به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به افزایش هزینه‌ها و با هدف حفظ و استمرار تولید، موضوع بررسی قیمت تخم‌مرغ در دستور کار کارگروه تنظیم بازار قرار گرفت که براساس افزایش هزینه‌هایی از جمله حقوق و دستمزد، حمل و نقل و خوراک، سقف قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری حداکثر ۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر این اساس قیمت مصرف‌کننده هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی حدود ۲۰ هزار تومان است بنابراین فروش تخم‌مرغ با قیمت‌های بالاتر از قیمت مصوب تخلف و در صورت مشاهده، برخورد قانونی لازم با متخلفان، توسط بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت استانی معمول خواهد شد.

همچنین هماهنگی لازم با سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تشکل‌های تولیدی صورت گرفته و توزیع گسترده و مکفی تخم‌مرغ با حداقل سود عمده و خرده‌فروشی در مراکز یادشده در حال انجام است.

براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار به منظور استفاده از ظرفیت تشکل‌های و اتحادیه‌های تولیدی، تنظیم بازار تخم‌مرغ بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن قرار گرفته است و در شرایطی که قیمت تخم‌مرغ در کشور روند افزایشی داشته باشد در صورت هماهنگی با اتحادیه مورد نظر، صادرات تخم‌مرغ تا زمان تنظیم بازار داخلی متوقف خواهد بود.

شهروندان و مصرف‌کنندگان در صورت مشاهده تخلفات احتمالی اعم از عدم درج قیمت و گران‌فروشی می‌توانند مراتب را به‌صورت حضوری یا تلفنی به سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و تلفن ۱۲۴ گزارش دهند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند