آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۳۰۰

 • فرصت «نوروز» برای توسعه گردشگری منطقه‌ای

  دنیای اقتصاد: معرفی ایران به دنیا، بهبود وضعیت گردشگری کشور، توسعه ایران فرهنگی، افزایش شناخت مردم ایران با کشورهایی که فرهنگ مشترک دارند، ایجاد امنیت و صلح در منطقه و... از جمله فرصت‌هایی است که نوروز برای توسعه منطقه‌ای گردشگری ایجاد می‌کند. در حال حاضر ۱۲ کشور در یونسکو به‌عنوان میراث‌دار نوروز ثبت شده‌اند.
 • برنامه گیلان برای توسعه گردشگری دریایی

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار کرد: «با ایجاد جاذبه‌های تفریحی و مراکز تجاری، بندر انزلی به‌زودی تبدیل به کانون و پایتخت گردشگری و سفر دریایی خزر خواهد شد.» به گزارش «مانا» حسین چراغی با بیان اینکه طرح گردشگری دریایی استان گیلان در سال ٩٧ تفاوت قابل‌توجهی نسبت به سال ٩٦ داشته، افزود: «باتوجه به ترویج گردشگری دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی ۳ سال گذشته، فعال‌سازی صنعت گردشگری دریایی در اولویت اهداف قرار گرفته است و گسترش فعالیت‌های تجاری و توسعه گردشگری دریایی و سفر دریایی از جمله اهداف این اداره‌کل است.» وی با اشاره به توسعه گردشگری دریایی، استفاده از ظرفیت‌های تالاب بین‌المللی انزلی برای تردد گردشگران و توسعه گردشگری دریایی را بالا دانست و گفت: «توافق‌نامه‌های منطقه‌ای، قراردادهای داخلی، آماده‌سازی زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از جمله این موارد است که به‌زودی نتایج اقدامات اعلام می‌شود.»
 • منافع سازمان‌های گردشگری از بازاریابی پایدار

  بازاریابی پایدار علاوه‌بر اینکه یک مسوولیت اخلاقی برای کسب و کارها به شمار می‌آید، منافع قابل توجهی نیز به همراه دارد. برای شرکت‌های گردشگری که روش‌های خود را پایدارتر می‌کنند، سه دسته اصلی منفعت وجود دارد. منافع مالی، منافع بقا و منافع کاتالیزوری از این جمله هستند. کاهش هزینه‌های عملیاتی به کمک کارآیی و آگاهی کارکنان، صرفه‌جویی در هزینه و حمایت از اقتصاد محلی سه منفعت مالی هستند که با استفاده از روش‌های بازاریابی پایدار عاید کسب وکارهای گردشگری می‌شود.
 • توسعه بوم‌گردی در دستورکار کمیسیون‌های مجلس

  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بوم‌گردی در توسعه گردشگری اظهار کرد: «توسعه و گسترش گردشگری در دستورکار کمیسیون‌های فرهنگی و اصل ۹۰ قرار دارد. در سال ۹۶ نمایندگانی از کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون فرهنگی از ۵ استان کشور بازدید کردند که یکی از محورهای این سرکشی ارزیابی ظرفیت بوم‌گردی این مناطق و زیرساخت‌های لازم در این زمینه بود.» به گزارش «خانه ملت»، محمداسماعیل سعیدی افزود: «سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید برای توسعه زیرساخت‌های بوم‌گردی تلاش بیشتری انجام دهد تا بتوان از این طریق گردشگران خارجی و داخلی بیشتری را جذب کرد.» وی تصریح کرد: «از مجموعه‌های بوم‌گردی که به‌صورت طبیعی در کشور وجود دارد استقبال بسیاری می‌شود. عموما گردشگران خارجی تمایل دارند که از مجموعه‌های بومی کشور استفاده کنند و این افراد علاقه بسیاری به سفر به روستاهای برخوردار از فضا‌های قدیمی دارند.»
 • سرپیچی برخی هتل‌ها از شیوه‌نامه کنسلی اتاق‌ها

  در حالی‌که ۲ سال از ابلاغ «قوانین اصلاح شده رزرو اتاق در هتل‌های ایران» می‌گذرد و قوانین و ضوابط رزرو اتاق به صورت واضح و شفاف در آن مشخص شده، اما همچنان تخلف‌هایی در برخی هتل‌ها صورت می‌گیرد که نحوه پیگیری آن نیز جای سوال دارد. از جمله این تخلفات، اقدام برخی هتل‌ها و مراکز اقامتی در ایام اوج سفر است که برخلاف شیوه‌نامه موجود، برای لغو رزرو اتاق هیچ مبلغی را به مسافر عودت نمی‌دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر