آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۳۴

 • ۱۰ روند سفر در سال ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: گردشگران در هر سال روش‌های جدیدی را برای افزایش هیجان در سفرهای خود به کار می‌گیرند که این روش‌ها همواره در حال تغییر هستند. نشریه Conde Nast Traveller در همین زمینه ۱۰ روندی را که برای گردشگران در سال ۲۰۱۹ جذاب خواهد بود بررسی کرده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به «اقامت در هتل‌هایی با قابلیت خرید لوازم آنها»، «تجربه کمپینگ‌های خانوادگی»، «اقامت‌های گروهی در مکان‌های لوکس برای کاهش هزینه افراد»، «استفاده از ارز‌های مجازی درجهت کاهش زیان‌های مالی ناشی از کارمزد تبادل ارز برای گردشگران» و نیز «سفرهای دو نفره به اوج هیجان و خطر» اشاره کرد. در مورد اخیر، ایران به‌عنوان یکی از مقصد‌های جذاب معرفی شده است.
 • مسجدی با معماری هندی

  فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد. مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و... است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.
 • تغییرات جدید در معاونت گردشگری «میراث‌فرهنگی»

  مهر: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی مدیرکل چند اداره کل در این معاونت را تغییر داد. براساس این تغییرات، حسین‌الله بداشتی، مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری بود که قرار است به جای او لیلا اژدری این سمت را بر عهده بگیرد. اژدری قبلا سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری بود. محمدثابت اقلیدی، مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری نیز جای خود را به جواد موسوی می‌دهد. او در پژوهشگاه و معاونت گردشگری مشهد فعالیت می‌کرده است. به‌جای محمدرضا اکبری، مدیر دفتر مطالعات و آموزش گردشگری نیز زاهد شفیعی عهده‌دار این سمت خواهد شد. شفیعی از بدنه کارشناسی میراث‌فرهنگی نبوده و از اصفهان به تهران خواهد آمد. همچنین سرپرستی دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری نیز به علیرضا رحیمی سپرده شد، رحیمی مدت‌ها پیش در معاونت گردشگری مناطق آزاد فعالیت می‌کرد.
 • ۵ دلیل برای اتصال CRM به وب‌سایت گردشگری

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب و کار
  هفته گذشته در همین ستون، از پنج کارآیی مهمی که در صورت اتصال سایت‎های گردشگری به CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) به دست می‌آید صحبت کردیم. این هفته دلایل دیگری را برخواهیم شمرد که نشان می‌دهند لازم است CRM به وب‌سایت گردشگری متصل باشد.
 • ارزان‌سازی سفر با کاهش کیفیت خدمات؟

  ایسنا: مدیر برنامه‌ریزی و آمار پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگ ری تاکید کرد: «وام، سفر را ارزان نمی‌کند؛ چرا که مکانیزم «بهره» آن را گران خواهد کرد.»
 • مقایسه هزینه سفر خانوار در ایران و ترکیه

  خانه ملت: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: «هزینه سفر در سبد خانوار ایرانی بیشتر از ترکیه است.» محمداسماعیل سعیدی، نسبت به حذف سفر از سبد خانوار ایرانی هشدار داد و گفت: «هزینه سفر در ایران بسیار بالاست در حالی که هتل‌های ایران جزو ارزان‌ترین هتل‌های دنیا هستند.» نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو عنوان کرد: «به دلیل بالارفتن هزینه‌ها، سفرهای داخلی طی ۲ سال گذشته کاهش داشته، ولی به دلیل افت ارزش پول ایران، تعداد گردشگران خارجی یک میلیون نفر به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.»
 • تاکید بر نقش انتفاع محلی برای حفاظت از تالاب‌ها

  میزان: مدیرکل پروژه حفاظت از تالاب‌ها گفت: «چیزی که مهم است این که جوامع محلی منتفع اقتصادی از منابع کارکرد‌های یک تالاب شوند.» ابوالفضل آبشت در نشست خبری روز جهانی تالاب‌ها خاطرنشان کرد: «سازمان محیط‌زیست با کشاورزان حوزه قرارداد همکاری می‌بندد تا این افراد اقداماتی که منجر به بغرنج شدن وضعیت تالاب‌ها می‌شود، انجام ندهند. در کنار این، در حوضه آبریز دریاچه ارومیه تکنیک و مهارت کاهش مصرف آب برای کشاورزی را مطرح کرده‌ایم تا به تولید آنها هم ضربه نزند.» وی افزود: «به‌عنوان مثال تنظیم ابعاد مزرعه یکی از اقدامات است و وقتی که مزرعه ۲۰۰ تا ۵۰۰ متراست، این اقدامات انجام شود، مصرف آب حدودا در همین سطح از زمین ۴۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. مشارکت مردم باید بیشتر شود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر