آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • مطالبه ارزی اتاق کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه : رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: در شش ماه گذشته یک تکانه ارزی به کشور وارد شد که تقریبا تمام تار و پود اقتصاد کشور و چرخه واردات و صادرات را درگیر مشکلات کرد.
 • آغاز اجرای ۸۷ طرح تولیدی و سرمایه‌گذاری در انزلی

  دنیای اقتصاد – رشت: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: عملیات اجرایی ۸۷طرح تولیدی، سرمایه‌گذاری، فرهنگی، گردشگری و عمران روستایی با اعتبار ۶۷۰۰میلیارد ریالی بخش خصوصی و سازمان با اشتغال‌زایی برای ۲۷۸۳ نفر به مناسبت هفته دولت در این منطقه آغاز شد.
 • افتتاح ۱۷ طرح آب و فاضلاب در هرمزگان طی هفته دولت

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: به مناسبت هفته دولت ۱۷ طرح با اعتبار ۳۲۰۶ میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.
 • ارتقای کیفیت حمل‌و‌نقل ریلی جنوب‌ نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: عضو هیات‌مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای ارتقای کیفیت سیستم حمل‌و‌نقل ریلی جنوب که به بخش خصوصی تعلق دارد نیاز به سرمایه‌گذاری سنگینی است، گفت: برای نوسازی، تعمیر و تجهیز این خط ریلی نیاز به سرمایه‌گذاری است تا شاهد نوسازی کامل این محور ریلی باشیم. سعید رسولی با بیان اینکه خوزستان استان ارزشمند و با استعدادی است و منابع انسانی توانمند در سطح ملی و منطقه‌ای دارد، اظهار کرد: اهمیت خوزستان باعث شده تا این استان دو مدیرکل راه‌آهن داشته باشد در حالی که در برخی نقاط کشور، دو یا سه استان، یک مدیرکل دارند.وی با اشاره به اینکه راه‌آهن جنوب به شمال در سال ۱۳۰۶ کلنگ‌زنی و در سال ۱۳۱۷ به بهره‌برداری رسید، افزود: اکنون ارزش ریالی طرح‌هایی که تاکنون در کشور در بحث خطوط ریلی اجرایی شده، حدود ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
 • کلنگ‌زنی شبکه فاضلاب محور امامزاده محسن(ع) همدان

  محبوبه یادگاری
  دنیای اقتصاد - همدان: طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب محور گردشگری امامزاده محسن(ع) همدان به مناسبت هفته دولت کلنگ‌زنی شد.
 • بهره‌برداری از ۸۰ طرح توزیع برق در کردستان

  اسرین مقصودی
  دنیای‌اقتصاد – سنندج : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از آغاز بهره‌برداری از ۸۰ طرح توزیع نیروی برق در شهرها و روستاهای مختلف استان به مناسبت هفته دولت خبر داد. هیوا لهونیان گفت: این طرح‌ها با اعتبار ۱۳۴ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
 • شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین به‌عنوان دستگاه برتر استان انتخاب شد‏

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد - قزوین : توسط استاندار قزوین از شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در جشنواره شهیدرجایی به‌عنوان دستگاه اجرایی برتر در شاخص های استانی تقدیر شد.
 • افتتاح نخستین کانون «سلامت محله» در شیراز‏

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : رئیس ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه راهکارهای ایجاد کانون‌ها و مجامع سلامت محلی با استفاده از کمک‌های مردمی و مشارکت‌های بین بخشی تحقق یافته است، از بهره‌برداری از نخستین کانون «سلامت محله» در جنوب شیراز خبر داد.

بیشتر