با این حال، باز هم افراد زیادی هستند که کارشان با پاوربانک راه نمی‌افتد، چون خود پاوربانک‌ها هم پس از مدتی نیاز به شارژ شدن دارند. با این حساب راه حل چیست؟ استفاده از انرژی خورشیدی می‌تواند بهترین روش ممکن برای حل این معضل باشد. کاغذ خورشیدی ساخته شده شرکت آمریکایی «یولک» (Yolk) متشکل از مهندسان آمریکایی و واقع در شیکاگو، عملا همانند هر شارژر قابل حمل دیگری در بازار کار می‌کند و از طریق USB قابل استفاده است.

هنگامی که شما نیاز به شارژ کردن گوشی خود دارید، فقط کافی است آن را به این پنل خورشیدی کاغذی با قطر ۷/ ۶ اینچ وصل کنید و گوشی شما ظرف حدود ۲ ساعت به‌طور کامل شارژ خواهد شد. کاغذ خورشیدی بر خلاف سایر دستگاه‌ها با یک منبع انرژی نامحدود و سازگار با محیط زیست، یعنی خورشید کار می‌کند. طبق گفته شرکت سازنده این کاغذ خورشیدی بسیار نازک، این دستگاه کارآمدترین پنل خورشیدی در بازار است.

این شارژر یک آی‌فون را ظرف حدود ۲ ساعت به‌طور کامل شارژ کرد، درست مثل یک شارژر دیواری. ضمن اینکه افزودن یک یا چند پنل هم امکان‌پذیر است و هم سرعت شارژ را بالا می‌برد. اگر شما به سایه بروید، عملیات شارژ متوقف خواهد شد. اما به محض بازگشت زیر نور خورشید، شارژر مجددا عملیات شارژ را از سر می‌گیرد. هر پنل ۵/ ۲ وات قدرت تولید می‌کند، بنابراین برای شارژ یک آی‌فون که شارژر ۵ وات لازم دارد، شما نیاز به دو پنل دارید. پنل‌های اضافی به صورت مغناطیسی متصل می‌شوند، بنابراین اضافه کردن پنل‌های بیشتر به معنای قدرت بیشتر است. به‌عنوان مثال، اکثر تبلت‌ها به شارژر ۱۰ وات نیاز دارند، بنابراین برای شارژ یک آی‌پد نیاز به چهار پنل دارید.شما برای استفاده از این شارژر همراه، نیاز نیست حتما در فضای بیرون باشید. شرکت سازنده در یک ویدئو نشان داد که شخص از طریق نور عبوری از پنجره هواپیما در حال استفاده از آن است، اما توجه داشته باشید که نیاز به نور درخشان و قوی آفتاب دارید.