آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۷۳

 • فرمول کاهش ۲۰درصدی هزینه سفر به چابهار

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای به ثبت رسیده نشان می‌دهد در سال‌های اخیر سفر به چابهار نسبت به گذشته روند رو به رشدی داشته است؛ به ویژه در تعطیلات نوروزی که گردشگران، فرصت بیشتری دارند تا به مقاصد دورتر از مرکز مانند استان سیستان‌و‌بلوچستان و به‌صورت مشخص چابهار سفر کنند.
 • انتخاب یک کویر بکر

  فرصت بسیار کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی ‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.
 • تلاش وزارت کشور برای توزیع سفر

  مهر: به گفته معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، رویکرد وزارت کشور این است که ایرانی‌ها در تمامی شهرها و روستاها یعنی ۳۷ هزار دهیاری و هزار و ۲۷۹ شهرداری نوروز متفاوتی را تجربه کنند و توزیع سفر صورت گیرد. مهدی جمالی نژاد با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد تسهیلات سفر اظهار کرد: «تلاش داریم تا در کنار سازمان میراث فرهنگی، میراث معنوی و میراث فرهنگیِ نوروز (غذاهای بومی، بازی‌های بومی محلی و …) را افزایش دهیم.» رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: «در عین حال امسال تلاش کردیم به قدری جاذبه‌ها را در درون شهرها زیاد کنیم که مسافرت‌های خارجی را به حداقل برسانیم و عزیزان هم‌میهن با توجه به شرایط حاکم بر قیمت ارز کمتر از کشور خارج شوند و از جاذبه‌های داخل کشور استفاده کنند.» وی بر برنامه‌های وزارت کشور برای توزیع سفرها نیز تاکید کرد.
 • مفهوم نرخ تبدیل در صنعت سفر

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌وکار
  نرخ تبدیل یکی از شاخص‌های بسیار جذاب برای ارزیابی عملکرد فرآیندها و منشأ فکر، خلاقیت و تصمیم‌هایی است که می‌تواند به سودآوری یک شرکت بسیار کمک کند. برای اینکه بتوانیم تعریف نرخ تبدیل را بیاموزیم، با یک مثال شروع می‌کنیم. فرض کنید شما مدیر یک آژانس گردشگری هستید. تصمیم گرفته‌اید، برای اینکه بتوانید تعداد مسافران نوروزی را افزایش دهید، روی وب‌سایت یک روزنامه مثل روزنامه «دنیای اقتصاد» بنر تبلیغاتی بگذارید و در آن، یکی از تورهایتان را که سفر به چابهار است به مدت یک ماه معرفی کنید.
 • اعلام نتایج آزمون جامع دوره‌های گردشگری

  میراث آریا: مدیرکل دفتر مطالعات آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از اعلام نتایج آزمون جامع پایان دوره‌های آموزشی کوتاه مدت گردشگری خبرداد. زاهد شفیعی افزود: «نتایج آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه مدت گردشگری شامل مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت‌گردی و راهنمایان زمین‌گردشگری که در تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۹۷ در ۲۹ استان کشور به‌طور همزمان و با شرکت ۴۷۴۷ نفر از داوطلبان برگزار شده بود، از روز شنبه در سامانه جامع آموزش گردشگری به آدرس edutourism.ichto.ir قابل مشاهده است.» او افزود: «فراگیران می‌توانند در صورت وجود هر گونه اعتراض به نتایج، ظرف مدت ۱۰ روز از طریق سامانه قسمت کارتابل اعتراض خود را اعلام کنند.»
 • قیمت تور سه روزه تهرانگردی در نوروز

  ایسنا: رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران از آغاز طرح سفر آسان در این استان همزمان با تعطیلات نوروزی خبر داد. تورهای سه روزه تهران با اقامت در هتل ۵ ستاره و گشت، ۳۷۹ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
 • آغاز صدور ویزای رایگان ایران و عراق از نیمه دوم فروردین

  رئیس سازمان حج و زیارت کشور اعلام کرد که لغو پرداخت بهای ویزای عراق تا نیمه دوم فروردین ماه عملیاتی می‌شود. علیرضا رشیدیان در بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: «هر فردی از اتباع ایران و عراق که بخواهد به این کشورها سفر کند، موضوع لغو ویزایی وجود ندارد و ویزا باید اخذ شود اما پرداختی جهت ویزا دیگر صورت نمی‌گیرد.» وی افزود: «تا حدود ۲ ماه پیش برای هر ویزا ۴۰ دلار اخذ می‌شد اما از یک ماه پیش این رقم به ۵۰ دلار افزایش پیدا کرد. امیدواریم تا نیمه دوم فروردین ماه این موضوع عملیاتی شود و بتوانیم شاهد لغو پرداخت برای اخذ ویزا باشیم.» رشیدیان تاکید کرد: «سازمان حج و زیارت برای بحث سفرهای نوروزی عتبات عالیات تنوعی در خدمات ارائه خواهد کرد و اعزام‌ها در این راستا بین ۵ تا ۹ روز متغیر شده است.» رئیس سازمان حج و زیارت کشور یادآور شد: «شرایط در مرزهای کشور برای تردد زوار عتبات فراهم شده و در کنار آن تلاش کردیم از ظرفیت‌های استانی نیز استفاده کنیم.»
 • صرفه‌جویی ۶۰درصدی گردشگری در اشتغال‌زایی

  ایرنا: به گفته رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، هزینه‌های ایجاد اشتغال در گردشگری ۶۰ درصد از حوزه‌های دیگر پایین‌تر است؛ از این‌رو باید از این منبع خوب و ظرفیت بالا برای رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در سطح کشور بیشتر بهره برد. ولی تیموری در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین افزود: «منافع صنعت گردشگری چون شبکه مویرگی جامعه را دربرمی‌گیرد و اقتصاد خرد را به کلان تبدیل می‌کند.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر