آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۸۳

 • مغتنم شمردن فرصت تولید دارو

  علیرضا پورعباسی/ بازرس سابق سندیکای واردکنندگان داروهای انسانی
  روز گذشته در همین صفحه بخش نخست مطلب منتشر شد که سهوا، عبارت «بخش نخست» در نسخه چاپی و دیجیتالی منتشر نشد. در بخش نخست ضمن معرفی بازار جهانی دارو، فرآیند تایید دارو در کشورهای توسعه‌یافته و درحال توسعه ذکر و پس از آن همین فرآیند در ایران معرفی شد. اثرات تحریم بر حوزه دارویی و سلامت کشور مورد بررسی قرار گرفت. امروز ادامه و بخش پایانی این مطلب را می‌خوانید.
 • کمک اصناف بجنورد به زندانیان مالی

  اتاق اصناف ایران: رئیس اتاق اصناف بجنورد گفت: برای پیگیری مشکلات اصناف طی چند هفته گذشته اقداماتی از جمله دیدار با حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس قوه‌قضائیه، دیدار با غلامرضا حسن‌پور، رئیس بسیج اصناف کشور و جمع‌آوری ۸ میلیارد ریال برای امور خیریه و آزادی زندانیان غیر عمد داشته‌ایم.
 • رشد تکنولوژیک صنعت لوازم‌خانگی

  بازار: سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ایران معتقد است: صنعت استراتژیک لوازم‌خانگی در سال‌های اخیر در مسیر توسعه و پیشرفت، با افزایش عمق داخلی‌سازی با استفاده از دانش و تکنولوژی بومی توانسته در زمینه قطع وابستگی و خودکفایی در این عرصه گام‌های اساسی بردارد.
 • اهتمام به پرورش نژاد مرغ ایرانی

  تسنیم: رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ‌گوشتی معتقد است به‌علت وابستگی به نژاد مرغ راس، انگلیس به‌راحتی می‌تواند کشور را در زمینه تولید مرغ دچار مشکل کند. محمد یوسفی ضمن تایید بی‌توجهی نسبت به نژاد بومی مرغ لاین کشور بیان داشت: نکته مهمی وجود دارد که فارغ از هر نوع مقایسه پیرامون برتری نژاد مرغ آرین یا رقبای خارجی آن نسبت به یکدیگر، نژادهای خارجی چون نژاد راس انگلیسی باعث وابستگی کشور ما به لاین خارجی شده‌اند. یعنی اگر فردا‌ روزی بیاید که انگلستان نخواهد در زمینه تامین اجداد نژاد راس با ایران همکاری لازم را داشته باشد؛ بدون رودربایستی ما دچار مشکل خواهیم شد، بنابراین باید با تدبیری عاقلانه به‌گونه‌ای عمل کنیم تا از این تهدید احتمالی برای صنعت مرغداری ایران جلوگیری شود.
 • مهلت ثبت‌نام وام جدید کرونا تا آخر دی

  ایسنا: برابر آخرین آمارها، بیش از ۵۲۲ هزار پرونده برای دریافت وام کرونا در سیستم بانکی به ثبت رسیده و بیش از ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.
 • کمبود ارز و لاستیک، عامل گرانی در بازار

  رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اعلام کرد همچنان مشکل لاستیک برای رانندگان اتوبوس وجود دارد و کمبود ارز موردنیاز برای واردات و کمبود لاستیک موردنظر رانندگان، دلیل گرانی آن در بازار است.
 • با همکاری اصناف وضعیت استان بوشهر آبی شد

  رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: خوشبختانه با همکاری اصناف و بازاریان میزان بیماران کرونایی در استان بوشهر کاهش یافته و استان در وضعیت آبی قرار گرفته که حاصل همکاری اصنافی است که در تعطیلی‌ها و محدودیت‌ها همکاری بالایی داشتند.
 • کاهش ۴۰ درصدی تقاضای موتورسیکلت

  رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه و لوازم جانبی تهران اظهار کرد: در کشور حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار موتورسیکلت تولید می‌شد که امروز این میزان به ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دستگاه رسیده است که حدود ۲۰ هزار دستگاه از آنها، موتورسیکلت‌های گران‌قیمت هستند. محمدخادم منصوری گفت: متاسفانه وضعیت بازار به‌صورتی شده که عرضه زیاد و تقاضا کاهش یافته است. وقتی عرضه بیشتر از تقاضا باشد خود به خود بازار افت می‌کند. با اینکه واردات موتورسیکلت از هند بسیار سخت شده و بیشتر از موتورسیکلت‌های چینی وارد می‌شود، هنوز بازاری نداریم. رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه و لوازم جانبی اظهار کرد: تقاضای موتورسیکلت نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
 • رتبه ۱۲۲ صادرات برازنده ما نیست

  ایلنا: ابراهیم جمیلی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند در مراسم روز ملی صادرات اظهار کرد: چرا به پیشنهادهای بخش‌خصوصی توجه نشده که هنوز بعد از سال‌ها داریم همان راهکارهای قدیمی را بررسی می‌کنیم؟ وقتی شوک ارزی ایجاد شد کسی از فرصت صادراتی پیش آمده حرفی نزد. آن‌قدر درگیر بازگشت ارز شدیم که هنوز هم درگیر مشکلات سال ۹۷ هستیم.
 • عرضه روزانه ۷۰ تا ۱۰۰ تن تخم‌مرغ تنظیم بازاری در میادین

  ایلنا: مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت تامین و عرضه تخم‌مرغ در بازار گفت: اتحادیه مرغداران میهن موظف شده در امور تامین و تنظیم بازار ورود کند بر این اساس توافق‌نامه‌ای با سازمان میادین به امضا رسانده است تا تخم‌مرغ را به قیمت مصوب برای غرفه‌های این سازمان تامین کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر