آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۴۶۵

 • اعضای سازمان جهانی گردشگری در راه ایران

  دنیای‌اقتصاد: در فاصله دو ماه مانده به پایان سال ۲۰۱۸، چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به میزبانی همدان در حالی قرار است ۲۱ تا ۲۵ آبان برگزار شود که برخی از نگرانی‌ها در زمینه نحوه اجرای آن وجود دارد. نگرانی‌هایی از جمله اینکه آیا همدان آمادگی پذیرایی چنین مناسبت‌های بین‌المللی را دارد؟ آیا همدان که در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی شناخته شده است در این مدت توانسته توانایی‌های بالقوه خود را به‌عنوان میزبان بین‌المللی بالفعل کند؟
 • عبور گردشگران ورودی ایران از مرز ۳ میلیون نفر

  ایرنا: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اظهار کرد: «در سال گذشته بیش از ۲۸۰ میلیون دلار از مبادی گمرکی و ۲۵۰ میلیون دلار به‌صورت چمدانی صنایع‌دستی صادر شده و امسال در حوزه مبادی گمرکی تاکنون ۱۰۷ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.» علی‌اصغر مونسان با اظهار امیدواری نسبت به رشد صادرات صنایع‌دستی در بخش چمدانی در سال‌جاری افزود: «رشد صادرات این بخش به معنای حضور بیشتر گردشگر در کشور است. سال گذشته بیش از ۵ میلیون گردشگر وارد کشور شد و از ابتدای سال تاکنون نیز بیش از ۳ میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده‌اند.» وی همچنین با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در روستاها لازم است زیرساخت‌های آن نیز تامین شود، گفت: «بودجه و امکانات دولت کفاف تمامی نیازهای کشور را نمی‌دهد؛ ولی با حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه بخش گردشگری، بسیاری از زیرساخت‌ها تامین می‌شود. با ایجاد مجتمع‌های گردشگری در شهرها و روستاها زمینه اشتغال و توسعه پایدار فراهم خواهد شد.»
 • ۵ ایده برای کمپین‌های موفق گردشگری

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب و کار
  با نزدیک شدن به فصل کاهش سفر، شرکت‌های گردشگری فرصت مناسبی را برای انجام امور زیرساختی و آماده شدن برای برگزاری تورهای عید پیدا می‌کنند. یکی از کارهای ارزشمند در این زمان، برقراری ارتباط‌های بیشتر با مشتریان قبلی و انجام فرآیندهای مبتنی بر روابط عمومی است. شکی نیست که هرچقدر روابط بیشتری با مشتریان سودمند و دوستان واقعی شرکت برقرار کنید، از سویی در برندینگ‌تان اثری مثبت خواهد داشت و از سوی دیگر باعث افزایش فروش‌تان نیز می‌شود. برای ساختن این ارتباطات راه‌اندازی کمپین‌ها، سمینارها و دورهمی‌های کوچک و بزرگ می‌تواند سودمند باشد. اما چگونه کمپین‌هایتان را طراحی و راهبری کنید تا بیشترین اثرگذاری را داشته باشند؟ برایتان چند پیشنهاد داریم.
 • رشد ۶درصدی گردشگران فارس

  میراث‌آریا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس اظهار کرد: «طی هفت ماه نخست سال‌جاری، بیش از ۴میلیون و ۲۴۰هزار گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۶ درصد رشد حکایت می‌کند.» مصیب امیری با اعلام این خبر افزود: «از این تعداد، ۴ میلیون و ۲ هزار و ۴۱۲ نفر گردشگر داخلی و ۲۴۱ هزار و ۱۸۵ گردشگر خارجی بوده‌اند.» وی با بیان اینکه گردشگران کشورهای فرانسه،‌ آلمان و ایتالیا بیشترین تعداد را در میان گردشگران خارجی طی ۷ ماه امسال داشته‌اند، تصریح کرد: «میراث‌جهانی تخت‌جمشید با ۱۴هزار و ۱۹۵ بازدید، نقش رستم با ۱۱ هزار و ۴۶۲ بازدید و مجموعه جهانی پاسارگاد با ۹ هزار و ۴۴۰ بازدید بیشترین آمار بازدید خارجی را به خود اختصاص داده‌اند.»
 • تبدیل ارز توسط راهنمایان، ممنوع!

  دنیای‌اقتصاد: یکی از مشکلات عمده و مزمن گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند، عدم امکان استفاده آنها از کارت‌های اعتباری خود در کشور است که آنان را ناگزیر می‌کند پول نقد به‌همراه داشته باشند و برای انجام امورات سفر، پول نقد خود را در صرافی‌ها به ریال تبدیل کنند. به‌دلیل عدم طراحی سازوکاری ویژه برای قرار گرفتن وجه نقد این گردشگران در کارت اعتباری، آنها ناچارند همیشه پول نقد با خود به‌همراه داشته باشند که این موضوع امنیت سفر آنان را با مخاطراتی جدی مواجه می‌کند. بعضا نیز به دلیل عدم دسترسی به صرافی، راهنمایان گردشگری مجبور به تبدیل ارز آنها هستند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر