• انتقال نفت با لوله ایرانی

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : تولید تمام‌ایرانی خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت گوره-جاسک، از خروج بیش از ۲۰۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری و زمینه رونق کسب‌وکار سازندگان داخلی را فراهم کرده است. امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: فولاد اکسین ظرفیت یک میلیون و ۵۰ هزار تن تولید ورق‌های عریض را دارد. این مجموعه توانسته با حمایت‌های موثر شرکت ملی نفت ایران، مجموعه وزارت نفت و همچنین پشتیبانی‌های مجموعه‌های داخلی در حوزه‌های بالا و پایین دست، فناوری تولید ورق‌های ترش را به دست آورد.
 • ۶۲۰ طرح عمرانی در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد

  دنیای‌اقتصاد - بندرعباس: ۶۲۰ طرح عمرانی با اعتبار هزار و ۸۰۴میلیارد تومان در هفته دولت در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد.فریدون همتی، استاندار هرمزگان اظهار کرد: این طرح‌ها شامل ۶۷طرح با اعتبار ۴۸۴ میلیارد تومان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، ۹۵ طرح با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان در بخش حمل‌و‌نقل، ۱۰۰ طرح با اعتبار ۳۳۳ میلیارد تومان در بخش انرژی و ۲۹ طرح با اعتبار ۳۰۴ میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن است. وی افزود: در بخش مسکن و عمران شهری و روستایی ۱۵۱ طرح با اعتبار ۲۱۴ میلیارد تومان، در بخش آموزش ۵۴ طرح با اعتبار ۴۷میلیارد تومان، در بخش بهداشت و درمان ۵۴ طرح با اعتبار ۲۹میلیارد تومان، در زمینه تربیت بدنی ۴۰ طرح با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان، در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۲ طرح با اعتبار ۱۷میلیارد تومان، در بخش منابع آب یک طرح با اعتبار ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و رفاه و تامین اجتماعی ۱۵ طرح با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان برای افتتاح پیش‌بینی شده است.
 • افتتاح ۱۳ طرح صنعتی و عمرانی در شهرک‌های صنعتی قزوین

  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: ۱۳ طرح صنعتی و عمرانی با سرمایه‌گذاری ۲هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به بهره‌برداری خواهد رسید. حمیدرضا خانپور اظهار کرد: در هفته دولت عملیات کلنگ‌زنی ۴واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۷۷۸نفر نیز به زمین زده می‌شود. وی تصریح کرد: عمده‌ترین تولیدات این واحدهای صنعتی شامل سیم و مفتول ساده کربنی، جعبه کارتن، روکش پی‌وی‌سی، انواع تینر، ساخت انواع ماشین‌آلات بسته‌بندی، پست برق سیار، سیم و کابل، بسته‌بندی حبوبات و غلات است که در شهرک‌های صنعتی کاسپین ۱ و ۲، لیا، خرمدشت، آراسنج و آوج مستقر هستند.
 • گازرسانی به ۱۵ روستا و ۶۰ طرح صنعتی گلستان در هفته دولت

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز گلستان با اشاره به بهره‌برداری از گازرسانی به ۱۵ روستای استان گفت: در هفته دولت امسال ۱۵۰ طرح گازرسانی با اعتبار ۷/ ۷۶ میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود. محمدرحیم رحیمی با اشاره به بهره‌برداری از گازرسانی به ۱۵ روستای استان گفت: همچنین ۶۰طرح صنعتی نیز با اعتبار ۴/ ۳۷ میلیارد تومان در این هفته افتتاح خواهد شد. مدیرعامل شرکت گاز استان یادآورشد: گازرسانی به ۱۱روستای شهرستان مراوه‌تپه و چهار روستای شهرستان علی‌آبادکتول انجام شده و آماده بهره‌برداری است.
 • افتتاح ۸۶ طرح برقی در هرمزگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: به مناسبت هفته دولت ۸۶ طرح حوزه برق با اعتبار ۷۹۰میلیارد ریال در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. محمد ذاکری اظهار کرد: ۷/ ۸۲کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۷۲/ ۲۵کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی، ۱۰۷کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی، ۱۶کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، ۳۵۳دستگاه پست هوایی، ۶۳ دستگاه پست زمینی، ۳ هزار و ۸۹۱دستگاه چراغ روشنایی معابر و ۱۱هزار و ۵۶۱ انشعاب از طرح‌هایی است که در هفته دولت به افتتاح می‌رسند. وی در ادامه گفت: خوشبختانه امسال شاهد خاموشی‌هایی که در سال گذشته به علت بالا بودن بار و وضعیت تولید اعمال شد نبودیم و این موفقیت به علت همراهی مردم و همچنین مدیریت در بخش پیک بار به دست آمد.
 • انزلی؛ قطب کانتینری بنادر دریای خزر

  دنیای اقتصاد – رشت: نخستین محموله صادراتی به مقصد چین از طریق کریدور چین، قزاقستان، ایران صادر شد و به این ترتیب منطقه آزاد انزلی به قطب کانتینری بنادر دریای خزر و کریدورهای عبوری از این دریا تبدیل می‌شود.
 • صادرات آبزیان در کردستان تابع شرایط کشوری

  اسرین مقصودی
  دنیای اقتصاد – سنندج : مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: شرایط تعیین‌کننده برای صادرات دام، طیور و آبزیان یک شرایط کشوری است و این‌طور نیست که بگوییم در کردستان این قوانین را سخت می‌گیرند و در استان دیگر شرایط به‌صورت دیگری است. مجتبی ورمقانی افزود: براساس قوانین بین‌المللی مرجع تعیین‌کننده موضوعات صادرات دام، طیور و آبزیان سازمان دامپزشکی است. مدیرکل دامپزشکی کردستان یادآور شد: برای اینکه یک واحد تولید دام، طیور و آبزیان محصول خود را صادر کند باید پروانه بهداشتی داشته باشد، دوما باید درخواست کتبی مبنی بر صادرات را به اداره‌کل دامپزشکی ارائه دهد و سوما انجام آزمایشات برای هر دوره که صادرات انجام می‌شود. وی اذعان کرد: برای توسعه صادرات و کمک به صادرکننده در استان برای هر دوره پرورش این آزمایش‌ها را انجام می‌دهیم و صادرکننده لازم نیست برای هر محموله صادراتی این آزمایش‌ها را تکرار کند. وی یکی دیگر از شرایط صادرات در این حوزه را ارائه تعهد محضری اعلام کرد و گفت: در این تعهدنامه صادرکننده متعهد می‌شود که اگر محموله صادراتی به هر دلیلی از کشور مقصد برگشت داده شود این محموله را دوباره به کشور برنگرداند؛ بلکه در مرز آن را معدوم کند.
 • صدور ۱۷۷ هزار تن کالا از همدان

  شهناز محمدی
  دنیای اقتصاد - همدان: در سه‌ماه نخست امسال ۱۷۷ هزار و ۱۵۰تن کالا به ارزش ریالی ۳ هزار میلیارد ریال از استان همدان صادرشده است.
 • طرح ایجاد واحدهای پایلوت در فولاد مبارکه

  دنیای اقتصاد – اصفهان: جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل، معاونان و مدیران نواحی بهره‌برداری و پشتیبانی برگزار شد.
 • پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود.
 • تشکیل انجمن زنان گرگان در دستور کار

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بحث و تبادل نظر درخصوص تشکیل انجمن زنان شهر گرگان طی شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده خبر داد. فائزه عبداللهی در شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه تشکیل انجمن زنان شهر گرگان با استناد به قانون شوراها مدنظر قرار گرفت، گفت: برنامه‌ریزی درخصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی با موافقت دستگاه‌های ذی‌ربط یکی از وظایف شورای اسلامی شهر براساس ماده ۷۶ قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی است.
 • افتتاح دومین بانک شیر مادر در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: دومین بانک شیر مادر کشور در شیراز به بهره برداری رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم افتتاح این طرح با بیان اینکه بانک شیر مادر واحدی برای جمع‌آوری، ارزیابی، آماده‌سازی، ذخیره کردن و توزیع شیر اهدایی از مادران اهدا‌کننده شیر برای مصرف نوزادان نارس یا نوزادان محروم از شیر مادر است، گفت: سرمایه‌گذاری اولیه این بانک بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است و در بیمارستان حضرت زینب (س) واقع در فلکه خاتون شیراز است. علی بهادر اظهار کرد: مادران شیرده علاوه بر تغذیه نوزادان خود می‌توانند تا یکسال پس از آغاز شیردهی نسبت به اهدای شیر به بانک شیر اقدام کنند. علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با تاکید بر اهمیت تداوم این اقدام ارزشمند، از ایجاد این بانک در ۱۰ دانشگاه تهران، اصفهان، کرمان، خوزستان، کرمانشاه، زاهدان، خراسان رضوی، تبریز، یزد و یاسوج با سرمایه‌گذاری اولیه بیش از ۲میلیارد تومان خبر داد.
 • افتتاح همزمان سه طرح برقی در شوش

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : به‌صورت همزمان سه طرح برقی شامل فاز اول پست ۳۳/ ۱۳۲ کیلوولت دانیال، فاز اول پست ۳۳/ ۱۳۲ کیلوولت حسن درویشی و ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شوش افتتاح شد. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی‌های به وجود آمده ۲۰ هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هر روز یک طرح افتتاح می‌شود یا پایداری برق منطقه‌ای افزایش پیدا می‌کند. وی تاکید کرد: اگر با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تامین برق برای سرمایه‌گذاری و مشترکان خانگی تضمین خواهد شد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز اظهار کرد: در مجموع در این سه طرح ۲۲۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. محمود دشت‌بزرگ گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال ۵۰مگاوات و ظرفیت فاز اول پست درویشی ۳۰ مگاوات است و در مجموع ۸۰ مگاوات برق شهرستان شوش افزایش ظرفیت پیدا کرده است.
 • صدور مجوز فعالیت نخستین دفتر کاریابی بین‌المللی در ارس

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: دبیر انجمن کاریابی‌های آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت نخستین موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین‌المللی در منطقه آزاد ارس خبر داد. محمد اسمند با اعلام این خبر گفت: از مهم‌ترین وظایف و ماموریت‌های پیش‌بینی شده برای دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در کشورهای خارجی، فراهم کردن زمینه لازم برای تسهیل اعزام نیروی کار ایرانی و حمایت از نیروی کار ایرانی شاغل در کشور هدف، کمک به کاهش بیکاری و توسعه اشتغال و بازگشت ارز به داخل کشور است. وی افزود: صدور مجوز فعالیت موسسه کاریابی بین‌المللی پس از انتشار فراخوان، جمع‌بندی متقاضیان توسط اداره کار و خدمات اشتغال، بررسی مدارک و شرایط و نیز مصاحبه و آزمون و صرفا برای مدیران موسسات مشاوره شغلی که دارای مجوز فعالیت از سرزمین اصلی می‌باشند امکان‌پذیر است.
 • اختصاص ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه تبریز- اهر- باکو

  دنیای اقتصاد – تبریز: نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر - تبریز در سال‌جاری به ۷۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امیدواریم با اختصاص به موقع اعتبارات، این طرح تکمیل شود. عبدالهی با اشاره به اتمام قسمتی از این بزرگراه افزود: به‌زودی و با اتمام مرحله دوم آسفالت‌ریزی، شاهد روان‌شدن بار ترافیک و سهولت در رفت و آمد خودروهای عبوری در این مسیر خواهیم بود. وی ادامه داد: ساخت بزرگراه تبریز – اهر – باکو تنها با همت مدیریت ارشد استان و همکاری نمایندگان و سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی محقق می‌شود و اگر این بزرگراه تا سال‌های آینده ساخته نشود مشکل جاده اهر – تبریز دوباره تکرار خواهد شد. نماینده اهر و هریس در مجلس همچنین اتصال اهر و هریس و به‌تبع آن منطقه ارسباران را به شبکه ریلی با توجه به ظرفیت‌های معدنی منطقه، ضروری دانست و افزود: این شهرستان‌ها ظرفیت خوبی در حوزه معادن دارند و انتقال فرآوری معادن این شهرستان‌ها برای تسهیل در حمل‌و‌نقل به راه‌آهن نیاز دارد.

بیشتر