آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۰۹

 • افزایش سهم پیمانکاران بومی در مناقصات داخلی

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم افزایش سهم پیمانکاران بومی استان از مناقصات دستگاه‌های اجرایی استان گفت: سامانه‌ای شدن ارائه این مناقصات از سوی دستگاه‌ها باعث شده است که این پیمانکاران شانس کمتری برای دریافت این مناقصات و کار در استان داشته باشند.
 • برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری تولید و اشتغال در بیرجند ‏

  محمد قربانی
  دنیای اقتصاد - بیرجند: استاندار خراسان‌جنوبی از برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: تمام ارکان استان خراسان‌جنوبی مصمم به توسعه اقتصاد مرزی و افزایش مبادلات مرزی با افغانستان هستند. محمدمهدی مروج‌الشریعه ضمن اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: خراسان‌جنوبی دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در عرصه‌های اقتصادی،‌ تجاری،‌ صنعتی،‌ معدنی و کشاورزی است اما آن‌طور که باید و شاید از ظرفیت‌های آن استفاده نشده است، از این رو باید با برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و توسعه اقتصاد مرزی در این استان ضمن فعال‌‌سازی صادرات و واردات بیش از گذشته، موجبات رونق و توسعه اقتصادی استان را فراهم کنیم.
 • باران مصنوعی برای زاینده‌رود

  دنیای اقتصاد - اصفهان: اعضای شورای شهر اصفهان ضمن ارائه گزارش عملکرد از آنچه در دوره جدید بر شهر گذشته است، از طرح باران مصنوعی برای احیای زاینده‌رود خبر دادند. پورمحمد شریعتی‌نیا در جلسه شورای شهر اصفهان گفت: امید است تلاش‌های استاندار برای احیای زاینده‌رود ثمر بخش باشد. وی افزود: پیشنهاد می‌شود طرح باران مصنوعی در اولویت کارها برای احیای زاینده‌رود قرار گیرد این درحالی است که هزینه‌ای برای اجرای طرح نباید پرداخت شود و تنها باید دولت تضمین خرید آب را به پیمانکار بدهد. اصغر برشان، دیگر عضو شورای شهر اصفهان نیز در این جلسه گفت: به نظر می‌رسد شهرداری از روش‌های مناسبی برای بودجه‌ریزی استفاده می‌کند اما برای رصد این موضوع یکپارچگی وجود ندارد.
 • انتخاب اعضای هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی ‏

  دنیای اقتصاد- مشهد: همزمان با جشن سی‌امین سالروز تاسیس انجمن مدیران صنایع خراسان، مجمع عمومی سالانه و پانزدهمین دوره انتخابات این انجمن با حضور شهردار مشهد و دیگر مقامات استان در محل ساختمان ساپکو برگزار شد و اعضای جدید هیات رئیسه این تشکل بخش خصوصی انتخاب شدند. قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد در این مراسم با بیان اینکه در جمع اهالی صنعت «حرفی که ندانند» برای گفتن ندارد، با ذکر خاطراتی از دوران تصدی‌گری‌اش در معاونت استانداری خراسان بزرگ راهکار حل مشکلات را عمل به قانون دانست.
 • ثبت ۱۹ میلیون و ۸۱۴ هزار تردد در محورهای مواصلاتی قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: ‏در آبان سال جاری، تردد تعداد ۱۹ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۷۲۲ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسید. افشین پیرنون، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۴۶ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در آبان امسال ۱۹میلیون و ۸۱۴ هزار و ۷۲۲ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۱۵ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۵۹۳ تردد معادل ۸/ ۷۹ درصد کل تردد استان بوده است.
 • گام بلند پالایشگاه تبریز درراستای جهانی شدن

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به اقدامات بسیار خوب و رعایت استانداردها در راستای جهانی شدن پالایشگاه تبریز گفت: توجه به صنایع پایین دستی، می‌تواند بستری برای توسعه بزرگ باشد که در این شرکت انجام گرفته است. به گزارش روابط عمومی پالایشگاه تبریز، محمودزاده درباره یکپارچگی که در برنامه‌های راهبردی بین شرکت پالایش نفت تبریز و مجموعه هلدینگ نفت وگاز پارسیان وجود دارد، گفت: روند سرمایه‌گذاری در طرح‌های پالایشگاه تبریز همسویی با اهداف مجموعه هلدینگ دارد که این بسیار مهم است. وی افزود: اینکه بخش قابل توجهی از تجهیزات طرح تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت تبریز از داخل تامین شده، کار بسیار ارزشمندی است. باید به این نکته توجه داشت که هر استانداردی هزینه دارد و باید سعی کنیم از بهینه ترین، کارآمد‌ترین و کم‌هزینه‌ترین آنها استفاده کنیم. در ادامه مدیرعامل هلدینگ گروه گسترش نفت و گاز پارسیان نیز گفت: ضروری است دو شرکت پالایشگاه و پتروشیمی تبریز نسبت به پیگیری و انجام اقدامات مرتبط با موضوع سود آوری (Profitability)، برنامه‌های بهینه‌سازی (Improvement) و ارتقای سطح ایمنی اهتمام و تا پایان آذر نسبت به ارسال گزارش‌ها به هلدینگ اقدام کنند.

بیشتر