آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۱۷

 • خطر اجتماعی در مناطق سیل‌زده

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: استاندار خوزستان گفت: ارزیابی میدانی تیم‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده نشان می‌دهد که هنوز آسیب اجتماعی حاد و غیرعادی به وجود نیامده و میزان تبعات ناشی از آن در این‌گونه مناطق بالا نرفته است.
 • رشد صادرات غیرنفتی از آذربایجان‌شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیرکل گمرکات آذربایجان‌شرقی از افزایش ۸۲ درصدی صادرات غیر نفتی از گمرکات آذربایجان‌شرقی خبر داد.
 • موانع سرمایه‌گذاری ساختمانی در قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: در جلسه‌ای با حضور رئیس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی ساختمان و نمایندگان جمعی از ساختمان‌سازان شهر قزوین موانع پیش‌روی ساختمان‌سازان شهر قزوین بررسی شد.
 • توصیه معاون استاندار هرمزگان به بانک‌ها

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در سال رونق تولید، برای عبور از مشکلات، در کنار واحدهای تولیدی فعال استان باشند.
 • توسعه لوله‌گذاری آبفا در اسلامشهر

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: به منظورتامین آب آشامیدنی شهروندان با زون فشاری مطلوب عملیات لوله‌گذاری و توسعه شبکه در شهرستان اسلامشهر در حال انجام است. شفا نظرپور، مدیر امور آبفای شهرستان اسلامشهر با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح (عملیات لوله‌گذاری و توسعه شبکه) به منظور تامین و توزیع آب شرب شهروندان و مشترکان با زون فشاری مناسب و یکنواخت در کل مناطق اسلامشهر مخصوصا شهرک‌های توحید، جانبازان، الهیه و طالقانی و تقویت و پشتیبانی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی موسی‌آباد و با صرف هزینه‌های لازم از محل اعتبارات جاری و داخلی از اواخر سال گذشته آغاز شده و با استفاده از لوله‌های چدن داکتیل در سایز ۷۰۰ میلی متری تا به‌حال عملیات لوله‌گذاری به طول ۱۲۰۰ متر در خیابان شرقی میدان نماز حد فاصل مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی گلدسته تا مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی موسی آباد انجام شده و الباقی این عملیات نیز در حال انجام است.
 • ۸ طرح جدید در دانشگاه شیراز

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: معاون رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت کار این دانشگاه است، گفت: ۸ طرح جدید همچون احداث نیروگاه انرژی خورشیدی، سه خوابگاه دانشجویی، ساماندهی ورودی و پیاده‌سازی، توسعه مهمانسرا، انتقال موزه تاریخ طبیعی به مکان مناسب‌تر، تامین منابع مالی پایدار و تاسیس موزه هنرهای معاصر تا پایان امسال در این دانشگاه اجرا می‌شوند. محمدحسین ستایش اظهار کرد: اجرای طرح ملی تراز سبز دانشگاه‌های کشور نیز برای نخستین بار در دانشگاه شیراز عملی و از آن رونمایی شده است.
 • گازرسانی به ۹ روستای مرزی مراوه‌تپه

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز گلستان از پیشرفت ۸۰ درصدی گازرسانی به ۹ روستای شهرستان مرزی مراوه‌تپه خبر داد و گفت: گازرسانی به این روستاها با ۲۹۰میلیاردریال اعتبار در حال انجام است و تا انتهای امسال به بهره‌برداری می‌رسد. محمدرحیم رحیمی اظهار کرد: گازرسانی به ۹ روستای شهرستان مراوه‌تپه حدود ۸۰ درصد و گازرسانی به دو روستای گنبدکاووس نیز حدود ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

بیشتر