آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۸۱

 • ستاد توسعه خاوران تشکیل شد

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: ستاد توسعه خاوران برای نخستین‌بار در خراسان‌جنوبی تشکیل و از سند توسعه خاوران هم رونمایی شد.
 • افتتاح کارخانه نوآوری در مشهد

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: در مراسمی با حضور ویدئوکنفرانس رئیس‌جمهوری کارخانه نوآوری مشهد افتتاح شد. محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در این مراسم گفت: کارخانه نوآوری مشهد در فضای ۷/ ۳ هکتاری به بهره‌برداری رسیده و با توافق با معاونت علمی ریاست‌جمهوری مقرر شده کانونی برای تولید و خلاقیت در شرق کشور باشد و دیگر شهرهای اطراف را هم حمایت کند. وی افزود: ۱۰۰میلیارد تومان برای احیای کارخانه قدیمی کوکاکولای مشهد و تبدیل آن به کارخانه نوآوری هزینه شده است.
 • افتتاح آزادراه شیراز- عسلویه تا خرداد ۱۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد- شیراز - محمد صداقت: وزیر راه و شهرسازی در بازدید از مراحل احداث آزادراه شیراز، عسلویه- بوشهر گفت: برای اتمام این آزادراه بیش از ۲۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار لازم است. اسلامی اظهار کرد: در احداث آزادراه شیراز- عسلویه- بوشهر به طول ۵۰۰ کیلومتر، تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و با تامین اعتبار لازم، این طرح تا پایان این دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
 • کسب مقام دوم سوادآموزی توسط کمیته امداد خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد– بجنورد- اسد ابراهیمی: مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: این نهاد رتبه دوم اجرای برنامه های سودآموزی استان را کسب کرد. به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی‌راد افزود: طی ارزیابی انجام شده بین ۱۸ دستگاه اجرایی استان، ۹ دستگاه براساس سیاست‌های کشوری در عملکرد حوزه سوادآموزی رتبه عالی شایسته تقدیر را کسب کردند که کمیته امداد خراسان‌شمالی موفق به کسب رتبه دوم شد. وی بابیان اینکه تعداد زیادی از مددجویان بیسواد این نهاد طی امسال مورد آموزش نهضت سوادآموزی قرار گرفته‌اند، گفت: تا ۲۲بهمن تمام مددجویان بیسواد شناسایی شده در کلاس‌های سوادآموزی ثبت‌نام خواهند کرد.
 • نقش کلیدی زنان در اقتصاد هرمزگان

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: در مراسمی کانون زنان بازرگان هرمزگان افتتاح شد. نایب‌رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه افتتاح این مرکز با اشاره به تاثیر زنان در بخش‌های مختلف جامعه به‌ویژه حوزه‌ اقتصاد، اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند، اثرگذاری‌های مستقیم آنها در اقتصاد را باید بپذیریم. حسن روحانی افزود: بانوان از همان ابتدا در خانواده پایه‌گذار اقتصاد و مدیریت امور بوده‌اند و به‌این‌ترتیب باید در اقتصاد استان و کشور هم سودمندی و تاثیرگذاری آنان را مشاهده کنیم. وی گفت: نباید نقش زنان را در اقتصاد نادیده گرفت؛ در همین راستا اتاق بازرگانی بندرعباس به‌دنبال این هدف بوده که به فعالیت بانوان در این حوزه رسمیت بخشد و تاسیس کانون زنان بازرگان استان نمونه‌ای از این اقدامات است.
 • تصویب طرح تله‌کابین گرگان در شورای‌عالی شهرسازی

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرکل راه‌وشهرسازی استان گلستان از تصویب طرح تله‌کابین گرگان در شورای‌عالی معماری و شهرسازی ایران خبر داد.
 • اهدای تبلت از سوی پالایش نفت اصفهان به دانش‌آموزان نیازمند

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: شرکت پالایش نفت اصفهان به منظور اجرای مسوولیت‌های اجتماعی خویش با پیوستن به کاروان همدلی، مواسات و کمک مومنانه، ۱۵۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان اصفهان اهدا کرد. در مراسمی که با حضور مدیر شرکت پالایش نفت اصفهان و معاون فرهنگی کمیته امداد کشور، برای اعطای تبلت‌ها به خانواده نیازمندان در محل کمیته امداد برگزارشده بود، مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اصفهان با بیان اینکه تولیدکنندگان و صاحبان صنایع استان، پیشتازان عرصه خیر و احسان هستند، از مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان به‌دلیل حمایت از نیازمندان تقدیر کرد.
 • پاداش برای کم مصرف‌های برق در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی اعلام کرد: تاکنون ۸/ ۶ میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم‌مصرف برق در بخش‌های صنعت و کشاورزی استان پرداخت شده است. اکبر فرج‌نیا درباره اهداف طرح «برق امید» نیز اظهار کرد: اصلاح الگوی مصرف مشترکان پرمصرف خانگی که ۱۵ درصد مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، هدف اصلی اجرای این طرح در این استان است.وی با بیان اینکه تمام روستاهای تا ۱۰ خانوار در آذربایجان شرقی دارای برق هستند گفت: اکنون روستاهای تا ۵ خانوار نیز درحال برق رسانی هستند و در واقع از ۲ هزار و ۶۵۲ روستای استان بیش از ۲هزار و ۶۰۰ روستا برق دار هستند.
 • خود تحریمی بدتر از تحریم

  دنیای اقتصاد- اصفهان: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران موجب شد، عملا درآمدزایی به‌ویژه تامین ارز مورد نیاز کشور از محل فروش نفت کاهش چشمگیری پیدا کند که چالش‌ها و بحران‌های خود را به‌دنبال داشت، اما صنایع فولاد و پتروشیمی در این برهه به یاری دولت آمدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر