آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۸۰

 • کشاورزی سکوی پرش اقتصاد کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: شصت و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان کرمانشاه با دستور کار بررسی‌ راهکارهای برخورداری کشاورزان از طرح بیمه تامین‌اجتماعی، بررسی مسائل صندوق بیمه تامین‌اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان و همچنین بررسی مسائل شرکت‌های صنعت پخش استان برگزار شد.
 • رونمایی از نخستین پانتون بوت کامپوزیتی تولید داخلی در کیش

  دنیای‌اقتصاد - جزیره کیش: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توسعه اقتصاد دریا و تولیدات فناورانه در این حوزه را از محورهای اصلی فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان کیش اعلام کرد. غلامحسین مظفری در مراسم رونمایی از نخستین قایق تفریحی کامپوزیتی (پانتون بوت) که درشرکت اسپید مارین کیش از مجموعه‌های دانش‌بنیان برج نوآوری کیش طراحی و تولید شده است، گفت: یکی از محورهای اصلی فعالیت و راهبردهای تعریف شده در مرکز نوآوری کیش اقتصاد دریا و تفریحات دریایی است که بعد از استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در این مرکز شاهد تولید یک محصول جدید و فناورانه در این حوزه هستیم. مظفری با بیان اینکه طراحی و تولید نخستین پانتون بوت کامپوزیتی با هدف گردشگری، تفریحی و رفاهی، زمینه ساز بسیاری از فعالیت‌های بعدی در حوزه دریایی است، اظهار کرد: یکی از موضوعات مورد تاکید مقام‌معظم رهبری توجه دولتمردان به فعال‌سازی اقتصاد دریا و بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های ارزشمند این حوزه در کشور است.
 • تعمیرات دستگاه تفکیک‌گر سیار نفت ‎در نفت و گاز کارون

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون از انجام موفق تعمیرات اساسی دستگاه تفکیک‌ گر سیار ‏فرآورش (‏MOS‏) خبر داد.‏ وحید زارع گفت: تعمیرات اساسی یک دستگاه تفکیک‌گر سیار با تلاش کارکنان تعمیرات ناحیه بهره‌برداری و بازرسی فنی و خوردگی فلزات ‏و استفاده از خدمات برون‌سپاری در بخشی از فعالیت‌ها، در مدت ۲۲روز و با صرف ۲هزار و ۸۸۰ نفر ساعت، به ‏انجام رسید.‏ وی با اشاره به اینکه دستگاه یاد شده در سال ۱۳۹۱ توسط متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز ‏کارون با ظرفیت اسمی ۳ هزار بشکه در روز ساخته شده، ادامه داد: در این تعمیرات، مخازن، پمپ ‏اصلی، مولد برق، کمپرسور هوا و سایر تجهیرات مکانیکی، الکتروموتورها و تجهیزات برقی و ابزار دقیق، ‏ بهسازی شدند.‏
 • افتتاح ۴۰ طرح آبرسانی روستایی استان مرکزی با حضور وزیر نیرو

  دنیای‌اقتصاد- اراک- محمدرضا اکبری اصل: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: ۴۰ طرح آبرسانی روستایی این استان در قالب پویش ملی هر هفت- الف - ب - ایران به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر نیرو در ۷۴ روستا بهره‌برداری شد. عرفانی‌نسب افزود: ۳۱۹ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح آبرسانی در استان مرکزی هزینه صرف شده است و ۳۰ هزار جمعیت روستایی در ۷۴ روستای استان مرکزی با بهره‌برداری از این طرح برخوردار می‌شوند. وی گفت: ۴۶ مخزن ذخیره آب به حجم ۱۱ هزار و ۲۱۵ مترمکعب، ساخت ۲۰ ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت ۷۴ لیتر بر ثانیه، اجرای خطوط انتقال و شبکه توزیع به وسعت ۲۳۴ کیلومتر از مشخصات این طرح آبرسانی است.
 • تقدیر نماینده مجلس از عملکرد گازرسانی در الموت و طارم

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی از عملکرد شرکت گاز در گازرسانی به مناطق الموت و طارم سفلی تقدیر کرد. خانم دکتر محمدبیگی افزود: نمایندگان استان در رفع مشکلات و تنگناهای موجود در توسعه گازرسانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار، همراه و همگام با شرکت گاز استان قزوین هستند. اسماعیل مفردبوشهری، مدیرعامل شرکت گاز قزوین نیز در این دیدار گفت: تاکنون ۱۱۳ روستا در این دو منطقه از نعمت گاز برخوردار بوده و گازرسانی به ۱۷ روستا در الموت و ۳ روستا در منطقه طارم سفلی درحال اقدام است.
 • مولد‌سازی دارایی‌های شهری مشهد

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: شهردار مشهد در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح پارکینگ توحید و تکمیل پارکینگ هشت‌آباد گفت: معتقدیم بخش زیادی از رونق میدان شهدا بستگی به افزایش ظرفیت پارکینگ در این محل دارد که امیدواریم با بهره‌برداری از مجموعه توحید و پارکینگ هشت‌آباد این مشکل برطرف و زمینه رونق میدان شهدا ایجاد شود. محمدرضا کلایی افزود: با وجود اینکه نسبت به طراحی که در میدان شهدا انجام شده است انتقاداتی دارم، اما به نظرم قابلیت استفاده بهینه از این فرصت و تصمیم مهم مدیریت شهری برای ایجاد یک پلازای شهری در نقطه‌ای با فاصله هزار متر با حرم امام رضا(ع) وجود داشت. کلائی با اشاره به اینکه در طرح ترافیک هسته مرکزی ما نیازمند پارکینگ بودیم تا بتوانیم مدل‌های حمل‌ونقل را برای تسهیل دسترسی زائران به حرم مطهر به‌ویژه در ایام پیک ترافیک و مناسبت‌ها تغییر دهیم، بیان کرد: به تبع تحقق این ایده‌ها به نوعی در پروژه توحید بنا به دلایلی مثل برخی از پروژه‌ها معطل مانده بود متمرکز شده بود که جا دارد برای تحقق و اتمام طرح از همکارانم و سرمایه‌گذار طرح تشکر کنم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر