آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۱۹

 • توسعه گازی استان خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان با اشاره به اینکه تقاضای استان برای توسعه شبکه گازرسانی به عراق مورد موافقت قرار گرفته است، گفت: آمادگی لازم برای انجام توسعه شبکه در شهرهای جنوبی عراق وجود دارد.
 • موفقیت ذوب آهن اصفهان در ثبت رکورد ماهانه تولید

  دنیای اقتصاد – اصفهان: تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان در سال رونق تولید و برای تحقق ۳ میلیون تن تولید در سال ۱۳۹۸، سومین رکورد تولید را به ثبت رساندند. پس از ثبت دو رکورد تولید روزانه در ماه گذشته، با همت تلاشگران این مجتمع عظیم صنعتی، رکورد جدید تولید ماهانه نیز در اردیبهشت با تولید ۲۴۴ هزار و ۱۴۴ تن چدن با دو کوره بلند به ثبت رسید. رکورد قبلی تولید ماهانه تولید با دو کوره بلند شماره ۲ و ۳معادل ۲۳۲ هزار و ۸۲۹ تن بوده است. منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت، در نشستی با معاون و مدیران حوزه بهره‌برداری گفت: این موفقیت حاصل یک کار تیمی است و در شرایطی حاصل شد که با تحریم‌ها مواجه هستیم. وی تصریح کرد: خوشبختانه در ذوب‌آهن اصفهان شرایط برای تولید فراهم است و اگر به ظرفیت اسمی تولید نرسیده‌ایم، به دلیل کمبود مواد اولیه به ویژه سنگ‌آهن است.
 • ثبت ۲۲ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت ۲۲ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی اردیبهشت سال جاری خبر داد. افشین پیرنون اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در اردیبهشت سال جاری ۲۲ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۳۴۳ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۱۷میلیون و ۶۰۷ هزار و ۷۱۳ تردد معادل ۱/ ۷۸ درصد کل تردد استان بوده است. وی افزود: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تردد معادل ۱۵ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور قدیم قزوین - رشت و بالعکس با ۱۴۳هزار و ۷۸۶ وسیله (معادل ۵/ ۴۹درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.
 • رشد ۸۰۵ درصدی حجم سهام معامله شده در بورس فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در بورس منطقه‌ای فارس طی اردیبهشت امسال نسبت به آمارمشابه سال گذشته نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۸۰۵ درصد و ارزش ریالی معاملات ۳۸۱ درصد افزایش داشته است. کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه‌ای فارس با اعلام این خبر افزود: در اردیبهشت ۹۸ و طی ۲۲ روز فعالیت ۱۲۸۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۴۳۷ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت. وی گفت: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۱۵۶۲۲۱‌میلیون ریال بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر