آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۷۰۰

  • گردشگری تا ۱۴۰۰ با وزارت جدید

    دنیای‌اقتصاد: وزیر وزارتخانه جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ۲۵ برنامه دو ساله برای جایگزین شدن بخشی از درآمدهای نفتی از دست رفته با «عایدی گردشگری» را اعلام کرد.
  • طرح مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری

    در حال‌حاضر وزارتخانه جدید تلاش دارد تا با استفاده از سرمایه‌گذاری بیرونی از سرمایه مردم استفاده و آنها را به بخش‌هایی همچون احیای بناهای تاریخی، گسترش بوم‌گردی‌ها و بوتیک‌هتل‌ها تزریق کند.
  • ورود وزرای گردشگری کشورهای اقیانوس هند به چابهار

    مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: همایش وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۹۹ به میزبانی چابهار برگزار می‌شود. علیرضا جلال‌زایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان به خبرنگار مهر گفت: ما از طریق چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران با بیش از ۳۰ کشور جهان و یک‌سوم مردم دنیا در ارتباط هستیم. جلال‌زایی بیان کرد: در این همایش پروتکل‌هایی امضا خواهد شد تا بتواند در رفت و آمد گردشگران به کشور کمک کرده و چابهار را به‌عنوان دروازه ورودی ایران به اقیانوس هند معرفی کند. باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که چابهار به‌عنوان پیشانی ایران شناخته شود. وی افزود: برای تحقق بخشیدن به این هدف لازم است زیرساخت‌های زمینی، هوایی و دریایی گسترش پیدا کند، حتی ریل برقی و مغناطیسی را نیز از تهران به چابهار یا زاهدان به چابهار ایجاد کنیم. اگر این موضوع تحقق پیدا کند مسیری که یک روزه طی می‌شود می‌تواند به ۸ ساعت کاهش پیدا کند. جلال‌زایی که پیشنهاددهنده میزبانی چابهار برای این برنامه است، گفت: اداره‌کل سیستان و بلوچستان متولی برگزاری این همایش است و از سازمان‌های دیگرنیز برای برگزاری آن کمک خواهیم گرفت.

ویدئوهای اقتصادی

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر