آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۱۵

 • افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۲۰۰ طرح

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به مناسبت هفته دولت ۳۲۰۰ طرح به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که از این تعداد ۱۷۷۰ طرح در روستاها است. جواد رحمتی اظهار کرد: توان مالی کشور محدود است و اولویت‌بندی و میزان تاثیرگذاری پروژه‌ها نقش اصلی را در نحوه اجرای طرح‌ها دارد.
 • شهرک‌های صنعتی خوزستان آماده جذب سرمایه

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خوزستان با بیان اینکه ۹۵‌درصد از بهره‌برداران در شهرک‌های صنعتی استان از نعمت زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری بهره‌مند هستند، گفت: از ۶ ماه دوم سال ۹۶ تاکنون میزان سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان در بحث قراردادهای منعقد شده ۶۸‌درصد رشد داشته است.
 • افتتاح فاز نخست بیمارستان ارومیه در مهر

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد- ارومیه : مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی ارومیه گفت: فاز نخست بیمارستان با پیشرفت ۹۰ درصدی، مهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. کامران جمشیدی افزود: عملیات اجرایی بیمارستان بین‌المللی ۳۰۰تختخوابی ارومیه پس از اخذ مجوزهای لازم در سال ۹۴ آغاز شده است. وی ادامه داد: فاز دوم بیمارستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 • برگزاری همایش توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار در مشهد

  دنیای‌اقتصاد – مشهد: ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب‌و‌کار ۲۱ و ۲۲ آذر امسال در مشهد و به میزبانی اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار می‌شود. مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه این همایش که با همکاری اتاق‌های بازرگانی تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و کرمان برگزار خواهد شد، تا ۳۰ آبان اعلام شده است. بهبود محیط کسب‌و‌کار و راهکارهای ثبات‌بخشی به اقتصاد ایران و بهبود محیط کسب‌و‌کار و ارتقای رتبه ایران در شاخص انجام کسب و کار بانک جهانی دو محور اصلی این دوره همایش خواهد بود.
 • آبیاری شبانه فضای سبز در منطقه ۲۱

  منیژه بازیار
  دنیای‌اقتصاد – غرب استان تهران : معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه ۲۱ از اجرای عملیات آبیاری شبانه فضای سبز شهری در منطقه ۲۱ خبر داد. سیاوش زابلی افزود: این اقدام به منظور کاهش دوره آبیاری و به حداقل رساندن میزان تبخیر صورت گرفته است. این عملیات به وسیله تانکر و با نظارت نیروی انسانی انجام می‌شود.
 • افتتاح ۱۷ طرح گردشگری در فارس به مناسبت هفته دولت

  محمدصداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه فارس دارای جاذبه‌های خاص و قدرتمندی برای توسعه گردشگری داخلی و خارجی است، گفت: به مناسبت هفته دولت، از ۱۷ طرح گردشگری، ۱۳ اقامتگاه بوم‌گردی و ۴ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری بهره‌برداری می‌شود. مصیب امیری افزود: نگاه ویژه به ایجاد اشتغال پایدار روستایی، عشایری، توسعه بافت تاریخی، فرهنگی و گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی در مناطق مختلف استان در دستور کار قرار دارد.
 • افتتاح ۱۴۸ طرح کشاورزی در گلستان به مناسبت هفته دولت

  دنیای‌اقتصاد – رشت: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: به مناسبت هفته دولت ۱۴۸ طرح جهاد کشاورزی در استان افتتاح می‌شود که ۱۵ طرح آن مخصوص شهرستان آزادشهر است. مهاجر افزود: دو طرح آبیاری تحت فشار (قطره‌ای) در سطح ۹۸ هکتار و ساختمان اداری مرکز جهادکشاورزی نگین‌شهر از طرح‌های این مدیریت به مناسبت گرامیداشت هفته دولت است. در ادامه افتتاح متمرکز طرح‌های هفته دولت افتتاح طرح‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان رامیان نیز در محل فرمانداری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شد. پاسوار، معاون هماهنگی امور وقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری در جمع مدیران شهرستان رامیان گفت: نرخ بیکاری در استان از سال گذشته تا امسال، ۵‌درصد کاهش پیدا کرده و از ۲/ ۱۳‌درصد به ۸/ ۸‌درصد رسیده است.
 • کسب رتبه برتر توسط فنی‌و‌حرفه‌ای هرمزگان در جشنواره شهیدرجایی‏

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: اداره کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای هرمزگان در بیست و یکمین جشنواره شهیدرجایی رتبه برتر را کسب کرد. این اداره کل در بخش دستگاه‌های اجرایی که بیشترین رشد امتیازات در مجموع شاخص‌های اختصاصی و عمومی را داشته‌اند برتر اعلام شده است. این برتری رتبه حاصل تلاش یک‌ساله همکاران اداره کل در بخش دولتی و آزاد بوده است. سال گذشته ۲۷هزار نفر هرمزگانی در بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد از مهارت‌های فنی‌و‌حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند. همچنین در بخش دولتی ۱۵هزار و ۳۷۲ نفر در حوزه ثابت، روستایی، پادگان، صنایع، زندان، حاشیه‌نشینی، محیط واقعی کار و جوار دانشگاه و در بخش خصوصی نیز ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر آموزش دیده‌اند که صددرصد تعهدات اجرایی شده است.
 • ۹ طرح آبرسانی در مازندران افتتاح و کلنگ‌زنی شدند

  ساري- رقیه سامع
  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل آبفاشهری مازندران گفت: ۹ طرح آبرسانی با اعتبار ۱۶۹ میلیارد ریال و برخورداری ۳۵هزار خانوار از مزایای آن در استان مازندران به مناسبت هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی شدند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر