آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۲۲

 • تفاوت حیرت‌انگیز دستگاه کنترل اصل با چینی

  دنیای اقتصاد: ابتدای خیابان فردوسی، نبش میدان توپخانه، بازار وسایل الکترونیک است. از باند و سی‌دی و دستگاه‌های بازی مثل ps۴ و xbox گرفته تا چیزی که کمتر در مورد مدل و قیمتش می‌دانیم یعنی انواع کنترل. کنترل تلویزیون، کنترل ماهواره و کنترل ضبط‌صوت. مغازه‌ها و دکه‌ها کنار هم انواع کنترل را به ردیف‌ چیده‌اند. بعضی از آنها فقط نو فروش هستند و برخی دیگر کنترل‌های قدیمی را هم تعمیر می‌کنند. فروشنده جوانی که ۷ سال است به این کار اشتغال دارد ارزان‌ترین کنترل را کنترل‌های ضبط‌صوت ماشین می‌داند و می‌گوید این نوع کنترل الان ۱۰ هزار تومان است. بعد کنترل‌های دستگاه‌های دیجیتال و ضبط صوت است که ۲۵ هزار تومان است. کنترل‌های سونی و سامسونگ از ۲۰ تا ۷۰ هزار تومان است اما در برند سونی کنترل ۸۵ هزار تومانی هم وجود دارد.
 • به سمت بازار سکه و طلا رفتند

  گزارش میدانی روز گذشته صفحه بازارچه در مورد بازار کت و شلوار فروشی‌های راسته بازار خیابان باب همایون بود. امروز پای صحبت حسین آقاکوچکی، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان نشستیم.
 • اختلاف قیمت کف بازار با نمایندگی‌ها

  علاوه بر نمایندگی‌های فروش انواع تلویزیون و وسایل الکترونیکی که ریموت کنترل را به فروش می‌رسانند بازار فردوسی هم مکانی است که راسته فروش انواع ریموت کنترل با قیمت‌های پایین‌تر به شمار می‌رود. قیمت‌ها زیر قیمت‌هایی است که در نمایندگی‌های فروش عرضه می‌شود و کنترل‌های چینی اورجینال و دست دوم و سوم برای هر یک از آنها نیز در بازار وجود دارد.
 • افزایش قیمت گوشت و رونق قاچاق دام زنده

  نمودار امروز بازارچه مربوط به نوسان قیمت گوشت گاو و گوساله است که مطابق اطلاعات مرکز آمار ایران پس از روند نزولی قیمت این محصول پروتئینی از خرداد سال گذشته تا بهمن ماه اما همزمان با شیوع ویروس کرونا قیمت آن افزایش پیدا می‌کند و در اردیبهشت ماه امسال به ۸۳ هزار و پانصد تومان رسیده بود. گوشت گوساله نیز مانند سایر اقلام تحت تاثیر افزایش قیمت ارز قرار گرفته و قیمت روز آن با احتساب ۱۰ درصد سود فروشنده به ۸۸ هزار تومان رسیده است. این درحالی است که روند قاچاق دام زنده از مرزهای پیرانشهر و اشنویه به‌دلیل تفاوت قیمت ۵۰ هزار تومانی که ناشی از کاهش ارزش پول ملی است، شدت بیشتری گرفته و برخی دامداران ترجیح می‌دهند که دام خود را به بازار عراق عرضه کنند. همین امر باعث کمبود دام زنده و افزایش قیمت گوشت گوسفندی شده و اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد، این اتفاق را در بازار گوشت گوساله و گاو نیز شاهد خواهیم بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر