آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۲۴

 • جزئیات توزیع سوخت در مناطق زلزله‌زده ‏

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد – کرمانشاه: معاون فنی و عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه از توزیع بیش از ۵۴ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در مناطق زلزله‌زده استان خبر داد.نعمت‌الله نجفی با اشاره به مهم‌ترین اقداماتی که در روزهای زلزله برای توزیع سوخت انجام شده گفت: در سه بخش حمل و نقل، گرمایشی و تامین سوخت ارگان‌هایی که در بازسازی و ارائه خدمات فعالیت دارند، سوخت‌رسانی انجام دادیم.
 • افزایش ۳۴۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت در دو سال آینده‏

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت گفت: شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در نظر دارد در دو سال آینده ضمن جبران کاهش طبیعی تولید، نسبت به افزایش ظرفیت تولید به میزان ۳۴۱ هزار بشکه در روز بر مبنای قراردادی جدید مانند EPCF اقدام کند.سیدعبدالله موسوی اظهار کرد: با مصوبه‌ای که شورای اقتصاد خواهد داشت، برای توسعه ۲۷۷ مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب ۳/ ۴ میلیارد دلار اعتبار اختصاص و صرف اجرای طرح‌های حفظ و نگهداشت تولید می‌شود.
 • غبارروبی از دروازه مدرنیته اصفهان

  علیرضا پویانسب
  ‌دنیای اقتصاد – اصفهان: میدان نقش جهان و پل‌های تاریخی مهم‌ترین تصویری است که از اصفهان در ذهن‌ها نقش بسته است، اما در نزدیکی سی‌و‌سه پل یکی از همان پل‌های تاریخی و در خیابان چهارباغ بالا دو سردر مهم کارخانه وجود دارد که تاریخ معاصر اصفهان را همچنان استوار نگه داشته‌اند و در واقع از این دو سردر و ساختمان‌های پشت آن دیوارهای بلند زرد رنگ می‌توان به‌عنوان دروازهای مدرنیته در اصفهان نام برد دروازه‌هایی که اصفهان را از یک شهر فقط تاریخی خارج کردند و پیش‌درآمدی شدند برای اصفهان صنعتی این روزها.
 • گازرسانی به ۵۲ روستای آبیک

  مهرداد نوری
  ‌دنیای اقتصاد - قزوین: از مجموع ۵۸روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان آبیک، تاکنون ۵۲ روستا به شبکه سراسری گاز متصل شده‌اند.اسماعیل مفرد بوشهری، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: تا کنون ۸۹۰۶ خانوار روستایی در شهرستان آبیک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند که این مقدار معادل ۹۲ درصد خانوارهای روستایی این شهرستان است.
 • تعمیرات اساسی دو دستگاه تجهیز استراتژیک در بندر شهیدرجایی‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تعمیرات اساسی دو دستگاه جرثقیل ویژه تخلیه و بارگیری کانتینر (گنتری کرین) در پایانه شماره یک کانتینری بندر شهید رجایی با بهره‌گیری از توان و دانش فنی متخصصان ایرانی خبر داد.
 • آسفالت ۲۷ کیلومتر راه روستایی گنبد

  دنیای اقتصاد – گرگان: سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان گلستان از پایان اجرای عملیات آسفالت ۹ طرح راهسازی شامل زیرسازی، بیس و آسفالت در راه‌های روستایی شهرستان گنبد خبر داد. حسین محبوبی اظهار کرد: با پایان این طرح‌ها در مجموع بیش از ۲۷کیلومتر از راه‌های روستاهای عطاآباد، سارلی سفلی –حسین آباد ایمر(قطعه اول)، دده الوم، جلاین تپه، خیر خوجه سفلی، خیر خوجه نجف، تاتارسفلی- سلاق غائب، محمدآباد – اوبه پلنگ و بهرام‌آباد آسفالت و مردم روستاهای فوق از راه آسفالته مطلوب برخوردار شدند. سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان اعتبار هزینه‌شده برای اجرای طرح‌های یادشده را بیش از ۸۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اعلام کرد و افزود: با آسفالت این طرح‌ها علاوه بر کاهش سوخت و صرفه‌جویی زمان، باعث ارتقای زمینه‌‌های اقتصادی و فرهنگی منطقه خواهد شد.
 • صدور ۵۰ هزار تن سیب درختی از آذربایجان غربی به خارج کشور

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از صدور ۵۰ هزارتن سیب درختی استان طی سال‌جاری به خارج از کشور خبر داد. اسماعیل کریم‌زاده از رشد ۱۰۰ در صدی صادرات سیب درختی در استان خبر داد و افزود: از ابتدای فصل برداشت سیب در استان تاکنون حدود ۵۰ هزارتن سیب درختی به کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، هندوستان و ترکمنستان صادر شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر