• صدور نخستین مجوز گردشگری شیلاتی آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از صدور نخستین مجوز گردشگری شیلاتی استان توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با هماهنگی شیلات استان در شهرستان چاراویماق خبر داد.
 • ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل تلف شدند

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: رئیس اتحادیه زنبورداران استان اردبیل اعلام کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل در ایام زمستان گذرانی سال گذشته و در روزهای نخست سال‌جاری تلف شده است. رسول حمزه‌ای با اشاره به بروز تلفات در میان کلنی همه زنبورداران استان گفت: تلفات زنبورعسل در ایام زمستان گذرانی در سال‌های گذشته بسیار ناچیز و کم بود ولی امسال تلفات در جمعیت کلنی‌های زنبورداران استان غیرمتعارف و بسیار زیاد بوده است. وی آخرین آمار کلنی‌های زنبور عسل استان را بیش از ۴۵۵ هزار کندو اعلام و اظهار کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد تلفات این کلنی‌ها رقم بالایی است و هنوز علت اصلی این میزان تلفات غیرمتعارف مشخص نشده و زنبورداران هم اطلاع دقیقی از این میزان تلفات ندارند ولی شواهد نشان می‌دهد که بیماری نوزما، نوع تغذیه، کنه زنبور عسل، تغییرات اقلیمی، شرایط محیطی و دمای به نسبت گرم ماه‌های گذشته علت این تلفات بوده است.
 • کمبود برق در استان قزوین ۵/ ۲ برابر سال قبل است

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیر برق شهرستان قزوین گفت: با توجه به کمبود ۵/ ۲ برابری انرژی برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته، صرفه‌جویی در مصرف الزامی است. احمد احمدی در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: افزایش ۲۴ درصدی مصرف برق در استان، ایجاب می‌کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.
 • اجرای طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیر اداری، مالی و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی از اجرای طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه به‌ویژه فرزندان ایتام و محسنین در دستگاه‌های اجرایی خراسان‌جنوبی خبر داد. محمدحسین حسنی افزود: این طرح نیمه دوم سال گذشته توسط کمیته امداد اجرا شد و مطابق آن ابلاغیه‌ای از معاون اول رئیس‌جمهوری برای پیوستن دستگاه‌های اجرایی به این کمپین و پویش صادر شد. وی به اهداف اجرای این طرح اشاره و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح حمایت از فرزندان معنوی است تا بتوانیم گوشه‌ای از دغدغه‌ها و مشکلات این قشر آسیب‌پذیر جامعه را پوشش دهیم.
 • کمبود برق خوزستان در تابستان امسال

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: به‌دلیل کاهش بارندگی و نبود واحدهای برقابی در مدار، تابستان امسال کمبود برق در شبکه را قطعا خواهیم داشت، به همین دلیل به صنایع، کشاورزان و اداره‌های دولتی به‌منظور کاهش مصرف برق به شدت نیاز داریم. علی خدری با اشاره به وضعیت ذخیره آب در سدهای استان اظهار کرد: پس از بررسی ذخیره آب سدها و وضعیت برق استان، ممکن است در تابستان با مشکلات جدی مواجه شویم البته با همراهی و همکاری مردم در مدیریت مصرف، تلاش می‌کنیم پیک تابستان را با سختی کمتری بگذرانیم‌.
 • ۲۵۵ هکتار زمین صنعتی در قزوین آماده سرمایه‌گذاری

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: تاکنون ۲۵۵ هکتار زمین در نواحی صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه‌گذاران آماده و دارای زیرساخت شده است. حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۷۷ سرمایه‌گذار در نواحی صنعتی استان قزوین جذب شده است.وی در ادامه از جذب سه سرمایه‌گذار در نواحی صنعتی استان قزوین در سال‌جاری شامل دو مورد در ناحیه صنعتی طارم سفلی و یک مورد در ناحیه صنعتی اسفرورین خبر داد و گفت: مجموع سرمایه‌گذاری برآورد شده مربوط به این سرمایه‌گذاران ۱۸۷ میلیارد ریال است.وی افزود: مجموع اشتغال مستقیم پیش‌بینی شده برای این طرح‌های سرمایه‌گذاری ۵۰نفر است.این مسوول یادآور شد: در سال گذشته نیز ۱۹ سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی در نواحی صنعتی استان با شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین قرارداد منعقد کردند که مجموع سرمایه‌گذاری مربوط به آنها بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.
 • افزایش نرخ حامل‌های انرژی چالش واحدهای تولیدی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: رئیس اتاق بازرگانی خراسان‌شمالی چالش‌های پیش روی واحدهای تولیدی استان را افزایش هزینه‌های تولید، حامل‌های انرژی، حمل‌ونقل و دستمزد بالا اعلام کرد. سعید پورآبادی در دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان با بیان اینکه اکنون هزینه‌های تولید بسیار بالا رفته است، افزود: حامل‌های انرژی، حمل‌ونقل و دستمزد بسیار بالا رفته است، از این‌رو کالا با هزینه‌های بسیار بالا تولید می‌شود که استقبال تجار خارجی برای خرید کاهش یافته است. پورآبادی اظهار کرد: همچنین نبود ثبات در بازار بیشتر واحدهای تولیدی را دچار مشکل کرده است و این نیز مانع صادرات خواهد شد. وی خواستار ثبات در بازار شد و افزود: نوسانات ارز صادرات این استان را با چالش مواجه کرده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌شمالی نیز خام‌فروشی محصولات کشاورزی را یک آسیب جدی دانست و گفت: سالانه ۷۰۰ هزار راس دام از این خطه خارج می‌شود.
 • افتتاح کشتارگاه صنعتی دام آراللوی اردبیل در سال‌جاری

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: فرماندار اردبیل گفت: دومین کشتارگاه بزرگ صنعتی دام استان امسال در منطقه آراللوی اردبیل به بهره‌برداری خواهد رسید. مسعود امامی‌یگانه افزود: کشتارگاه صنعتی دام آراللو اکنون پیشرفت خوبی داشته و با حمایت مسوولان استان سرمایه‌گذار تلاش می‌کند تا عملیات احداث آن تا پایان سال به اتمام برسد. وی اظهار کرد: ظرفیت سالانه این کشتارگاه ۹ هزار تن است. وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این کشتارگاه زمینه اشتغال ۴۰ نفر فراهم شده و در صورت راه‌اندازی صنایع بسته‌بندی این ظرفیت تا ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
 • آماده‌باش ستاد بحران شهرداری بجنورد برای بارش‌های فصلی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: جانشین ستاد بحران و معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد گفت: درپی بارش بارا‌ن‌های فصلی و احتمال جاری شدن سیل، نیروهای ستاد بحران شهرداری با مدیریت مستقیم شهردار بجنورد در آماده باش کامل به سر می‌برند و همزمان در قالب اکیپ‌های مختلف خدمات شهری در شهر مشغول ارائه خدمات از جمله نظارت بر بازبودن مسیر کانال‌ها برای هدایت آب‌های سطحی هستند. شادکام گفت: همزمان با اعلام هشدارهای هواشناسی و اعلام وضعیت زرد شهر نسبت به مخاطرات ناشی از بارندگی‌های فصلی، به همت و تلاش نیروهای خدمات شهری شهرداری؛ لایروبی کانال‌ها و جوی‌ها و نظافت مسیل‌ها انجام گرفت تا در زمان بارش باران، هدایت آ‌ب‌های سطحی شهر به کانال‌های شهری به سهولت انجام گیرد.
 • ضرورت تدوین برنامه عملیاتی منطبق بر آمایش ملی و استانی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمدقربانی: سرپرست حوزه برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که برنامه عملیاتی خود را به‌گونه‌ای تدوین و عملیاتی کنند که زمینه تحقق آمایش سرزمینی فراهم و کاملا منطبق براسناد آمایش ملی و استانی باشد. امیر خانی‌نژاد اظهار کرد: در آخرین جلسه شورای اداری استان، استاندار خراسان‌جنوبی دستور احصای برنامه عملیاتی دستگاه‌های اجرایی را برای ارائه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان داد.
 • رشد ۲۰ درصدی تولید محصولات فولادی در خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سال گذشته تولید محصولات فولادی در خوزستان با همت شرکت‌های فعال در این بخش ۲۰ درصد نسبت به سال پیش از آن رشد یافت. امیرحسین نظری اظهار کرد: پیرو شعار سال ۹۹ به‌نام جهش تولید و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص افزایش تولید و جلوگیری از خام‌فروشی مواد اولیه، با وجود تمام محدودیت‌ها و تحریم‌ها، این اتفاق در خوزستان رخ داد. وی گفت: افزایش محصولات فولادی بیشتر در زمینه تولید میلگرد، ورق و لوله فولادی به ظرفیت سه میلیون و ۵۶۶ هزار و ۳۳ تن بود که موجب افزایش تولید فولاد کشور شد. وی ادامه داد: این ‌میزان رشد تولید محصولات فولادی در خوزستان نیاز صنایع پایین‌دستی به این محصولات را تا حدود زیادی برطرف کرده است. نظری افزود: این روند تولید، علاوه بر افزایش اشتغال، موجب رشد اقتصادی نیز شده است.
 • پرداخت ۱۴۷ میلیارد ریال تسهیلات به صنایع‌دستی گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان از پرداخت بیش از ۱۴۷ میلیارد ریال تسهیلات به منظور جبران خسارات سیل و شیوع کرونا و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه صنایع‌دستی استان گلستان خبر داد. احمد تجری اظهار کرد: از این میزان تسهیلات پرداختی مبلغ ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای ۱۴۱ طرح در حوزه مشاغل خانگی به هنرمندان استان پرداخت‌ شده است. وی با اشاره به تسهیلات حوزه خسارت ناشی از سیلاب سال ۱۳۹۸ در استان برای حوزه صنایع‌دستی تصریح کرد: سال گذشته ۸۰ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال برای ۱۵۸ طرح صنایع‌دستی به منظور جبران خسارت ناشی از سیلاب و آب‌گرفتگی سال ۹۸ به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع‌دستی استان پرداخت‌شده است.
 • افزایش ۸ درصدی مصرف گاز خانگی در قزوین

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در سال ۹۹، مصرف گاز استان قزوین در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، حدود ۸ درصد افزایش یافت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت گاز قزوین، اسماعیل مفردبوشهری با اعلام این خبر اظهار کرد: مصرف ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و تجاری استان در سال ۹۹ نشان از توجه ویژه به مدیریت مصرف است و دلیل این رشد مصرف را افزایش تعداد مشترکین در بخش‌های خانگی و صنعتی در سال گذشته اعلام کرد. وی افزود: میزان مصرف به نسبت سال گذشته در بخش خانگی ۸ درصد و در بخش صنعتی ۹/ ۷ درصد افزایش داشته که بر این اساس، بیشترین میزان مصرف گاز به جز نیروگاه در سال ۹۹ مربوط به بخش صنعت است که میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب است.
 • نرخ تورم در اردبیل ۲/ ۰ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نرخ تورم در یک سال گذشته در این استان ۲/ ۰ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری بوده است. فریبرز دهقان اظهار کرد: تورم ۱۲ ماه منتهی به فروردین ۱۴۰۰ در کشور ۹/ ۳۸ درصد بود که در استان اردبیل این میزان به ۷/ ۳۸ درصد رسید.وی با اشاره به اینکه بیشترین تورم در بخش غیرخوراکی‌ها همچون مسکن و لوازم‌خانگی بوده است، افزود: شاخص کل تورم در سال گذشته نسبت به پنج سال پیش از آن در کشور ۱/ ۳۰۶ درصد و در استان اردبیل ۶/ ۳۰۴ درصد بوده است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: این شاخص در بخش خوراکی‌ها در استان ۷/ ۳۸۳ درصد و در کشور ۵/ ۳۹۶ درصد بوده است.
 • سهم خراسان‌جنوبی در بودجه ۱۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: معاون هماهنگی برنامه‌ و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی گفت: در لایحه بودجه سال‌جاری،۴۸۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای برای استان در نظر گرفته شده است که در مقایسه با اعتبار هزینه‌ای ابلاغی ابتدای سال ۹۹، رشد ۵۰ درصدی دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر