آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۳۸

 • تولید ۹۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی طی اسفندماه درنیروگاه شهید رجایی

  دنیای‌اقتصاد – قزوین: بیش از ۹۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی خالص در اسفند سال گذشته از سوی واحدهای نیروگاه شهید رجایی قزوین تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.
 • راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی بندرعباس

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس از راه‌اندازی و آغاز فعالیت مرکز پژوهش‌های این اتاق، با هدف تقویت بخش‌خصوصی و کمک به فرآیند توسعه اقتصادی استان خبر داد. محمدرضا صفا افزود: نقش موثر در رشد و توسعه اقتصادی استان از طریق بهبود محیط کسب‌وکار، تقویت فرهنگ نوآوری، کارآفرینی و رقابت‌پذیری، از مهم‌ترین ماموریت‌های این بخش است. وی ایجاد بستر مناسب برای هدایت و تقویت تشکل‌های فکری و اقتصاد و همچنین بهره‌برداری موثر از ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشی را از اهداف راه‌اندازی این مرکز برشمرد و تصریح کرد: ریشه‌یابی عدم توسعه کسب‌وکارهای استان و دستیابی به یک مدل کارآمد از طریق پژوهش‌های عملیاتی و ارتقا و به‌روز آوری آمار و اطلاعات موردنیاز حوزه کسب‌وکار بخش‌خصوصی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی بندرعباس است. صفا گفت: علاقه‌مندان می‌توانند به منظور دسترسی به آخرین اطلاعات مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی بندرعباس به آدرس www.bndccim.com مراجعه کنند.
 • شهر گرگان در مسیر توسعه پایدار و مقصد گردشگری

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان گفت: شهرداری در کنار شورای شهر و با کمک و همکاری مردم موجب شدند گرگان در مسیر توسعه‌ای پایدار قرار بگیرد.
 • خراسان‌جنوبی بالاترین میزان گازرسانی به صنایع را دارد

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سال گذشته صنایع گازدار استان به هزار و ۶۵۰ واحد افزایش یافته است،گفت: بالاترین میزان گازرسانی به صنایع در کشور مختص خراسان‌جنوبی است.
 • رشد ۱۵ درصدی مصرف برق در خوزستان

  دنیای‌‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خبر از رشد ۵/ ۱۵درصدی مصرف برق در استان، در نخستین هفته سال ۱۴۰۰ داد. محمود دشت‌بزرگ گفت: در این مدت پیک مصرف برق استان ۳ هزار و ۲۸۵ مگاوات بوده که رشد قابل‌توجهی در مصرف برق در شبکه بوده است. وی افزود: در مدت مشابه در سال ۹۹ پیک مصرف برق ۲ هزار و ۷۷۴ مگاوات بوده است. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: این درصد افزایش مصرف برق آن‌هم در هفته نخست فروردین عدد قابل‌توجهی است که دلیل آن شروع زودهنگام گرمای هوا و افزایش دما بوده است. دشت‌بزرگ تصریح کرد: اگر افزایش دما به همین روال ادامه داشته باشد و سیستم‌های سرمایشی وارد مدار شوند خیلی زودتر از سال‌های قبل وارد پیک خواهیم شد و در این راه لازم است که مردم صرفه‌جویی را در نظر داشته باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر