آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۹۴

 • جلفا شهر ایمن شد

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : شهر جلفا با امضای تفاهم‌نامه‌ای با مسوولان شبکه جهانی جامعه ایمن، به شهر‌های عضو این شبکه پیوست. آیین الحاق شهر جلفا به‌عنوان چهارصد و نهمین جامعه ایمن جهان با حضور نمایندگانی از مرکز بین المللی جوامع ایمن و دیگر استادان و صاحب‌نظران این حوزه از چند کشور خارجی و مسوولان استانی و سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شده و طی آن و با امضای تعهدنامه همکاری بین مدیرعامل منطقه آزاد ارس و مدیر بخش گواهی‌نامه‌های شبکه جهانی جوامع ایمن، این شهر به‌طور رسمی به شبکه جهانی جوامع ایمن پیوست.
 • جمع‌آوری گازهای آلوده از مناطق نفت‌خیز جنوب در سه سال

  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اقدامات انجام شده به‌منظور کاهش آلودگی ناشی از گازهای متصاعد شده از چاه‌های نفت گفت: تعهد داریم که در سه سال گازهای همراه جمع‌آوری شوند. به گزارش روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب، احمد محمدی در نشست هم‌اندیشی مشترک این شرکت و اداره کل حفاظت از محیط‌زیست خوزستان، اظهار کرد: به‌دنبال آن هستیم که علاوه‌بر دیگر اقدامات زیست‌محیطی، بحث مربوط به مدیریت پسماند را با روش‌های نوین و فراگیر توسعه دهیم.
 • واگذاری ۱۶ واحد تملک شده به متقاضیان در شهرک‌های صنعتی همدان

  محبوبه یادگاری
  دنیای اقتصاد – همدان: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با بیان اینکه به‌طور متوسط ماهانه ۲ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه شده است گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه شده است. محمد رضا بادامی با بیان اینکه نخستین شهرک صنعتی همدان با عنوان شهرک بوعلی در سال ۶۴ راه‌اندازی شد، اظهار کرد: استان همدان دارای ۳۰ شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و شهرک فناوری‌های برتر است.
 • افتتاح طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب رودان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان و قائم‌مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان، طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب رودان به بهره‌برداری رسید. قائم‌مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان در این باره گفت: این طرح به طول ۶/ ۵ کیلومتر در محدوده مناطق شمالی شامل خیابان دستغیب ، بخشی از پشته معزآباد تا محله حاجی آباد شهر رودان و با اعتباری بالغ‌بر ۴۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. جواد منصوری افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش ضریب پوشش شبکه فاضلاب شهری، کاهش آلودگی‌های محیط و منظر شهری، ارتقای شاخص‌های بهداشتی و زیست محیطی و کاهش سطح آلودگی منابع آب سطحی است.قائم مقام مدیرعامل آبفای استان اظهار کرد: ۴۰ درصد طرح فاضلاب شهر رودان اجرا شده است و تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب تاکنون یک هزار و ۸۶۹ فقره است و تا تیر سال ۹۹ تعداد ۳ هزار انشعاب اضافه و نصب خواهد شد.به گفته وی؛ براساس برنامه پیش‌بینی شده، جمعیت تحت پوشش طرح جمع‌آوری فاضلاب رودان در سال مبدا ۳۲ هزار و ۹۴۰ نفر و در سال مقصد ۵۲ هزار و ۲۰۰ نفر خواهد بود.
 • افتتاح طرح‌های مخابراتی در بوئین‌زهرا

  دنیای اقتصاد – قزوین: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، بهره‌برداری از مرکز تلفن همراه روستای خان‌آباد از توابع شهرستان بوئین‌زهرا آغاز شد. براساس این خبر اکنون ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان بوئین‌زهرا دارای ارتباط تلفنی بوده، ۹۸ درصد از شهرستان بوئین‌زهرا تحت‌پوشش تلفن همراه و ۹۰ درصد از روستاهای این شهرستان دارای اینترنت پرسرعت همراه است.
 • خوشه‌های جدید اشتغال در گلستان راه‌اندازی می‌شود

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گلستان گفت: خوشه‌های جدید اشتغال در گلستان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. حجت‌الله خلیل‌زاده اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی و ظرفیت‌هایی که در استان داریم چند خوشه جدید در حال راه‌اندازی است. وی بااشاره به راه‌اندازی خوشه خوراک دام در سال‌های گذشته در گلستان و خوشه فرش و لبنیات افزود: به لحاظ توانمندی در بخش طیور در حال راه‌اندازی خوشه طیور هستیم و با توانمندی‌هایی که در بخش ظرفیت کرم ابریشم داریم به‌زودی در این بخش آغاز به کار می‌کنیم. وی گفت: خوشه ادوات کشاورزی و مبلمان از دیگر خوشه‌هایی است که دنبال می‌کنیم و امکان‌سنجی آن هم انجام شده و به‌دنبال عامل اجرایی هستیم.

بیشتر