آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۳۷

 • تحول فولادی با «نورد گرم ۲»

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: قائم‌مقام مجری طرح نورد گرم ۲ شرکت فولادمبارکه با بیان اینکه عزم جدی برای اجرای ابرطرح نورد گرم ۲ وجود دارد، گفت: امیدواریم در نوروز ۱۴۰۳ شاهد ارائه گزارشی از بهره‌برداری این ابرطرح باشیم.
 • افتتاح ۲۰ طرح اقتصادی در منطقه آزاد ارس

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: ۲۰ طرح بزرگ اقتصادی به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس‌جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد. این طرح‌ها در زمینه‌های صنعتی، فنی و زیربنایی، کشاورزی و گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار و ۵۸۳ میلیاردریال به بهره‌برداری رسید. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: از این میزان ۱۳درصد سرمایه‌گذاری‌ها از سوی سازمان منطقه آزاد ارس و در حوزه زیرساخت‌ها و ۸۷ درصد توسط بخش‌خصوصی انجام گرفته است. واحد تولید سازه‌های فولادی گلخانه‌ها، انواع موتور‌های پمپی و وان‌های فلزی صنعتی و پرده‌های نایلونی گلخانه‌ای و لوله‌های پلی‌اتیلن، واحد تولیدی کاغذ مخصوص ساخت صافی با ظرفیت ۱۵ هزار تن، واحد تولید منسوجات بی‌بافت به روش مذاب اسپان باند به ظرفیت ۹هزار تن و واحد ۱۱۰ هزار تنی تولید انواع قیر و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ارس از مهم‌ترین طرح‌های افتتاح شده در این منطقه بود. میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها ۵۱۰ نفر اعلام شده است.
 • ۵/ ۵ میلیارد تومان اعتبار برای کلیبر

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۵/ ۵ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی و گازرسانی به مناطق قشلاقی شهرستان کلیبر در سال‌جاری خبر داد. محمدحسن آل‌هاشم گفت: طرح آبرسانی به مناطق قشلاقی بخش «آبش احمد» شهرستان کلیبر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: در این طرح ۲۰ قشلاق با ۵۵ کیلومتر لوله‌گذاری شده است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت دارد. وی درخصوص اعتبارات این طرح گفت: در سال ۹۸ از اعتبارات بند «ه» تبصره ۴ قانون بودجه، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ارائه خدمات زیرساختی در مناطق قشلاقی شهرستان کلیبر تخصیص یافته بود و برای سال ۱۴۰۰ نیز ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. حسین حاتمی، نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس نیز در بازدید از مناطق عشایری بخش آبش احمد شهرستان کلیبر از گازرسانی به ۱۱ قشلاق تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح حدود ۳۵۰ خانوار به گاز طبیعی دسترسی خواهند داشت و بهره‌مندی این بخش از نعمت گاز ۱۰۰ درصد شده و جزو مناطق سبز محسوب خواهد شد.
 • تولید الکتروموتورهای ایرانی در تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: با راه‌اندازی خط تولید الکتروموتورهای ایرانی به همت یک شرکت دانش‌بنیان در تبریز، گامی دیگر در قطع وابستگی لوازم‌خانگی به قطعات خارجی برداشته شد. مدیر خط‌تولید این کارخانه گفت: ظرفیت تولید الکتروموتورها روزانه ۲هزار دستگاه است که برای راه‌اندازی خط‌تولید آنها ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است و اگر طرح توسعه این واحد محقق شود میزان تولید روزانه به ۳ هزار دستگاه خواهد رسید. سلطانی افزود: در این کارخانه انواع الکتروموتورهای لوازم‌خانگی همچون جاروبرقی، کولر آبی و آبمیوه‌گیری تولید می‌شود که سهم ۲۰ درصدی بازار داخل را به خود اختصاص داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر