آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۸۲

 • مغتنم شمردن فرصت تولید دارو

  علیرضا پورعباسی/ بازرس سابق سندیکای واردکنندگان داروهای انسانی
  نظام‌های سلامت سه هدف بنیادین دارند؛ ارتقای سلامت جامعه، پاسخ به انتظارات مردم و محافظت مالی در برابر هزینه‌های سلامت. بی‌شک یکی از مداخلاتی که تاثیر زیادی بر پیامدهای سلامت هر جامعه دارد تامین به موقع و کافی داروهای موثر، در سریع‌ترین زمان و با قیمت و کیفیت مناسب است. صنعت دارو مسوول تحقیق، توسعه، تولید و توزیع داروها است.
 • پخش شایعات غیرعلمی به جامعه آسیب می‌زند

  ایلنا: افشین کلاهی، رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان در مورد احتمال وجود جی‌پی‌اس در واکسن‌های خارجی که از طرف یک فعال سیاسی اصولگرا مطرح شده بود، گفت: جی‌پی‌اس یک سیستم ماهواره‌ای است که نیاز به آنتن برای دریافت اطلاعات از آن، و‌ همین‌طور یک مدیای ارتباطی برای ارسال موقعیت دریافتی از ماهواره به مکان ثالث دارد. فناوری هنوز موفق نشده ابعاد این دستگاه را از چند سانتی متر کوچک‌تر کند.
 • مشکل بخشنامه‌های خلق‌الساعه

  کاج پرس: عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: ایران امکانات کافی برای تامین کالای کشورهای اوراسیا را دارد اما بزرگ‌ترین مشکل ما بخشنامه‌های خلق‌الساعه‌ای است که ادامه و تقویت روند تجارت را دچار مشکل می‌کند. احمدرضا فرشچیان، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران اظهار کرد: متاسفانه وقوع جنگ در پایان سال گذشته میلادی، بین جمهوری‌آذربایجان و ارمنستان خسارت‌هایی انسانی و اقتصادی به بار آورد.
 • قانون دریافت مالیات بر مبنای درآمد باشد

  نماینده اصناف کشور در سازمان امور مالیاتی با گلایه از برقراری مجدد استعلام ماده ۱۸۶ ق.م.م در سامانه ایرانیان اصناف برای صدور یا تمدید پروانه کسب گفت: «مصوبه ستاد ملی کرونا و اعلام معاون اقتصادی رئیس‌جمهور مبنی بر لغو اخذ استعلام ماده ۱۸۶ ق.م.م بوده و این برقراری مجدد اخذ استعلام بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور حتی اگر بدون بررسی پاسخ داده شود، خلاف مصوبه ستاد ملی کروناست.»
 • اگر تحریم‌ها لغو شود FATF برای ما مشکل جدی‌تری خواهد بود

  ایلنا: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: ما می‌توانیم در تصویب FATF استثنائاتی قائل شویم اما اینکه برچسب حضور در لیست سیاه بخورد موضوع جالبی نیست. این باشگاهی نیست که عضویت در آن افتخارآمیز باشد.
 • درخواستی از دولت جز حمایت‌های قانونی نداریم

  رئیس اتحادیه صحافان تهران گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر با وجود پدیده‌هایی همچون تحریم و کرونا که هر یک آسیب‌های زیاد و بحران‌های بی‌شماری به کشور و ملت تحمیل کرد توانستیم در حوزه‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی، صحافی و لیتوگرافی پیشرفت کنیم.
 • اصناف چاره‌ای جز تطبیق خود با کسب‌وکارهای نوین ندارد

  اتاق اصناف ایران: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به سرعت پیشرفت و توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی اظهار کرد: شیوع این بیماری (کرونا) موجب تغییر رفتار اقتصادی اعم از تولید، توزیع و حتی مصرف کالا شده و فضای جدیدی برای کسب‌وکارهای نوین اینترنتی و فضای مجازی ایجاد کرده و در این محیط مجازی اشخاصی بدون هیچ سرمایه و مجوزی از منافع آن به‌صورت مطلوب بهره‌مند شده‌اند. متاسفانه به‌نظر می‌رسد اصناف با تمام تجربیات و پشتوانه‌های مالی و اقتصادی که دارد هنوز نتوانسته خود را با شرایط به‌وجود آمده تطبیق بدهد و اگر با همین روش (سنتی) پیش برویم، ناچار بازارها و مشتریان و حتی جایگاه خود را به‌طور کامل از دست خواهند داد. و با کمی تامل و دقت نظر نسبت به موضوع می‌توان گفت در بعضی از حوزه‌های تولید و توزیع اتفاقی رخ داده است. یعنی شبکه‌هایی به‌صورت پنهان و فاقد مجوز درحال‌حاضر با تمام توان فعالیت دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر