آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • فاز جدید تجارت در منطقه آزاد انزلی

  دنیای‌اقتصاد- رشت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از ورود به فاز جدید فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در این منطقه خبر داد و با بر شمردن پتانسیل‌های استان گیلان در حوزه‌های مختلف، توجه به بررسی مزیت‌های سرمایه‌گذاری براساس اولویت‌های موجود و تحولات اقتصادی کشور را مهم برشمرد.
 • اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای اجرای طرح زوج و فرد

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تبریز اعلام کرد: به دنبال اجرای طرح زوج و فرد در محدوده ترافیک هستیم. مهدی یوسفی در صحن علنی شورا اظهار کرد: به منظور توسعه حمل‌و‌نقل عمومی در محدوده مرکزی تبریز و کاهش آلودگی هوا، طرح اجرای زوج و فرد در محدوده ترافیک تبریز را که شامل ۴‌درصد مساحت شهر است، به شورای ترافیک استان ارسال کرده‌ایم.
 • تخلیه ۲۴ ساعته ۳هزار دستگاه خودرو در بندرلنگه

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ثبت رکورد تخلیه بیش از ۳هزار دستگاه خودرو طی‌مدت ۲۴ ساعت از شناورهای لندینگ کرافت در این بندر خبر داد.
 • درآمد ۵ میلیون دلاری گلخانه‌های تهران از محل صادرات

  دنیای‌اقتصاد – پاکدشت: دومین نمایشگاه گل و گیاه شهرستان پاکدشت با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور در دانشگاه پردیس ابوریحان پاکدشت برپا شد. حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه سراسری گل و گیاه شهرستان پاکدشت گفت: ارزش اقتصادی ۱۰۰ شاخه گل رز معادل یک بشکه نفت است از این رو توسعه صادرات، افزایش معنادار اشتغال، جذب منابع سرمایه‌ای و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تامین و تولید اندام‌های تکثیری از سیاست‌های محوری وزارت جهاد کشاورزی در صنعت گل و گیاه کشور است.
 • طرح زیست‌محیطی در پتروشیمی تبریز به بهره‌برداری رسید

  دنیای‌اقتصــاد – تبریز: مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفــت: بزرگ‌ترین طــرح زیســت‌محیــطی به روش اکسیــداسیون حــرارتی با قابلیت بازیابی انرژی در واحد ABS شرکت پتروشیمی تبریز به‌ بهره‌برداری رسید.
 • افزایش دو برابری صادرات خرما از فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از افزایش دو برابری صادرات خرما طی ۷ ماه اول امسال به کشورهای آلمان، قطر، امارات، عمان، هند و بنگلادش خبر داد. محمدمهدی قاسمی میزان صادرات این محصول از استان را طی ۷ ماه اول سال جاری از نظر وزنی ۷ هزار تن و به ارزش ۵میلیون دلار اعلام کرد که سهم این استان از صادرات خرمای کشور به ترتیب وزنی و ارزی معادل ۶/ ۴ و ۸/ ۲ درصد بوده است.وی خاطرنشان کرد: فارس با سطح زیر کشت ۳۰هزار و ۱۷۰هکتار باغ خرما و تولید ۱۶۵ هزار تن با متوسط ۵۶۰۰ کیلو در هر هکتار در باغ‌های آبی و ۲هزار کیلو در باغ‌های دیم است.رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: فارس در سال جاری، ۱۴ درصد تولید خرما در کشور با ارقام شاخص کبکاب، زاهدی، شاهانی و دیگر واریته‌ها را به خود اختصاص داده است.
 • شست‌وشوی مخزن آب ذخیره‌ای شهر احمدآباد مستوفی

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: مطابق برنامه سالانه، عملیات شست‌وشوی ادواری مخزن ذخیره‌ای شهر احمدآباد مستوفی انجام شد.
 • ۵۰ درصد کل ذخیره طلای کشور در آذربایجان‌غربی است

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : قائم مقام رئیس در امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: آذربایجان‌غربی قطب نخست طلا با داشتن بیش از ۵۰ درصد کل ذخیره طلای شناسایی شده در کشور است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر