آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۴۸۶

 • تجربه اروپایی درآمدزایی از گردشگران عرب

  نوید شکراللهی
  دنیای‌اقتصاد: پژوهش جدیدی که سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) و کمیسیون سفر اروپا (UTC) انجام داده‌اند نشان می‌دهد گردشگری خروجی در ۶ کشور عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و این منطقه به یکی از مهم‌ترین خاستگاه‌های گردشگران ورودی به بسیاری از کشورهای جهان و خصوصا اروپا تبدیل شده است.
 • تاثیر توسعه اماکن گردشگری بر رضایت گردشگران مذهبی

  دنیای‌اقتصاد: بنابر مطالعات سازمان جهانی گردشگری هر ساله ۶۰۰ میلیون نفر با انگیزه‌های مذهبی- معنوی در سراسر جهان سفر می‌کنند. به همین دلیل است که امروزه کشورهای جهان بیش از پیش به دنبال توسعه گردشگری مذهبی به‌عنوان منبعی برای اشتغال و درآمدزایی هستند. کشور ایران با تنوع فرهنگی بسیار که منجر به شکل‌گیری آداب و رسوم گوناگون در سراسر کشور شده، علاوه بر داشتن دیگر جاذبه‌ها، دارای آیین‌های مذهبی، بناها، زیارتگاه‌ها و مکان‌های مقدس بسیاری است که هر نقطه‌ای از آن را برای توسعه گردشگری مذهبی مساعد کرده است.
 • تاکید دبیرکل UNWTO بر حمایت از گردشگری ایران

  میراث‌آریا: دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در پیامی به رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر حمایت و پشتیبانی از توسعه گردشگری کشورمان تاکید کرده است. در متن پیام زوراب پلولیکاشویلی به علی‌اصغر مونسان آمده است: «مشاهده حمایت شخصی جنابعالی و اعتماد به بخش گردشگری به عنوان سرچشمه رشد اقتصادی و توسعه پایدار برای اینجانب بسیار مسرت بخش بود. بدون شک حضور شما در نشست عمومی حامل پیامی قوی به صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران بوده و مبین این نکته است که می‌توان بر حمایت کامل و راهنمایی (آن سازمان) حساب ویژه‌ای باز کرد. این رویداد پیشنهادهای فوق‌العاده و عالی گردشگری ایران و توانایی در بهره‌گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری را عرضه کرد و به اثبات رساند. خواهشمند است نسبت به تعهدات و آمادگی کامل این سازمان مبنی بر پشتیبانی از تلاش‌های ایران برای تقویت بخش گردشگری آن کشور اطمینان کامل داشته باشید.»
 • ۶ گام برای عبور از بحران در گردشگری

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌و‌کار
  پیش از این از پنج ایده‌ای گفتیم که می‌تواند در شرایط بحرانی، به سازمان‌ها و افراد کمک کند تا به سوی شرایط بهتری حرکت کنند. در این مطلب از ۶ ایده‌ دیگری بخوانید که امیدواریم عمل کردن به آنها، شرایط را برایتان بهتر کند.
 • گام‌های نخست برای ثبت جهانی بارگاه شمس در یونسکو

  خانه ملت: نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای توسعه پروژه آرامگاه شمس در سفر اخیر رئیس جمهور به خوی خبر داد و گفت: «مقدمات ثبت جهانی شمس در یونسکو نیز در دست انجام است.»
 • کمک گردشگری به رشد اقتصاد جهان

  ایسنا: بر اساس تازه‌ترین آمارهای ارائه شده از سازمان جهانی گردشگری، گسترش گردشگری می‌تواند رشد اقتصادی جهان را در سال‌های آتی مثبت کند. پس از آنکه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد گردشگری در نقاط مختلف جهان با یک رشد و افزایش ۵ درصدی مواجه بوده است، بسیاری از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران فعال در این حوزه برآورد کرده‌اند که گسترش توریسم و توسعه زیرساخت‌های مربوط به سفرهای داخلی و خارجی و همچنین بوم‌گردی و تفریحات سفری در کشورهای مختلف می‌تواند جلوی ضرر و زیان‌های ناشی از رکود اقتصادی، تورم، تحریم‌های اقتصادی و تنش‌های سیاسی و جنگ‌های تجاری را که هم‌اکنون بسیاری از کشورهای جهان درگیر آن هستند، بگیرد و به‌جای آن موجب رشد اقتصادی گسترده شود.
 • راه‌اندازی پلیس کوهستان برای حفاظت از امنیت گردشگران

  ایسنا: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از استقرار ماموران اسکی سوار پلیس در کوهستان خبر داد. سرهنگ کیوان ظهیری درباره استقرار پلیس کوهستان در نیمه دوم سال اظهارکرد: «همانطور که از نام پلیس کوهستان پیداست، ماموران این پلیس در کوهستان‌ها مستقر شده و نسبت به تامین نظم و امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان و مزاحمان اقدام خواهند کرد.»
 • فروش راه پله ۱۶۹ هزار یورویی برج ایفل

  ایسنا: بخشی از پله‌های برج ایفل با قیمت ۱۶۹ هزار یورو در پاریس به فروش رسید. یک بخش از راه‌پله اصلی برج ایفل که توسط «گوستاو ایفل» در سال ۱۸۸۹ ساخته شده، در یک نشست مطبوعاتی پس از حراجی پاریس در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۸ به‌ نمایش گذاشته شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر