آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۸۴

 • وقت خودکفایی در صنعت نفت

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: استاندار خوزستان، اصلی‌ترین حامل انرژی در جهان را نفت دانست، گفت: با ظهور انرژی‌های‌ جدید، نفت همچنان به‌عنوان یک پشتوانه قوی در حوزه انرژی محسوب می‌شود. غلامرضا شریعتی با اشاره به اینکه شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا تجارب خود را در ایران کسب کرده‌اند، اظهار کرد: حضور پیدا نکردن این شرکت‌ها در ایران باعث زمین‌گیر شدن صنعت نفت نمی‌شود. وی با تاکید بر اینکه نفت در خوزستان به‌عنوان یک عنصر هویتی، سیاسی و استراتژیک به‌حساب می‌آید؛ گفت: به همین علت این سرمایه ملی در زندگی مردم نقش مهمی ایفا می‌کند.
 • برگزاری ششمین همایش ملی توسعه پایدار در مشهد

  زهرا صفدری
  دنیای‌اقتصاد – مشهد: ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب‌وکار در روزهای ۲۱ و ۲۲ آذر در محل اتاق بازرگانی مشهد با همکاری اتاق‌های ایران، تهران، شیراز، اصفهان، کرمان و تبریز برگزار می‌شود.
 • راه‌اندازی ۲۱۱ دستگاه اتوبوس و تاکسی جدید در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان فارس از خرید و راه‌اندازی ۲۱۱ دستگاه اتوبوس و تاکسی در کلان‌شهر شیراز خبر داد. سعید محمودی با بیان اینکه تا یک ماه آینده روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین یورو۴ در شیراز توزیع خواهد شد، گفت: هرداری این شهر ۱۸۵ دستگاه اتوبوس و ۲۶ دستگاه تاکسی برای ناوگان حمل و نقل درون‌شهری خریداری کرده و تاکنون ۱۵۰ دستگاه اتوبوس جایگزین اتوبوس‌های فرسوده شده است. وی اظهار کرد: برخورد با متخلفان محیط‌زیست همچون آلودگی صوتی و هوا، طی ۶ ماه اول سال جاری در مقایسه با ۶ ماه ابتدای سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 • سهم ۳۵ درصدی آذربایجان‌شرقی از صادرات فرش

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : رئیس اتحادیه فرش دستباف آذربایجان‎شرقی گفت: ۳۵ درصد صادرات و تولید فرش دستباف متعلق به آذربایجان‌شرقی است.
 • استاندار جدید اصفهان معارفه شد

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: با اجرایی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، موج تغییر استانداران آغاز شد و پس از یک سال، مدیر ارشد جدیدی برای استان اصفهان به ارمغان آورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر