آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۰۰

 • هشدار به گران‌فروشان خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: حذف روادید در منطقه آزاد اروند تحولی بزرگ و بنیادین را در خوزستان و کشور پایه‌گذاری کرد.
 • مناطق آزاد پلی به دنیای فرهنگ و هنر

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: چگونه می‌توان از مناطق آزاد کشور، پلی به سمت دنیای فرهنگ و هنر زد؟ مدیران و معاونان فرهنگی تمام مناطق آزاد و ویژه تجاری کشور، ۳روز گرد هم آمدند تا برای این پرسش پاسخی پیدا کنند.
 • آزادسازی ۱۱ هکتار زمین صنعتی در استان گلستان‌

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت: آزادسازی ۳ هکتار زمین صنعتی در استان به شرکت تکلیف شده بود که توانستیم ۱۱ هکتار زمین را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آزادسازی کنیم. حجت‌الله خلیل‌زاده اظهار کرد: ۲۰۴۰ هکتار زمین صنعتی در استان داریم که ۱۳۰۰ هکتار آن در اراضی کم بازده شمال استان واقع شده است.وی افزود: در صورت ورود سرمایه‌گذار جدید، زمینی برای واگذاری به آنان نداشتیم برای همین طبق برخی شاخص‌ها سال گذشته باید ۳ هکتار زمین صنعتی را از کسانی که قرارداد داشتند اما کاری انجام نداده بودند، خلع ید می‌کردیم.
 • غرب تبریز در وضعیت نامناسب زیست‌محیطی قرار دارد ‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: عضو شورای شهر تبریز با اشاره به وضعیت نامناسب زیست‌محیطی بخش غربی شهر تبریز و ایجاد وضعیت نامناسب در حوزه سلامت گفت: در محدوده مایان، پساب‌های صنعتی از این روستا می‌گذرد، در حالی که این کانال محل عبور آب‌های سطحی، چشمه و رود است ولی از داخل آن شیرابه‌های سیاه و پساب‌های صنعتی عبور می‌کند.
 • آغاز برداشت انجیر و زغال اخته در منطقه آزاد ارس

  رامین نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: برداشت محصول انواع انجیر و زغال‌اخته در روستاهای منطقه آزاد ارس آغاز شد.
 • افتتاح ۳۱ کیلومتر از بزرگراه تبریز – اهر تا پایان امسال‏

  دنیای‌اقتصاد – تبریز: ۳۱ کیلومتر دیگر از بزرگراه تبریز – اهر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. استاندار آذربایجان‌شرقی در بازدید از روند اجرای این طرح گفت: بزرگراه تبریز – اهر به طول ۹۰ کیلومتر از طرح‌های مهم استان محسوب شده و تلاش‌ها برای تکمیل آن ادامه دارد.
 • برگزاری نمایشگاه فلزات، فولاد و مواد اولیه متالورژی در مشهد‌

  گروه بنگاه‌ها: نمایشگاه بین‌المللی فلزات، فولاد و مواد اولیه متالورژی، قالب‌سازی، آهنگری، ریخته‌گری و صنایع نسوز، برای اولین بار در شرق کشور برگزار می‌شود و شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی در این رویداد مهم معدنی و بازرگانی حضور فعالی خواهد داشت.به گزارش روابط ‌عمومی شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی کشوری، این نمایشگاه با رویکرد صادراتی ۲۵ تا ۲۸ مرداد در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود و میزبان فعالان اقتصادی، تجار، تولیدکنندگان و بازرگانان داخلی و خارجی در این حوزه خواهد بود.
 • افتتاح ۱۴۵ طرح بهداشتی درمانی در دانشگاه پزشکی شیراز ‏

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز : مدیرعامل مجمع خیرین دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز گفت: ۱۴۵ طرح بهداشتی، درمانی با صرف بیش از ۵/ ۸۱ میلیارد ریال کمک‌های مردمی به بهره‌برداری رسیده است. علی‌اکبر رامجردی افزود: ۵/ ۸ تا ۱۰درصد هزینه‌های بهداشتی، درمانی، ساخت و ساز تجهیزات و اورژانس بیمارستانی از کمک‌های مردمی استان فارس که رتبه اول همیاری مردمی تامین سلامت را به خود اختصاص داده، تامین می‌شود.

بیشتر