آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۰۵

 • رکورد برداشت نیشکر

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: برای اولین بار در تاریخ شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، رکورد برداشت این محصول در کشت و صنعت‌های هفتگانه شکسته شد. عبدعلی ناصری مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: این شرکت توانست امسال به رکورد ۶۶ هزار و ۴۷ تن برداشت نیشکر در روز و ارسال آن به کارخانه شکر دست یابد که رکوردی بی‌سابقه در کشت و صنعت‌های هفتگانه توسعه نیشکر محسوب می‌شود. واحدهای هفتگانه نیشکری سلمان فارسی، حکیم فارابی، امام خمینی (ره)، دهخدا، امیر کبیر، میرزاکوچک خان و دعبل‌خزاعی حدود ۴۰ درصد شکر کشور را تامین می‌کنند. وی اظهار کرد: بالاترین تناژ حمل شده نیشکر مربوط به سه سال گذشته بود که امسال به همت تلاشگران کشت و صنعت‌های توسعه نیشکر و همه نیروهای ستادی رکوردی جدید به ثبت رسید و شرایط برای جهش تولید و افزایش تولید شکر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی فراهم شد. طرح‌های هفت‌گانه نیشکر با ظرفیت اسمی ۷۰۰ هزار شکر در سال، در دهه ۷۰ شروع شد و از ابتدای دهه ۸۰ یکی پس از دیگری وارد چرخه تولید شدند. این شرکت، ۸۴ هزار هکتار زمین زیر پوشش دارد و ۱۹ هزار نفر در آن شاغل هستند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ادامه برداشت نیشکر، گفت: تاکنون ۶۳ درصد مزارع کشت و صنعت‌های توسعه نیشکر با راندمانی بالا و کیفیتی مطلوب برداشت شده‌است.
 • استقرار دستگاه حفاری سنگین خشکی ۹۳ فتح در سیاهمکان

  دنیای‌‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از استقرار دستگاه حفاری سنگین خشکی ۹۳ فتح در موقعیت میدان نفتی سیاهمکان در گستره عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران خبر داد.
 • کشف ۲۰ دستگاه ماینر نتیجه مانور یک روزه در علی‌آباد کتول

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق گلستان از کشف و جمع‌آوری ۲۰ دستگاه استخراج بیت کوین(ماینر) غیرمجاز در شهرستان علی آباد کتول خبر داد. بهرام قائمی افزود: در مانور تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق، طی بازرسی صورت گرفته در شهرستان علی‌آباد کتول ۲۰دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و ضبط شد. وی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را از عوامل افزایش مصرف برق اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال۲۷۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و شناسایی شده است که با کشفیات امروز به تعداد ماینرهای ضبط شده افزوده شد. معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق گلستان اظهار کرد: افزایش قابلیت اطمینان و تاب‌آوری شبکه، از اقدامات انجام شده در این مانور به‌شمار می‌رود.
 • امحای محصول مزارع آبیاری شده با پساب فاضلاب در فارس

  دنیای‌‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: مزرعه یونجه‌ای در حومه شهرستان شیراز که از آب فاضلاب برای آبیاری آن استفاده می‌شد، امحا شد. محمدمهدی غیاسی، رئیس دفتر محیط‌زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: امحای ۲۰ هکتار یونجه نتیجه توجه دستگاه‌های نظارتی به حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه و درس عبرتی است برای متخلفانی که سلامت جامعه را تهدید می‌کنند.
 • ساخت عریض‌ترین ورق فولادی جهان در خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاداکسین خوزستان گفت: تولید انبوه ورق‌های فولادی در فولاد اکسین خوزستان برای نخستین بار در کشور برای ساخت لوله‌های قطر ۵۶ اینچ انتقال گاز آغاز شد. امین ابراهیمی گفت: نسخه قبلی این ورق به نام ایکس ۶۰ هم در فولاد اکسین خوزستان ساخته شد که اکنون در خط انتقال نفت‌خام گوره به جاسک به‌صورت تمام ایرانی درحال استفاده است. ابراهیمی اظهار کرد: اکنون طرح‌های جاری و درحال احداث خطوط لوله سراسری مورد نظر که نیازمند ورق API X۷۰ هستند بالغ بر ۲ هزار کیلومتر بوده که در سال‌های گذشته ۵۰۰هزار تن آن از هندوستان تامین شد و با دستور مقام عالی وزارت نفت مقرر شد ادامه تولید این محصول براساس ظرفیت و توان تولید داخلی محقق شود که تنها تولید‌کننده آن در کشور فولاد اکسین خوزستان است. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: نکته اینکه بهای تمام شده هر تن ورق API که از خارج کشور وارد می‌شود تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از تولید داخلی است و با یک حساب ساده می‌توان گفت استفاده از محصول داخلی و تولید این محصول جهت خطوط لوله موردنظر نه‌تنها بهای تمام شده کمتری دارد بلکه با انجام آن می‌توان از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور پیشگیری کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر