پول‌سازترین مشاغل فناوری اطلاعات

مهندس امنیت سایبری

شرکت‌هایی همچون Equifax، Ticketmaster و Ashley Madison از استخدام مهندسان امنیت سایبری-Cybersecurity Engineer- استقبال زیادی می‌کنند. مهندسان امنیت سایبری، حافظ امنیت شبکه‌ها و سیستم کامپیوترهای یک شرکت هستند. وظیفه اصلی این افراد این است که از سیستم‌های دیجیتال شرکت در برابر هکرها و ویروس‌ها حفاظت کنند و زیرساخت‌های امنیتی شرکت را تقویت و ارتقا دهند. بخش اعظمی از کار هر روزه مهندسان امنیت سایبری، شبیه‌سازی حملات آزمایشی به سیستم و شبکه مجموعه است تا نقاط ضعف امنیتی پیدا شود.

مهندس تکنولوژی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی

از آنجاکه طی دهه آینده، بیش از ۸۰۰ میلیون جایگاه شغلی در خطر جایگزینی توسط روبات‌ها هستند، انتخاب رشته‌های مرتبط با تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند بسیار کارآمد باشد. رشته متخصصان این حوزه، از پرتقاضاترین شغل‌های دنیای تکنولوژی محسوب می‌شود. اکثر شرکت‌ها، رویکرد و رویه خود را به سمت این تکنولوژی‌های نوظهور تغییر داده‌اند تا از بازار پر رقابت کنونی عقب نمانند. در حال حاضر کلاس‌هایی مخصوص آموزش تخصصی در زمینه هوش مصنوعی وجود دارد. این دوره‌های آموزشی که اکثرا بیش از ۸۵ ساعت زمان می‌برد، شامل معرفی تکنولوژی‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و علوم داده‌هاست.

مهندس توسعه دهنده فول‌استک

این حرفه در دنیای توسعه وب، حرف اول را می‌زند. متخصصان این حوزه به سیر تا پیاز کدنویسی یک وب‌سایت به خوبی آگاهند. این رشته در دنیای برنامه‌نویسی و توسعه وب، اهمیت بالایی دارد. تخصص این افراد اجرای پروژه‌های شرکت را تسهیل کرده و پاسخ بسیاری از نیازهای اساسی شرکت را می‌دهند. دوره‌های به خصوصی برای این رشته وجود دارد که شامل بیش از ۴۶ ساعت آموزش است.

محققان داده

این رشته توسط Harvard Business Reveiew، به‌عنوان جذاب‌ترین شغل قرن بیست و یک انتخاب شده است. محققان داده، اطلاعات و داده‌ها را تحلیل کرده و بهترین روش‌های مدیریت آنها را معرفی می‌کنند. در آمریکا جایگاه‌های شغلی زیادی در این حوزه وجود دارد که حقوق‌های بالایی نیز دارند. تخمین زده شده که تقاضا برای تعداد متخصصان داده در سال آینده در کشور آمریکا، به بیش از ۷/ ۲ میلیون جایگاه شغلی خواهد رسید.

برنامه نویس زبان پایتون

پایتون، یک زبان عمومی برنامه نویسی است که می‌تواند برای هر کاری استفاده شود. کاربرد این زبان از توسعه فیلتر برای عکس‌ها تا تحقیق درمورد تحلیل‌های آماری متغیر است. تنوع زیاد رشته‌های مرتبط در حوزه زبان پایتون، آن را به یکی از پرخواهان‌ترین و محبوب‌ترین شغل‌ها در دنیای برنامه نویسی تبدیل کرده است.

توسعه دهنده جاوا

جاوا، محبوب‌ترین و پرتقاضاترین زبان برنامه‌نویسی در دنیاست. متخصصانی که با جاوا سر و کار دارند، معمولا کدهای برنامه‌ها و دیگر نرم افزارها را می‌نویسند و مدام مورد آزمایش قرار می‌دهند. حقوق‌های دریافتی متخصصان این حوزه به‌طور متوسط ۳۰۰/ ۷۴ دلار است.

برنامه‌نویس جاوا اسکریپت

متخصصان این رشته، مسوول افکت‌های مختلف صفحات وب هستند. در حقیقت بیشتر مطالب رنگارنگ دنیای اینترنت، در محدوده کاری متخصصان جاوا اسکریپت قرار دارد. تقریبا ۹۵ درصد وب‌سایت‌ها از زبان برنامه نویسی محبوب جاوا برای جذاب‌تر کردن فضای داخلی خود استفاده می‌کنند.

مهندسان کلاد- رایانش ابری

فضای ابری یا رایانش ابری در حقیقت مجموعه‌ای جهانی از شبکه‌ سِرورهاست که روی اینترنت وجود دارد. مهندسان کلاد، متخصصانی هستند که سیستم‌های پردازش ابری را طراحی و مدیریت می‌کنند. کلاد برای ذخیره فایل‌ها و بک آپ‌گیری از داده‌ها کاربرد دارد. پیش‌بینی می‌شود که کلاد تا سال ۲۰۲۱ به‌صورت کامل جایگزین سیستم ذخیره‌سازی سنتی مانند هارددرایوها شود.

متخصص اسکرام

در دنیای تجارت، توسعه نرم‌افزاری چابک به یکی از متدهای توسعه نرم‌افزار گفته می‌شود که بر اساس آن گروهی از متخصصان، برای ارائه راه حل‌ مخصوص پروژه‌های پیچیده با یکدیگر همفکری و مشارکت می‌کنند. یکی از سِمت‌های مهم در این چارچوب، متخصص اسکرام است که مسوول توسعه و پشتیبانی از اسکرام است. وی مفاهیم اسکرام و روش ها، تئوری و قوانین آن را برای دیگران تشریح کرده و مدیریت پروژه را در دست دارد.