آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۲۳

 • قیمت کنسول‌های بازی طی یک‌ماه دو برابر شد

  دنیای اقتصاد: دهه ۶۰ زمان ورود بازی‌های کامپیوتری و کنسول‌های بازی به ایران بود و برخی دهک‌های درآمدی توانستند با خریدن آتاری سرگرمی جدیدی برای کودکان خود مهیا کنند، از آن زمان پشت شهرداری یا میدان توپ‌خانه، بورس این قبیل کالاها شد و حالا کیفیت این کنسول‌های بازی به قدری بالا رفته که بزرگسالان هم به دنبال تهیه آن هستند و بازی‌ها به لحاظ سنی طبقه‌بندی شده‌اند.
 • محدودیت تامین قطعه برای تعمیرات

  صادق فیض‌آبادی، رئیس اتحادیه حفاظتی و الکترونیکی تهران در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید مشکلات اقتصادی مردم منجر به افزایش تقاضا برای تعمیرات ابزارهای الکترونیکی قدیمی شده و دولت باید حمایت‌های لازم را برای واردات قطعات الکترونیکی انجام دهد.
 • ۱۳ میلیون تومان برای بازی

  همزمان شدن قرنطینه خانگی به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروز و ادامه آن تا الان که مصادف شده با تعطیلات تابستان مدارس و دانشگاه ها، رونق بخش بازار انواع کنسول و بازی‌های آن بود. علاوه بر تقاضای زیاد در بازار، محدودیت واردات این کالا و گرانی ارز زمینه‌های گرانی قیمت آن را فراهم کردند. به‌طوری که هم اکنون کنسول بازی با قیمت۱۳ میلیون تومان هم در بازار وجود دارد.
 • تغییرات قیمت کره حیوانی

  نمودار بازارچه امروز به بررسی روند قیمت متوسط کره حیوانی پاستوریزه ۱۰۰ گرمی طی یک سال گذشته می‌پردازد. همچنان که از نمودار مشخص است قیمت یک قالب کره ۱۰۰ گرمی که در خرداد ماه سال گذشته زیر ۴هزار و ۶۰۰ تومان بود تا شهریور ماه در روندی تقریبا ثابت افزایش یافت. از ماه شهریور تا آذر ماه قیمت کره ۱۰۰ گرمی اندکی زیاد و پس از آن کم شد اما از ماه آذر سال گذشته این قیمت به‌صورت مداوم افزایش یافت تا در خرداد ماه امسال که قیمت هر قالب کره حیوانی پاستوریزه ۱۰۰ گرمی بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ تومان بود. از آنجاکه کره‌های موجود در بازار هم تولید داخل هستند و هم خارجی، گرانی قیمت ارز، افزایش تقاضا به دلیل تعطیلات نوروز و قرنطینه و همچنین افزایش قیمت شیر که توسط دولت قیمت‌گذاری می‌شود از جمله دلایل رشد قیمت کره به‌شمار می‌روند. از فروردین ماه امسال قیمت کره روند روبه رشد تازه‌ای را شروع کرده و باید منتظر بمانیم و ببینیم در ماه‌های آتی این روند چه قیمت‌های جدیدی را برای این محصول لبنی رقم می‌زند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر