این شرکت درحال استخدام ده‌ها کارمند جدید در منطقه فلوریدا برای پردازش فضاپیمای خود همراه با ساخت سایر ملزومات مهندسی است. در چند سال گذشته شهرت زیادی در زمینه پیشرفت سفرهای فضایی به شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس (SpaceX) رسیده است، اما سیرا نوادا یکی از چند شرکت فضایی جدید است که برای همکاری با ناسا، رقابت می‌کنند. شرکت سیرا نوادا رقابت برای تحویل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی با دریم چیسر را به شرکت‌های اسپیس‌ایکس و بوئینگ باخت، اما این به آن معنا نیست که نمی‌تواند برای تحویل محموله اقدام کند. از سوی دیگر، اسپیس‌ایکس در سال ۲۰۲۰ با موفقیت فضانوردان را با کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند و این درحالی است که بوئینگ هنوز پرواز آزمایشی کپسول استارلاینر (Starliner) خود را در سال ۲۰۲۱ دنبال می‌کند.

با این حال شرکت سیرا نوادا قراردادهای دو میلیارد دلاری ناسا را به‌دست آورده تا توسعه دریم چیسر را به عنوان اولین کشتی باری قابل استفاده مجدد در نوع خود نهایی کند و قرار است حداقل هفت سفر باری برای ناسا انجام دهد. طول این فضاپیما فقط ۹متر است که تقریبا یک‌چهارم اندازه شاتل فضایی می‌شود. به گفته سیرا نوادا و ناسا، دریم چیسر می‌تواند با سرعت نسبتا سرسام‌آوری از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین برگردد.

سیرا نوادا همچنین قصد دارد ایستگاه فضایی مداری خود را بسازد که هنوز نام آن مشخص نشده است. این جدیدترین قرارداد از قراردادهای متعدد با ناسا است که سیرا نوادا از زمان تاسیس در سال ۱۹۶۳ تاکنون به‌دست آورده است. درحالی‌که اسپیس‌ایکس و سایر رقیبان مانند بلو اوریجین (Blue Origin) قرار است نقش اصلی را به عنوان شریک ناسا در مدار نزدیک زمین و بازگشت به کره ماه داشته باشند. دوستان قدیمی مانند سیرا نوادا و بوئینگ نیز درحال توسعه فناوری‌های پیشرفته سفر فضایی تجاری برای قرن ۲۱ هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند