آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۸۴

 • واکسن سلامتی را امتحان کنید

  دنیای‌اقتصاد- فربد فرزانه: یکی از محورهای بزرگ و اساسی برای توسعه هر کشوری کشاورزی است. در شرایطی که جمعیت جهان طبق آخرین آمار در سال ۲۰۲۰ به چیزی نزدیک به هشت میلیارد نفر رسیده و برآورد شده این جمعیت تا ۱۷ سال آینده به ۹میلیارد نفر نیز خواهد رسید، اهمیت و ارزش محصولات کشاورزی برای بقای انسان بیشتر از قبل خواهد بود.
 • انفجار کسب‌و کارهای اینترنتی

  آمدن مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا، این روزها علاوه بر ایجاد اضطراب و استرس در بین مردم، پیامدهای مختلفی هم برای جوامع داشته و نه تنها روی اقتصاد ایران بلکه کل جهان تاثیر گذاشته است. بسیاری از کسب و کارها با رکود مواجه شده و بازار و مغازه‌ها در برخی شهرها تعطیل شده‌اند. پیامد این اتفاق اما افزایش میل کسب ‌و کارهای غیر برخط (سنتی) و ورود آنها به بازار آنلاین، یا همان تجارت الکترونیک بوده است.
 • کرونا و فقر؛ عوامل کوچک شدن بازار

  سایت بازار: در ماه‌های اخیر سفر به شهرهای دیگر کشور با کاهش چشمگیری همراه بوده است. این درحالی است که حتی تردد داخل شهر هم با مشکل روبه‌رو شده و همه مسوولان و متولیان بهداشت و درمان در کشور اعلام می‌کنند که از تردد غیرضرور در بیرون از خانه نیز جلوگیری شود و مردم تا جایی که می‌توانند در خانه‌های خود بمانند.آمار نشانگر این موضوع است که شیوع کرونا در کشور تاکنون خسارت‌های زیادی را به کسب‌وکارهای حوزه گردشگری و خدمات مسافرتی وارد کرده است. موضوعی که رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران در مورد آن صحبت کرده و از شرایط بد این روزهای صنف خود ابراز نگرانی کرده است.
 • اثرات ارز ۴۲۰۰ تومانی بر بازار

  سیدشمیم طاهری پژوهشگر اقتصادی
  پس از به‌وجود آمدن التهابات ارزی در نیمه دوم سال ۹۶، دولت در اواخر فروردین ۹۷ با اعلام نرخ ارز ثابت ۴۲۰۰ تومانی تلاش کرد با ایجاد تصور فراهم‌بودن نامحدود ارز با قیمت مناسب، فضای روانی جامعه و بازار را آرام کند.
 • افزایش تعمیرگاه‌های خودروی بدون جواز در تهران

  رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو از افزایش روزانه تعمیرگاه‌های بی‌جواز در شهر تهران خبر داد. علیرضا نیک‌آیین درباره تفاوت نرخ تعمیرگاه‌ها گفت: «نرخ‌نامه تعمیرگاه‌ها ابتدای سال تنظیم و توزیع می‌شود.»
 • تفاوت ۵ برابری نرخ ارز ترجیحی با آزاد

  سایت بازار: دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور از تفاوت بالای نرخ ارز آزاد با دولتی و مشکلاتی که برای برخی از تجار و اصناف به‌وجود آمده انتقاد کرد.
 • موزهای هندی بازار را متعادل کردند

  تجارت‌نیوز: قیمت موز ظرف یک ماه گذشته به کیلویی تا ۴۰ هزار تومان نیز رسید. علت گرانی این میوه بسته بودن ثبت سفارش واردات و نوسان قیمت دلار اعلام شده بود و حالا به گفته فعالان بازار با گسترش واردات و کاهش قیمت دلار، قیمت موز هم ارزان شد. حالا اما عضو هیات‌مدیره اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت موز خبر داده است.
 • نانواها در تهران کرونا نگرفتند

  ایرنا: رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران تاکید کرد خوشبختانه نانواها در تهران به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی دچار بیماری کرونا نشدند.
 • پیشنهاد آزاد شدن صادرات شیرخشک

  مهر: رئیس انجمن صنفی تولید شیر خشک اعلام کرد موافق آزاد شدن صادرات شیرخشک در ازای حذف ارز ترجیحی هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر