آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۲۳۹

 • سیستم‌عامل لپ‌تاپ با پردازنده موبایل

  دنیای اقتصاد: مایکروسافت و دیگر شرکت‌ها، سال‌هاست که به‌دنبال یافتن راهی بودند تا بتوانند پلت‌فرم ویندوز را نه‌تنها روی پردازنده‌های x۸۶ شرکت‌هایی مانند اینتل وAMD ساخته، بلکه روی قطعات کوچک نیز تعبیه کنند. این امید وجود دارد که با توسعه این پلت‌فرم که Windows on ARM نام دارد، راه برای استفاده از آن توسط شرکت‌های سازنده موبایل هموارتر شود و یک راه حل ارزان‌تر و سیستمی قابل دسترس‌تر، جایگزین لپ‌تاپ‌های استاندارد فعلی شود.
 • واکنش دبیر کارگروه تعیین مصادیق نسبت به رفع فیلتر اینستاگرام

  دنیای اقتصاد: عبدالصمد خرم‌آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به رفع فیلتر اینستاگرام واکنش نشان داد و با غیر قانونی خواندن این عمل وزارت ارتباطات را مسوول پاسخگویی به آن دانست.به گزارش «ایسنا» او درباره این موضوع در جواب به یکی از کاربران یک شبکه داخلی که پرسیده بود، چرا با وجودی که اینستاگرام دارای میلیون‌ها محتوای مجرمانه علیه امنیت کشور و مقدسات اسلامی و غیراخلاقی است دستور رفع فیلتر آن صادر شده است؟ آیا مراجع قضایی نمی‌خواهند از این اقدامات غیر قانونی جلوگیری کنند، گفت: «بله، کاملا درست است، شبکه اجتماعی اینستاگرام در ظاهر امر یک شبکه اطلاع‌رسانی است.
 • زمان فرآیند جابه‌جایی اپراتور موبایل یک روزه شد

  مهر: معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از کاهش مدت زمان انجام طرح جابه‌جایی اپراتور موبایل (ترابرد) برای مشترکان دائمی و اعتباری تلفن همراه خبر داد.
 • هشدار مایکروسافت در مورد کند شدن ویندوز بعد از به‌روزرسانی

  فارس: مایکروسافت اعلام کرده که نصب وصله‌های به‌روزرسان برای حل دو مشکل امنیتی موسوم به اسپکتر و ملت داون ممکن است به کندشدن عملکرد ویندوز منجر شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر