آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۱۸

 • فاز اول انتقال آب ارس

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: استاندار آذربایجان‌شرقی، تامین منابع آبی پایدار برای استان را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت ارشد استان اعلام کرد و با اشاره به بهره‌برداری از ۳۵ کیلومتر از طرح انتقال آب ارس به دشت تبریز از محل اعتبارات آب‌های مرزی گفت: در این مرحله ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل این طرح به ۶۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز داریم.
 • پیگیری رفع ممنوعیت حضور کارگران ایرانی در مرز سومار

  احسان اکبری
  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه: دبیر اتاق کرمانشاه گفت: در گذشته روند فعالیت کارگران در مرز سومار به این شکل بود که در سمت ایرانی این مرز فقط کارگران ایرانی کار می‌کردند و در سمت عراق نیز سه روز در هفته کارگران ایرانی و سه روز کارگران عراقی مشغول به فعالیت بودند. به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، داریوش پناهی افزود: اخیرا عراق تصمیم گرفته در سمت عراقی مرز فقط از کارگران این کشور استفاده شود. دبیر اتاق کرمانشاه با بیان اینکه این تصمیم عراق چندان هم بی‌ربط نیست، اضافه کرد: همان‌طور که ما در سمت ایرانی مرز سومار از کارگران عراقی استفاده نمی‌کنیم آنها نیز مشابه چنین تصمیمی را برای سمت عراقی مرز اتخاذ کردند. پناهی از پیگیری و رایزنی برای رفع این ممنوعیت خبر داد و تاکید کرد: در تلاش هستیم شیوه کار در بخش عراقی مرز سومار مانند گذشته برقرار شود.
 • سرمایه‌گذاری برای پرورش «شتر‌پرواری» درشرق کشور

  گروه بنگاه‌ها: طرح پرورش شتر (پرواری) در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران به منظور سیاست‌های حمایتی بنیاد مستضعفان در مناطق محروم آغاز شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد مستضعفان، سینا سرحدی مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران گفت: پس از اجرای موفق طرح تولید علوفه ارزان و کم آب بر (گیاه خارشتر) در اراضی بایر شرکت و بیابان‌های استان خراسان جنوبی و توسعه آن در سطح ملی با حمایت‌های بنیاد مستضعفان و وزارت جهاد کشاورزی، طرح پرورش شتر (پرواری) بعد از مطالعات لازم در دستور کار شرکت قرار گرفت.
 • شبکه تعاون روستایی خوزستان ۷۵ درصد گندم را خریداری کرد

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: ۷۵ درصد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خوزستانی توسط شبکه تعاون روستایی این استان به نرخ تضمینی خریداری و به انبارها و سیلوها انتقال یافت. جمشید بنی‌فری افزود: از مجموع حدود یک میلیون و ۱۰۰هزار گندم به نرخ تضمینی، ۸۰۲ هزار توسط شبکه تعاون روستایی خوزستان به‌عنوان مباشر غله خریداری شده در حالی که این میزان خرید در مدت مشابه پارسال ۷۲۵هزار تن بود. وی گفت: حدود ۳۰۰ هزار تن گندم نیز توسط اداره غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ کشور خریداری شده است. مدیر تعاون روستایی خوزستان پیش‌بینی کرد: مجموع خرید گندم به نرخ تضمینی در خوزستان با ۳۰۰ هزار تن بیش از میزان پیش‌بینی شده قبلی، به ۴/ ۱میلیون تن برسد.

بیشتر