آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • آثار زیست‌محیطی نیشکر خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت نیشکر در خوزستان طرح عظیمی است که بد جلوه داده شده است، گفت: نیشکر سه برابر آلودگی خود دی‌اکسیدکربن را از هوا جذب می‌کند، از این‌رو سودش از ضررش برای هوای خوزستان بیشتر است.کیامرث حاجی‌زاده اظهار کرد: این در حالی است که در زمان آتش‌سوزی مزارع نیشکر فقط یک برابر دی‌اکسیدکربن پس می‌دهد از این‌رو دو برابر ضررش سود به هوای استان می‌رساند.
 • افتتاح ۲۹۷ واحد مسکونی مقاوم روستایی در آذربایجان غربی

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۲۹۷ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌‌سازی شده با اعطای تسهیلات ۴۵ میلیارد ریالی در استان به بهره‌برداری ‌رسیدند. محمود بدلی افزود: طرح هادی پنج روستا نیز با پوشش ۲۴۸۰خانوار با اعتبار حدود ۱۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 • حمایت منطقه آزاد انزلی از توسعه دانش در صنعت و تولید

  دنیای اقتصاد – رشت: به‌منظور اجرای دستورالعمل اقتصاد مقاومتی در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۱ شرکت دانش‌بنیان و فناور مشتمل بر ۱۷ شرکت فناور نوپا و ۴ شرکت فناور صنعتی در منطقه آزاد انزلی مستقر شدند.
 • مصرف اینترنت در گلستان بیشتر از متوسط کشوری است

  دنیای اقتصاد– گرگان: مدیر مخابرات منطقه گلستان با اشاره به اینکه IT تحول عظیمی در مدیریت کسب‌وکارهای مختلف داشته است، افزود: حوزه ICT به‌عنوان پیشران و عامل توسعه مشاغل در دنیا حرف اول را می‌زند و بدون آن اجرای فعالیت‌ها به سختی صورت می‌گیرد.
 • راه‌اندازی اپلیکیشن همراه برق ویژه مشترکان یزدی

  محبوبه مظفری
  دنیای اقتصاد- یزد: معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق استان یزد از طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن همراه برق ویژه مشترکان یزدی خبر داد.
 • مصرف ۲ میلیارد مترمکعب گاز در قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : استان قزوین بیش از ۲ میلیارد و ۱۴۹ میلیون مترمکعب گاز در ۶ماه ابتدای سال جاری مصرف کرد.
 • رونمایی از گواهینامه ثبت نشانه جغرافیایی نارنگی سیاهو

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: در ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی هرمزگان نشانه جغرافیایی نارنگی سیاهو رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان هدف از ثبت ملی محصولات استانی را شناسایی این محصول و بازاریابی در زمینه ارزآوری کشور و استان برشمرد. وی افزود: با ثبت ملی و بین‌المللی محصولات استانی، این محصول به هر کجای دنیا صادر شود با نام منطقه‌ای که ثبت شده در محافل و بازارهای بین‌المللی عرضه می‌شود و معرف آن منطقه خواهد بود.
 • افتتاح ۲۸ واحد تولیدی در خوزستان طی نیمه نخست امسال

  دنیای اقتصاد– اهواز: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: در نیمه نخست سال‌جاری، ۲۸ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده‌اند.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، اخلاق محمدیان با تشریح میزان سرمایه‌گذاری واحدهای به بهره‌برداری رسیده اظهار کرد: در مجموع، ۹۶۲ میلیون ریال از سوی صاحبان ۲۸ واحد تولیدی بهره‌برداری شده در استان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.
 • خرید دانه روغنی آفتابگردان در مازندران به ۳۴ تن رسید

  رقيه سامع
  دنیای اقتصاد- ساري: مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: در سال زراعی جاری تاکنون ۳۴ تن دانه روغنی آفتابگردان به صورت خرید تضمینی بر اساس دستورالعمل ابلاغی از کشاورزان مازندران خریداری شد.
 • ایجاد شهرک سبز دارویی در سپیدان

  محمد صداقت
  دنياي اقتصاد‌ -‌ شيراز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان فارس از ایجاد شهرک سبز داروسازی و تجهیزات جدید پزشکی با امکانات تفریحی و ورزشی در کنار آزادراه شیراز- اصفهان خبر داد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر