آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۰۹

 • مرغ را از مردم نگیرید

  دنیای‌اقتصاد - حمید رجبی: مرغ که در طول هفته گذشته نهایتا با قیمت ۲۳ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید به یکباره و در طول دو روز اخیر با افزایش قیمت مواجه شد و حالا به هر کیلو ۳۰هزار تومان رسیده است! این درحالی است که برخی فروشگاه‌ها در سطح شهرها حتی اقدام به فروش با نرخ بالای ۳۰ هزار تومان نیز می‌کنند. این افزایش قیمت مصرف‌کننده را به‌شدت تحت فشار قرار داده است چراکه قشر ضعیف جامعه که قدرت خرید گوشت قرمز را نداشت، دلخوش به خرید گوشت مرغ (به میزان کم) بود ولی حالا با افزایش قیمت، این کالا نیز مثل بسیاری دیگر از کالاهای اساسی از سفره آنها کنار گذاشته خواهد شد.
 • شیوه‌نامه ساماندهی بازار فولاد جامعیت ندارد

  اتاق اصناف تهران: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با بیان اینکه فولاد بلاتکلیف است و نظارتی روی بازار وجود ندارد، گفت: دولت و مجلس در تدوین طرح فولاد باید نظرات شبکه توزیع یعنی صنف آهن‌فروشان را هم مدنظر قرار دهند. حمیدرضا رستگار در مورد وضعیت بازار آهن و فولاد، اظهار کرد: معمولا در این ایام از سال به‌دلیل کاهش ساخت و ساز و مصرف، روال بازار نباید افزایشی باشد، اما امسال با توجه به اینکه همه احتمال می‌دهند با کاهش ارزش پول ملی و با توجه به تدوین بودجه و مالیات، گرانی‌هایی در محصولات آهن و فولاد در پیش باشد؛ از این‌رو بازار روال سابق خود را ندارد و به‌نوعی بلاتکلیف است.
 • وعده حل مشکل تولید روغن‌ نیمه‌جامد

  بازار: شرایط تولید و عرضه روغن‌های خوراکی در بازار هنوز هم با مشکلاتی مواجه است اما دبیر انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی وعده داده توزیع روغن ‌نیمه‌جامد به‌زودی متعادل خواهد شد. امیرهوشنگ بیرشک گفت: «در بخش روغن‌نیمه جامد مشکلاتی در حوزه ارزی و تامین حلب‌ها مطرح بود که تا حدود ۷۰ درصد این مشکلات برطرف شد و طی روزهای آینده در بخش روغن ‌نیمه‌جامد هم مشکلی نخواهیم داشت. درحال‌حاضر نیاز کشور در بخش روغن ماهانه حدود ۱۴۰ هزار تن است. در دی ماه امسال حدود ۱۷۷ هزار تن و در ۲۰ روزه بهمن ماه ۱۲۰ هزار تن روغن تولید و روانه بازار شده است.» وی با اعلام اینکه تولیدکنندگان در بخش روغن مایع مشکلی ندارند و با افزایش حجم تولید التهاب‌های بازار تا حد قابل‌توجهی کاهش یافته، افزود: «این اطمینان را به مردم می‌دهیم در شب عید و فروردین و اردیبهشت سال آینده تولیدکنندگان با تمام توان روند تولید را انجام خواهند داد و نگرانی در این رابطه وجود نخواهد داشت.»
 • نظارت؛ حلقه مفقوده کسب‌وکارهای مجازی

  رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک تهران با تاکید بر اهمیت و ارزش چشم به‌عنوان یک عضو حساس بدن بیان کرد: با توجه به اهمیت واردات عدسی و عینک‌های آفتابی این کالا برای کشور شدیدا مورد نیاز است؛ اما به این دلیل که عدسی و عینک آفتابی جزو گروه ۴ کالاها قرار داده شده، راه برای واردات آن بسیار محدود است. مدت‌هاست در تلاشیم تا بتوانیم با واردات این کالا به کشور به سلامت جامعه کمک کنیم، اما تاکنون مسوولان موافقت نکرده‌اند.
 • پتانسیل خوب صادرات کاشی

  رئیس اتحادیه کاشی‌ساز و کاشی‌فروش تهران با اشاره به پتانسیل خوب کشور برای تولید کاشی بیان کرد: در حوزه کاشی‌سازی، دارای تولیدکنندگان بسیار خوب و فعالی هستیم و به جرات می‌توان گفت در کل‌دنیا در حوزه تولید جزو برترین‌ها و در حوزه صادرات یکی از قطب‌های بازار هستیم. مصطفی گودرزی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل موجود می‌توانیم با داشتن امکانات بیشتر، تولید را افزایش دهیم و در نهایت به صادرات دست‌یابیم که خود عامل مهمی در رشد و بالندگی اقتصادی است. وی در ادامه با تاکید بر ضرورت نظارت بر سایت‌های کسب‌وکارهای اینترنتی گفت: البته که ضرورت استفاده و اشراف بر تکنولوژی همواره لازمه رشد و ارتقای بشری است که اگر اینگونه نباشد، نمی‌توان انتظار پیشرفت داشت. تغییر رویه کسب‌وکار به شیوه‌های به‌روزتر در دنیا نیز از جمله این موارد است؛ اما باید در کاربرد هر‌یک از تکنولوژی‌های روز، قوانین و ضوابط مربوط به آن ابتدا آموزش داده شود که در این‌صورت کاربرد آن کاملا منطقی‌تر خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر