دنیای اقتصاد-تبریز: مالک رحمتی، در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل صمت آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: ۵۲ نوع ماده معدنی در این استان وجود دارد که گل سر سبد آنها مس سونگون است که به مانند نگینی در آذربایجان شرقی می‌درخشد.

 وی افزود: تشکیل زنجیره‌ی ارزش مس و تکمیل طرح‌های توسعه مس به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری یکی از طرح‌های بزرگ استانی و ملی است که اگر محقق شود در استان تحول چشمگیری را در عرصه‌ی معدنی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد سرمایه گذاری استان در دست بخش خصوصی است، گفت: قالب صنعت و فعالیت اقتصادی این استان در دست بخش خصوصی است که منتظر ما نمی‌ماند و فعالیت خود را مدیریت می‌کند. از این رو پا به پای بخش خصوصی حرکت کردن هنر است و سختی خاص خود را دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقت کم است و سال، سال جهش تولید است، گفت: بر این اساس همه‌ی عوامل باید دست به دست هم داده و شاهد یک حرکت خوب در استان باشیم.

در این مراسم عبدالحمید سرتیپی به عنوان مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات ۱۰ ماهه محمد جعفر عظمایی تقدیر شد.