آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۹۵

 • ۷۸۹ طرح عمرانی در آذربایجان شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان شرقی ضمن تشریح وضعیت برخی از طرح‌های مهم استان، از افتتاح ۷۸۹طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی در هفته دولت خبر داد. پورمحمدی گفت: از این تعداد، ۴۳۴ طرح مربوط به مناطق روستایی است. وی افزود: در هفته دولت ۵۵ طرح ملی شامل ۲۸ کیلومتر از آزادراه تبریز- ارومیه نیز افتتاح می‌شود. پورمحمدی به آخرین وضعیت پیشرفت طرح‌های حوزه راه در استان نیز اشاره کرد و از افتتاح کامل بزرگراه تبریز- اهر تا گویجه‌بل تا آبان، بهره‌برداری از بزرگراه تبریز- سهند تا پایان سال و بهره‌برداری از راه‌آهن میانه- بستان‌آباد تا دو ماه آینده خبر داد.
 • ایجاد مرکز فناوری نوین ایران وآلمان در دانشگاه پزشکی شیراز

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: معاون مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ایجاد واحد تحقیق و توسعه فناوری‌های نوین در مرکز رشد این دانشگاه با حمایت شریک مالی آلمان به منظور انتقال تکنولوژی و توسعه تجارت بین دو کشور خبر داد و گفت: اکنون ۶ مرکز رشد در این دانشگاه فعالیت دارد. مهدی زاده همچنین از رونمایی از ۶ محصول پزشکی خبر داد و افزود: سیت لاپاراسکوپی، نخ جراحی، شکلات دیادیت، ویدئولارنگوسکوپ، محصولات آریانا شیمی گیاه و فناوری هپتیک، با حضور مایکل‌بتیش شریک آلمانی رونمایی می‌شوند.
 • راه‌اندازی ۱۵۷ طرح شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

  دنیای‌اقتصاد – قزوین: با تلاش کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین و به منظور خدمات‌رسانی بیشتر به مردم استان در سال رونق تولید، ۱۵۷ طرح شرکت توزیع با هزینه ۲۳۱ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال در شهرستان‌های قزوین، البرز، آبیک، تاکستان، بوئین‌زهرا، آوج و محمدیه و ۵ طرح نیروگاهی با هزینه ۲۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد. این طرح‌ها در قالب توسعه و احداث، نیرورسانی، اصلاح و بهینه‌سازی، برق‌رسانی روستایی، روشنایی معابر و رفع ضعف ولتاژ است. از طرح‌های یاد شده تعداد ۵۶ طرح در قزوین، ۱۸ طرح در تاکستان، ۱۱ طرح در آبیک، ۱۵ طرح در آوج، ۱۴ طرح در البرز، ۲۳ طرح در بوئین‌زهرا، ۲۰ طرح در محمدیه به بهره‌برداری خواهد رسید.
 • افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های گازرسانی علی‌آباد کتول

  دنیای‌اقتصاد – گرگان: به مناسبت هفته دولت ۹ طرح گازرسانی شهرستان علی‌آباد کتول افتتاح و کلنگ‌زنی شدند. در این مراسم، مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: این طرح‌ها شامل ۴ روستای افراتخته، چینو، خاک پیرزن و وسی سر و همچنین ۵ واحد صنعتی شهرستان را شامل می‌شود.
 • تقویت شبکه برق شهرستان ساری

  رقیه سامع
  دنیای‌اقتصاد – ساری: شبکه برق شهرستان ساری همزمان با هفته دولت با بهره‌برداری از سه فیدر ۶۳ کیلوولتی ۴۵میلیارد ریالی در منطقه دیمتوران واقع در جاده فرح‌آباد تقویت شد. ‎ هدف از اجرای این طرح؛ افزایش قابلیت بار ساری و حومه آن و تقویت ایستگاه ساری ۶ است. شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان برای راه‌اندازی این سه فیدر ۴۵ میلیارد ریال از منابع داخلی و اعتبارات ملی هزینه کرد و در مدت ۶ ماه آنها را به مرحله بهره‌برداری رساند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر