آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۱۰

 • پارک‌های علم و فناوری؛ کارخانه‌های آینده‌

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه در ایران و دنیا به سمت انقلاب صنعتی چهارم حرکت می‌کنیم، گفت: کارخانه‌های آینده که در کشور ارزش افزوده ایجاد می‌کنند، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری هستند.
 • کاهش تعداد صنایع راکد در گلستان

  دنیای اقتصاد – گرگان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: صنایع راکد استان درابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵ درصد از مجموع واحدهای صنعتی زیرپوشش سازمان بود که با اقدامات در جهت رونق تولید این واحدها این رقم به ۲۰ درصد کاهش یافته است.
 • انجمن ایرانی جرم‌شناسی شهرستان قدس آغاز به کار کرد

  سیدرضا جمشیدی
  دنیای اقتصاد - غرب استان تهران: درهمایشی که با حضور دادستان عمومی و انقلاب، اعضای شورای شهر، مدیران، صاحبنظران و کارشناسان حقوق و جزا و وکلای شهرستان قدس و جمعی از افراد برجسته حقوق و استادان دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، انجمن جرم‌شناسی در شهر قدس به‌طور رسمی شروع به فعالیت کرد. در این همایش دادستان شهرقدس با محوریت سیمای جنایی شهرقدس گزارش‌هایی از آمار جرائم در این شهر ارائه کرد و با اشاره به نوع جرایم و تعداد آنها و مهم‌ترین جرم‌ها در این شهرستان،تعداد پرونده‌های ورودی را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: سرقت‌های کوچک جزو بیشترین جرائم این شهرستان است. کاویانی تعداد ورودی پرونده‌هایی که روزانه مورد بررسی قرار می‌گیرد را مشکلات دادستانی شهر قدس دانست و گفت: برای کاهش رشد پرونده‌ها طرح‌هایی در حوزه پیشگیری ارائه شده که در حال اجرای آنها هستیم.
 • برگزاری چهارمین همایش روز حسابدار

  گروه بنگاه‌ها: فدراسیون بین‌المللی حسابداران (IFAC) سال ۲۰۰۷ میلادی در سی‌امین سالگرد تأسیس خود، ۲ تا ۸ دسامبر را به‌عنوان هفته حسابدار تعیین و به اعضا پیشنهاد کرد تا این مناسبت را در قالب روز و هفته حسابدار گرامی بدارند. پس از آن در جلسه‌ای با شرکت راهبران جامعه حسابرسان رسمی و انجمن حسابداران خبره، مقرر شد ۱۱ تا ۱۷آذر، هفته حسابدار و روز ۱۵آذر هر سال به‌عنوان روز حسابدار در ایران نامیده شود. رضا صنعتی‌زاده، رئیس هیات مدیره انجمن مدیران مالی اصفهان افزود: باهدف ارج نهادن به مقام حسابدار و تحقق شعار اندیشه، نوآوری و تحول، از سال ۹۳ همایش سالانه‌ای با عنوان روز حسابدار در اصفهان برگزار می‌شود. صنعتی‌زاده گفت: این همایش روز ۲۱آذر در سالن اجتماعات سیتی سنتر با حضور استادان حسابداری ایران، برگزیدگان حسابرسی استان، مقامات دولتی، صاحبان صنایع و دانشجویان و علاقه‌مندان به این مبحث برگزار خواهد شد.
 • پیوند شبکیه مصنوعی در شیراز

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز : برای نخستین بار در خاورمیانه طی انجام نخستین جراحی کاشت آرگوس، دو زن نابینا در استان فارس بینا شدند. دو زن شیرازی که سال‌ها بینایی خود را از دست داده بودند طی عمل قرنیه از سوی پروفسور محسن فروردین سرپرست تیم جراحی، در بیمارستان پارس و خلیلی شیراز، بینایی خود را به دست آوردند. این جراحی با روش پیوند کاشت شبکیه مصنوعی انجام شد.
 • نخستین قرارداد مشارکتی شهردار مشهد با یک‌موسسه خیریه‏

  دنیای اقتصاد – مشهد: معاون اقتصادی شهردار و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد از امضا و ارائه لایحه نخستین قرارداد مشارکتی از سوی شهرداری با یک موسسه خیریه برای احداث طرحی در حاشیه شهر مشهد خبر داد. این طرح به منظور حمایت از خانواده‌های محروم یا دارای معلول با زیربنای ۲۰۸۴۷ مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۳۳۱ میلیارد‌ریال با مشارکت شهرداری مشهد طی مدت ٤٢ ماه در بلوار پنج‌تن احداث خواهد شد. طرح علویه مشتمل بر ۱۷۴ واحد مسکونی و دارای مراکز درمانی و فرهنگی خواهد بود که پس از احداث از سوی موسسه خیریه مسکن‌سازان اهل بیت توس (ع) در اختیار افراد بی‌بضاعت قرار داده خواهد شد.
 • ۹۹ درصد بهای آفتابگردان در مازندران پرداخت شد‏

  رقيه سامع
  دنیای اقتصاد - ساري: مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از پرداخت ۹۹ درصد بهای آفتابگردان در مازندران خبر داد. سیدمحمد جعفری با اعلام این خبر اظهار کرد: قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان در سال زراعی جاری ۲۶ هزار و ۶۴۴ ریال برای هر کیلوگرم است که تاکنون ۹۹ درصد از کل بهای آفتابگردان خریداری شده از سوی بانک عامل پرداخت شده است. وی به میزان خرید تضمینی آفتابگردان نیز اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری تاکنون ۸۱ تن دانه روغنی آفتابگردان از کشاورزان خریداری شده است. جعفری افزود: این قیمت بر اساس پایه خرید این محصول ۲ درصد ناخالص و ۹ درصد رطوبت است.
 • آغاز صدور الکترونیک اجازه حرکت شناورها در بندر کیش

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش از راه‌اندازی سامانه جامع دریایی در تنها بندر چندمنظوره این جزیره مرجانی و صدور الکترونیکی مجوز خروج کشتی‌ها طی یک ماه اخیر خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی و همکاری واحد امور دریایی و فاوای اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با به کارگیری نسخه جدید سامانه جامع دریایی، نمایندگان کشتیرانی‌های فعال در بندر کیش می‌توانند اجازه حرکت کشتی‌های «PORT CLEARANCE» تحت نمایندگی خود را به‌صورت الکترونیک و بدون نیاز به حضور فیزیکی در اداره بندر دریافت کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر