل ممکن به این کشور بکشاند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر