آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۸۶۹

 • ۲۳ گام تا طلوع دوباره توریسم

  دنیای اقتصاد: سازمان جهانی گردشگری با انتشار مجموعه‌ای از توصیه‌ها برای بازار گردشگری خواستار حمایت فوری و جدی برای کمک به بخش گردشگری جهان شده است که براساس آن این بازار علاوه بر اینکه از چالش بی‌سابقه کووید- ۱۹ عبور کند به «رشد و پیشرفت» نیز دست یابد. این توصیه‌ها اولین نتایج به‌دست آمده از کمیته جهانی بحران گردشگری است که توسط سازمان جهانی گردشگری و نمایندگان سطح بالای سراسر بخش‌های گردشگری و سیستم گسترده سازمان ملل متحد تاسیس شده است.
 • خسارت ۴۰۰ میلیاردی به گردشگری اصفهان

  کرونا ۴۰۰ میلیارد تومان به گردشگری اصفهان خسارت زد در حالی که گفته می‌شود حمایت‌ها از بخش‌های مختلف این صنعت کافی نبوده و برای ماندن در عرصه پر تب و تاب گردشگری بحران‌زده که با تردیدهای زیادی مواجه است باید یاران اصلی گردشگری به میدان بیایند.
 • پیشگیری از تخریب بناهای تاریخی کرمان

  مجتبی شفیعی، معاون میراث‌فرهنگی کرمان گفت: «اقدامات پیشگیرانه، از تخریب بناهای تاریخی شهر کرمان جلوگیری کرد.» به گزارش میراث آریا شفیعی اظهار کرد: «طی بارندگی‌های روزهای اخیر تعدادی از بناها و مجموعه‌های تاریخی استان کرمان با توجه به‌شدت بارندگی‌ها و همچنین ماهیت ابنیه تاریخی به لحاظ آسیب‌پذیری و نوع مصالح به‌کار رفته در آنها دچار آسیب‌هایی شدند که این آسیب‌ها عمدتا به‌صورت نم‌زدگی سقف‌ها و فرسایش اندود بدنه‌ها و پشت‌بام است.»
 • ارائه تسهیلات جبران خسارت‌ها به هرمزگان

  رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از پرداخت تسهیلات و ارائه بسته‌های حمایتی به تاسیسات گردشگری هرمزگان به «ایسنا» خبر داد. برومند با بیان این مطلب افزود: بحران ناشی از انتشار ویروس کرونا تاثیر مخربی بر فعالیت‌های گردشگری در سطح استان داشته که با توجه به تعطیلی تاسیسات گردشگری، حوزه گردشگری دچار خسارت مالی شدید شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر