آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۲۳

 • ایجاد شهرک صنعتی چین در گیلان‏

  دنیای اقتصاد – رشت: احداث شهرک لجستیک، راه‌اندازی شهرک صنعتی جدید با سرمایه‌گذاری چینی‌ها در پسکرانه بندر کاسپین، فعال‌سازی کریدور اروم‌چی- اوکتائو- انزلی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با اتاق بین‌المللی بازرگانی چین برای بخش خصوصی، مباحث مطرح شده در نشست سرمایه‌گذاری ایران و چین بود که با هدف افتتاح شعبه اتاق بازرگانی بین‌المللی چین برای بخش خصوصی(ciccps) در ایران برگزار شد.
 • فرود نخستین هواپیمای برزیلی شرکت آتا در فرودگاه تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : مدیر روبط عمومی شرکت هواپیمایی آتا با اشاره به اینکه این شرکت برای خرید ۱۰ فروند هواپیمای مسافربری با شرکت امبرائر برزیل به توافق رسیده است، گفت: نخستین هواپیمای خریداری شده از برزیل در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز فرود آمد.
 • پیش‌بینی تولید ۷۵۰ هزار تن نیشکر در سال جاری‏

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت کشت و صنعت سلمان فارسی با بیان اینکه امسال در برنامه داریم تا ۳۰درصد از مزارع نیشکر را به‌صورت سبز برداشت کنیم، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود ۷۵۰ هزار تن نیشکر در این شرکت تولید شود و از این میزان بتوانیم حدود ۸۰ هزار تن شکر خام تولید کنیم. گودرز مرادسلطانی اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی یکی از شرکت‌های ۷گانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در حد فاصل اراضی شهرستان شادگان و شهرستان کارون قرار گرفته است.
 • برندسازی مسیر بازارهای جهانی را باز می‌کند‌

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد - تبریز: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تبریز گفت: برندسازی محصولات و تولیدات مسیر ورود واحدهای صنعتی و تولیدی به بازارهای جهانی را باز می‌کند.
 • قزوین می‌تواند نخستین شهر با حمل‌ونقل‌ چندوجهی باشد

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: رئیس شورای حمل و نقل استان قزوین گفت: قزوین این ظرفیت را دارد که به‌عنوان اولین شهر محل اجرای حمل و نقل یکپارچه چندوجهی باشد.
 • اجرای ۸۷ طرح جدید فناوری اطلاعات و ارتباطات در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: رئیس سازمان فناوری شهرداری شیراز از آغاز انجام ۸۷ طرح جدید ساخت و ساز و هوشمند‌سازی با سرمایه اولیه ۵۰ میلیارد تومان در این شهر خبر داد.
 • پرداخت ۷۱ هزار فقره تسهیلات از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران زنجان‏

  دنیای اقتصاد – زنجان: مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان از پرداخت ۷۱ هزار و ۶۳۳ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان ۴ هزار و ۳۳۴ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال به اقشار مختلف استان طی یک دهه اخیر خبر داد. حسن خانمحمدی در این باره گفت: در این مدت ۶۹۷۱ فقره معادل ۲۸۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است. به گفته وی، از ابتدای سال تاکنون ۱۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۱۳۶۲ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
 • گازرسانی به ۶۰ روستای شهرستان علی‌آباد‌کتول

  دنیای اقتصاد – گلستان: مدیرعامل شرکت گاز گلستان از گازرسانی به ۶۰ روستای شهرستان علی آباد کتول تاکنون خبرداد. صفرعلی جمال لیوانی گفت: از مجموع ۷۱ روستای شهرستان علی آباد تاکنون به ۶۰ روستای شهرستان گازرسانی شده است. وی افزود: اکنون گازرسانی به ۶ روستای شهرستان در حال اجرا است که برابر برنامه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. وی تصریح کرد: در علی‌آباد کتول ۶۵۰ کیلومتر شبکه تاکنون اجرا شده و افزون بر ۲۳ هزار و ۵۹۰ انشعاب نیز نصب شده است.جمال لیوانی اظهار کرد: به همین منظور تعداد ۴۴ هزار و ۵۰خانوار از نعمت گاز بهره‌مند و تعداد ۴۶ هزار و ۴۷۰ مشترک نیز جذب شدند ضمن اینکه تعداد ۴۵ واحد صنعتی عمده و ۶ جایگاه CNG نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

بیشتر