طبق تغییرات ایجاد شده ازسوی نوبیتکس، ثبت‌نام کاربران در سطح یک با شماره تلفن همراه نیز امکان‌پذیر است و واریز ریالی در این سطح، به بالاترین حد مجاز خود یعنی ۲۵ میلیون تومان روزانه رسیده و امکان برداشت ریالی نیز به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. به این ترتیب کاربران تازه‌وارد، در کمتر از ۵دقیقه می‌توانند فرآیند ثبت‌نام تا انجام معامله رمزارزی در نوبیتکس را طی کنند. ثبت‌نام و احراز هویت سطح یک و آغاز مبادله ارزهای دیجیتال، تنها با استفاده از شماره همراه و ثبت مدارک هویتی و بدون پیش‌‌‌نیاز دیگری امکان‌پذیر شده است.

در این سطح کاربری امکان برداشت رمزارز وجود ندارد و کاربران صرفا می‌توانند به خرید و فروش در پلت‌فرم و برداشت ریالی اقدام کنند؛ اما با قابلیت احراز هویت خودکار، می‌توانند به سرعت به سطح ۲ ارتقا پیدا کنند و برداشت رمزارزی نیز داشته باشند.

در سطح ۲ کاربری که مدارک هویتی کاربر دریافت می‌شود، در صورت ثبت تلفن به نام کاربر امکان برداشت رمزارزی تا روزانه معادل ۲۰۰ میلیون تومان و برداشت ریالی تا سقف روزانه ۳۰۰ میلیون تومان وجود دارد. همچنین با شرایط جدید افراد می‌توانند بدون ثبت تلفن ثابت به نام خودشان، به سطح ۲ ارتقا پیدا کنند؛ اما در این صورت امکان برداشت رمزارزی روزانه معادل ۱۰ میلیون تومان و امکان برداشت ریالی روزانه همان ۳۰۰ میلیون تومان است.

با تغییرات ایجاد شده در سطوح کاربری، افرادی که تاکنون وارد فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نشده‌‌‌اند یا صرفا با ثبت‌نام در نوبیتکس، در سطح یک قرار دارند و به دلیل محدودیت ۵۰۰‌هزار تومانی واریز روزانه، هنوز اقدام به خرید و فروش نکرده بودند، می‌توانند به سادگی وارد بازار رمزارزها شوند و در بزرگ‌ترین و امن‌‌‌ترین پلت‌فرم تبادل رمزارز در ایران اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنند.

در حال حاضر امکان خرید و فروش ۹۱ ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتریوم، تتر، ریپل، دوج کوین، شیبا و… در بازارهای ریالی و تتری نوبیتکس وجود دارد. نوبیتکس همچنین امکان تعیین حد ضرر، سفارش‌‌‌گذاری OCO، خرید و فروش تعهدی (ضریب در معاملات) و استیکینگ را در اختیار بیش از ۵میلیون و ۴۰۰‌هزار کاربر خود قرار داده است.