آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۰۸

 • آذربایجان شرقی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی به منظور بازدید از تلاش‌های صنعتگران برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به شهرستان شبستر سفر کرد.استاندار در این سفر با بازدید میدانی از یکی از دو شهرک صنعتی بخش خصوصی شهرستان از نزدیک در جریان کیفیت فعالیت آن و نیز موانع موجود در سر راه توسعه فعالیت‌های این شهر قرار گرفت.
 • افتتاح نخستین نیروگاه خورشیدی در مازندران‏

  رقيه سامع
  دنیای اقتصاد - ساري : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از افتتاح نخستین نیروگاه خورشیدی هیبریدی در استان خبر داد.قاسم شهابی در مراسم افتتاح نیروگاه هیبریدی خورشیدی - بادی ملرد سوادکوه اظهار کرد: اکنون حدود ۸۰ درصد انرژی جهان از منابع فسیلی تامین می‌شود.وی گفت: تولید انرژی از منابع فسیلی با توجه به آلایندگی زیست‌محیطی، موجب گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی و ایجاد مشکلات متعدد می‌شود. از این رو تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر به‌صورت فزاینده افزایش یافته است.
 • ضرورت کمک به چرخش چرخ صادرات‌

  دنیای اقتصاد – رشت: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: نباید فرد یا دستگاهی چرخه صادرات را کُند کند.رضا مسرور در مراسم تجلیل از واحدهای تولیدی صادراتی این منطقه با اعلام این مطلب گفت: صنعت از مشکل‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در کشور است و از افرادی که در این عرصه اقدام به تولید و صادرات می‌کنند قدردانی می‌کنم چراکه معتقدم از نخبگان اقتصادی کشور هستند.
 • افزایش ۵/ ۲ برابری پذیرش مسافر خارجی در فرودگاه اصفهان

  دنیای اقتصاد - اصفهان: مدیرکل فرودگاه اصفهان اعلام کرد: با تکمیل ظرفیت زیرساختی ترمینال مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان ظرفیت پذیرش مسافران این فرودگاه ۵/ ۲ برابر می‌شود.حسن امجدی اظهار کرد: طرحی که اکنون در فرودگاه اصفهان پیگیری می‌شود، افزایش فضای ترمینال خارجی فعلی مسافران خارجی است که در قالب توریست به اصفهان می‌آیند.
 • تولید ۸ هزار تن کشمش در آذربایجان غربی

  بهاره پورعلی
  ‌دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال‌جاری حدود ۸هزار تن کشمش در استان تولید می‌شود. اسماعیل کریم‌زاده با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها مبنی بر تولید ۱۰ هزار تن کشمش در استان بود، اظهار کرد: امسال ۸ هزار تن کشمش تولید شده که از میزان پیش‌بینی شده کمتر است.
 • وجود ۲۳ کارخانه بحران‌زده در آذربایجان شرقی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : رئیس خانه کارگر تبریز با بیان اینکه در چند سال اخیر ۱۲۱ شرکت بحرانی در استان وجود داشت، گفت: با تلاش دولت این تعداد اکنون به ۲۳مورد رسیده است.کریم صادق‌زاده در گردهمایی کارگران و بازنشستگان تبریز به مناسبت سالروز تصویب قانون کار افزود: باید این موارد هم حل شود و نباید اجازه داده شود حقوق کارگران در این شرکت‌های بحرانی پایمال شود.وی با بیان اینکه ماشین‌سازی به‌عنوان مادر صنعت استان هنوز تعیین‌تکلیف نشده است؛ تاکید کرد: این شرکت باید به سرعت تعیین تکلیف شده و از بحران مالی و مدیریتی خارج شود.رئیس خانه کارگر تبریز خواستار توجه جدی به مشکلات کارگران شد و گفت: به رسمیت شناختن حق اعتراضات صنفی کارگران در دفاع از حقوق قانونی خود، تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از تجمیع بیمه‌های درمانی از مهم‌ترین خواسته‌های جامعه کارگری است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر