آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۷۱

 • پیش‌بینی افزایش سفرهای یک روزه نوروزی

  آزاده باقری
  دنیای‌اقتصاد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، در بهار سال ۹۷ سفرهای بدون اقامت شبانه ۵۵ درصد از کل سفرهای داخلی را به خود اختصاص داده است. این میزان خبر از سفرهایی می‌دهد که یا یک روزه بوده‌اند یا گشت‌های شهری؛ سفرهایی که ۳۴ درصد آن با هدف گردش و تفریح، ۲۹ درصد با هدف دیدار دوستان و بستگان، ۱۹ درصد به منظور درمان، ۱۰ درصد برای خرید و ۸ درصد با اهدافی همچون آموزش، زیارت و کسب و کار بوده است.
 • در مسیر بکر ابریشم

  فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم.
 • «ایران؛ مهد تمدن‌ها»، برنده جایزه جهانی هنرهای زیبا

  ایسنا: جایزه جهانی هنرهای زیبا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جوایز مربوط به موزه‌ها در جهان به نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن‌ها» در موزه درنتس هلند رسید. به گزارش تلگراف هلند، این نمایشگاه که سال گذشته در محل موزه درنتس برگزار شد، در مجموع میزبان ۱۱۵ هزار بازدیدکننده و یکی از سه نمایشگاه باستان‌شناسی پرمخاطب موزه درنتس هلند بود. موزه «ایران؛ مهد تمدن‌ها» ۱۹۴ اثر از گنجینه مجموعه موزه ملی ایران و همچنین سازمان میراث فرهنگی را به نمایش می‌گذاشت. قدمت آثار به نمایش گذاشته‌شده در این موزه از ۷هزار سال پیش از میلاد مسیح تا سال ۱۶۰۰ میلادی را دربرمی‌گرفت. در همین حال، نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن‌ها» با حضور جمعی از مسوولان ایرانی و اسپانیایی روز پنج‌شنبه در موزه باستان‌شناسی آلیکانته اسپانیا گشایش یافت. در این نمایشگاه که به مدت ۵ ماه برپا می‌شود، علاوه بر نمایش آثار تاریخی، مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، علمی و هنری نیز اجرا خواهد شد.
 • تجربه کره جنوبى در استفاده چهارفصل از کوهستان

  مترجم: الهام مرادقلی
  بخش گردشگری، در بسیاری از مقاصد کوهستانی رشد اجتماعی- اقتصادی و توسعه جامعه بومی را بر عهده دارد. نواحی کوهستانی با چالش‌های بسیاری از جمله شرایط آب‌و‌هوایی دشوار، حساسیت به مخاطرات طبیعی و دور از دسترس بودن، مواجه هستند. چنین مشکلاتی می‌‌توانند سبب ممانعت از فعالیت‌های اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها و تولید صنعتی در نواحی کوهستانی شوند. این گزارش‌ها، چشم‌اندازی از توسعه گردشگری کوهستانی در بخش‌های مختلف جهان در طول زمان و آخرین تغییرات ساختاری موثر در این زمینه را مورد بررسی قرار می‌دهند.
 • وضع مقررات برای گردشگران «هرمز»

  ایسنا: بخشدار هرمز از ممنوعیت استقرار چادرهای مسافرتی در تعطیلات نوروزی خبر داد و با اشاره به پیش‌بینی ورود روزانه ۶ تا ۷ هزار مسافر به این جزیره گفت: «چهار کمپ برای اسکان نوروزی مسافران آماده شده که نصب چادر مسافرتی فقط در این محدوده آزاد است.» سید مجدالدین حسینی توضیح داد: «بعضی از نقاط جزیره هرمز صعب‌العبور و راه دسترسی به آن فقط از طریق دریا امکان‌پذیر است، با این وجود گروه‌هایی از مسافران در این مناطق اسکان می‌کنند، این در حالی است که در تعطیلات بهمن‌ماه، بارندگی و توفان باعث گرفتاری آنها در این بخش کوهستانی جزیره شد و ما با کمک نیروهای دریابانی و کلوپ غواصی موفق شدیم ۵۷ مسافر گرفتار در این منطقه را نجات دهیم. برای همین شب‌مانی در این بخش از جزیره ممنوع شده است.» براساس این خبر، سفر گردشگران و مسافران به این جزیره در مقایسه با سال ۹۶ حدود ۱۸۰ درصد رشد داشته است.
 • رشد ضریب اشغال هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی

  گروه بنگاه‌ها: هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین فروش آنلاین توانسته‌اند امسال ضریب اشغال خود را با ۸ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۶۴ درصد برسانند. مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با اعلام این مطلب گفت: «با محوریت ارتقای کیفیت، افزایش فروش و کاهش هزینه، تمرکز خود را روی بازسازی، مرمت و نوسازی هتل‌ها گذاشتیم و با وجود سختگیری‌های سال‌های اخیر سازمان میراث فرهنگی توانستیم ۲۱ ستاره برای هتل‌های گروه کسب کنیم.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر