آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۷۸

 • ماموریت غیرممکن جذب ۲۰میلیون توریست

  نوید شکراللهی
  دنیای اقتصاد: مقامات پیشین و کنونی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همواره بر تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در حوزه گردشگری تاکید کرده‌اند و این در حالی است که مهم‌ترین هدف پیش‌بینی شده در این سند برای صنعت گردشگری، دستیابی به رقم ۲۰ میلیون گردشگر ورودی است. اما با وجود تمام این وعده‌ها، صاحب‌نظران اعتقاد دارند دستیابی به چنین هدفی تا سال ۱۴۰۴ برای صنعت گردشگری ایران ممکن نیست و بهترین اقدام عملی در شرایط کنونی این است که اهداف جدید و منطبق با واقعیتی تعریف و برای دستیابی به آنها تلاش شود.
 • تصویب طرح برای حفظ خانه «سایه»

  شورای شهر رشت از تصویب طرحی برای خرید خانه هوشنگ ابتهاج و گلچین گیلانی در رشت خبر داد.
 • در راه مدرن‌ترین جزیره بومی ایران

  این سه هفته باقی‌مانده از سال برای کسانی که کارهای عقب افتاده و خانه تکانی و امثال اینها را ندارند، بهترین فرصت است تا به مقاصدی سفر کنند که در ایام عید مملو از جمعیت می‌شوند.
 • گشت مسافران نوروزی در مسیر شهر جهانی یزد

  طراحی و تعیین مسیر ویژه گردشگری برای مسافران داخلی و خارجی در ایام عید نوروز در شهر یزد ازجمله اولویت‌های اجرایی مسوولان و دست‌اندرکاران در این استان است.
 • شرط رشد سرمایه‌گذاری در ساخت هتل

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تاکید کرد که اگر ما را هم مثل بخش صنعت حمایت کنند و پکیج‌های مالی و تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار هتل‌ها قرار گیرد، باعث رشد سرمایه‌گذاری در ساخت هتل می‌شود.
 • توریسم دریایی در دستور کار نوروز ۹۷

  رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفرهای کشور اعلام کرد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امسال برنامه ویژه‌ای را در راستای توسعه توریسم دریایی و بهره‌مندی گردشگران از این نوع توریسم در ایام نوروز تدارک دیده است.

بیشتر