آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۳۶۱

 • به جای نگرانی، از هوش مصنوعی کمک بگیریم

  دنیای اقتصاد: تکنولوژی‌در چند سال اخیر در زمینه‌های متفاوت پیشرفت‌های جالب‌توجهی کرده است. یکی از این حوزه‌ها هوش مصنوعی است که با چنان سرعتی در حال پیشروی است که دانشمندان می‌گویند تعریف هوش تغییر کرده است. حالا دیگر آدم باهوش کسی نیست که بتواند مسائل پیچیده را به‌تنهایی حل کند، بلکه کسی است که می‌داند چگونه از هوش مصنوعی به‌خوبی کمک بگیرد. درواقع تعریف هوش در معنای امروزی فهم ضرورت تکنولوژی است.
 • کشف ۵ هزار گوشی آی‌فون در انبار گوشی واردکننده

  دنیای اقتصاد: وزیر ارتباطات که دو روز قبل لیستی از شرکت‌های واردکننده موبایل دریافت‌کننده ارز دولتی را منتشر کرده بود حالا از بازرسی یکی از این شرکت‌ها و کشف هزاران گوشی خبر داده است. آذری جهرمی در توییترش نوشت شرکتی که با ۲۶ میلیون یورو تخصیص ارز در صدر جدول لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰تومانی در سه ماه اخیر قرار داشته است، بنا بر لیست اعلامی وزارت ارتباطات ۱۰میلیون یورو واردات گوشی داشته است. به گفته جهرمی در بازرسی تعزیراتی از این شرکت حدود ۲۰ هزار آی‌فون وارد کرده که ۱۵ هزاردستگاه را یکجا با دومیلیون تومان گران‌تر به یک شرکت دیگر واگذار کرده و ۵ هزار گوشی در انبار موجود داشته است.
 • رئیس مجمع واردات: در واردات موبایل ارزخواری نشده است

  خبرآنلاین: علیرضا مناقبی، رئیس مجمع واردات درباره اعلام لیست شرکت‌های دریافت‌کننده ارز برای واردات موبایل گفت: شفاف‌سازی در حوزه ارزی، یکی از مهم‌ترین مطالبات و تقاضاهای واردکنندگان قانونی کشور است و لازم می‌دانم از این حرکت وزیر محترم ارتباطات تشکر کنم ولی در این رابطه نکات مهمی وجود دارد که ممکن است مورد غفلت یا سوء برداشت قرار گیرد.
 • قابلیت جدید گوگل ارث معرفی شد

  دنیای اقتصاد: سیستم نقشه‌یابی، مدت‌ها است که قابلیت تخمین فواصل بین مکان‌های مختلف را برای ما به ارمغان آورده است اما اگر به دنبال آمار دقیق تری در مورد تخمین فاصله‌ها هستید، قابلیت جدید Google Earth حتما به دردتان خواهد خورد. ابزار جدید تخمین-new Measure tool- کاربر را قادر می‌سازد مکان‌های بزرگ مختلف را روی نقشه انتخاب کرده و فاصله دقیق بین آنها را ببیند. در این قابلیت همچنین محیط یک فضای انتخاب شده نیز محاسبه می‌شود. این قابلیت از طریق مرورگر کروم روی دسکتاپ و همچنین در برنامه مخصوص پلت فرم اندروید در دسترس کاربران قرار گرفته است. در این قابلیت فعلا تنها می‌توان محیط دورتادور مکان‌های بزرگ مانند پارک‌ها یا پیست‌های مسابقه را محاسبه کرد. مسافت نیز، مابین شهرهای بزرگ و مکان‌های مشهور امکان پذیر است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر