آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۳۹

 • ۱۴۰۰، سال تحول بنیادین تولید محتوا در حوزه هنری کردستان

  دنیای‌اقتصاد- سنندج- اسرین مقصودی: رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تحول بنیادین در تولید محتوا را درسال ۱۴۰۰ به‌عنوان محور برنامه‌های این نهاد انقلابی اعلام کرد. به گزارش روابط‌عمومی حوزه هنری استان کردستان، امین مرادی با اشاره به سیاست‌های حوزه هنری همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بسترسازی رشد هنر انقلاب و تولید آثار متناسب با اهداف متعالی انقلاب اسلامی در بخش هنر از مهم‌ترین اولویت‌های سال ۱۴۰۰ حوزه هنری در استان کردستان است.
 • افتتاح یک واحد تولید کاشی در آباده

  دنیای‌اقتصاد – شیراز- محمد صداقت: با حضور عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس طرح تولید کاشی دیوار و کف در شهرستان آباده به شکل ویدئوکنفرانس و با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در مراسم افتتاح این واحد گفت: این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است. حمیدرضا ایزدی افزود: این واحد سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع ظرفیت تولید دارد که در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار به اجرا رسیده است.
 • تحقق ۱۰۴ درصدی برنامه تولید در شرکت نفت و گاز مارون

  دنیای‌اقتصاد - اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از تحقق ۵/ ۱۰۴درصدی تولید نفت‌خام این شرکت در سال ۹۹ خبر داد. حمید کاویان ضمن تاکید بر سرلوحه قرار دادن شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» که از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان شعار سال ۱۴۰۰ انتخاب شده است، گفت: سال جاری را نیز در کنار یکایک اعضای خانواده صنعت نفت به منظور تحقق این شعار گام برداشته و همچون گذشته با اقتدار به تولید پایدار دست خواهیم یافت. وی افزود: خوشبختانه با انجام عملیات تکمیلی بر چاه‌های توسعه‌ای، تعمیری و ترمیمی، به ترتیب ۳، ۵/ ۳۰ و ۲/ ۵۹ هزار بشکه در روز به میزان تولید افزوده شد که زمینه به‌دست آوردن برآیند تولید ۳/ ۴ + هزار بشکه را تا انتهای سال ۹۹ فراهم آورد. کاویان به بخش‌های دیگر تولید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون نیز اشاره کرد و یادآور شد: تا انتهای بهمن ۹۹، تولید گاز غنی را به میزان ۱۰۱درصد و تولید نفتا را به میزان ۵/ ۱۰۲ درصد محقق ساختیم که در مجموع یک‌سال تولیدی خوب را سپری کردیم.
 • جذب ۱۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری مشهد

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در سال ۹۹ و در دو مرحله یک هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده، خط ۳ قطار شهری و توسعه ناوگان اتوبوسرانی جذب شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر